Obrazek

Angielska ,,błyskawica"

Awatar użytkownika
Greg
Posty: 87
Rejestracja: 28 sty 2012, 13:17
Lokalizacja: LESZNO

Post autor: Greg »

DANY 108 ja uważam że Karabinek ten jest dla Cano idealny, po ostatnim strzelaniu bardzo miło zaskoczył ;)
armata na kulki
Awatar użytkownika
Mariusz 1984
Posty: 27
Rejestracja: 22 kwie 2012, 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Angielska ,,błyskawica"

Post autor: Mariusz 1984 »

Kolego Dany108,ta Besa była moja.
Faktycznie,energia została obniżona przez wymianę oryginalnego kapelusza stalowego na ertalitowy,w komplecie z prowadnicą (pozdrowienia dla Cekausa),w ten sposób odciążył się tłok i karabinek mniej kopie.
Exact 4,5 - 212 m/s (+/- ok 1,5m/s)
Spust został wyregulowany i chyba coś jeszcze w nim chłopaki z Cekausa zrobili, bo stał się naprawdę delikatny.
Co do dostania się do sprężyny,bez problemów sam to zrobiłem z pomocą żony bez żadnych ściągaczy.
Śrubki faktycznie dobrze jest podkleić.
Fakt, zapytacie czemu sprzedałem skoro taka świetna była... Dzięki m.in. pieniążkom za nią stałem się posiadaczem tx200hc ale powiem Wam,że jak ide wieczorkiem na pole sobie popykać to do spinera i/lub puszek to sentyment wraca.Waga,wymiary i szybkość obsługi nie mają sobie równych.Jednak tx jest trochę przy ciężki,żeby mówić o pełnej swobodzie.
Nie dam jednoznacznej odpowiedzi czy warto.Jeśli chodzi o mnie to do dzisiaj żałuję że "musiałem" sprzedać....
P.S.Jeśli chcecie zadać jakieś konkretne pytania co do tej besy to zapraszam.
(H25 supercharger i HW90k) "Dębowe"
Awatar użytkownika
Mariusz 1984
Posty: 27
Rejestracja: 22 kwie 2012, 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Angielska Błyskawica

Post autor: Mariusz 1984 »

Ja tego nie odczułem,być może kwestja chwytu...
(H25 supercharger i HW90k) "Dębowe"
Awatar użytkownika
Greg
Posty: 87
Rejestracja: 28 sty 2012, 13:17
Lokalizacja: LESZNO

Post autor: Greg »

Co jak co ale ten miękki spust mi osobiście leży :) i jest zajefajnie cicha (mój karabinek przy niej hmmm... hałasuje)
Cano jeszcze się nasłuch jak ten karabinek świetnie się prezentuje...
armata na kulki
Awatar użytkownika
Mariusz 1984
Posty: 27
Rejestracja: 22 kwie 2012, 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Odp: "Angielska Błyskawica"

Post autor: Mariusz 1984 »

No i stało się,długo nie wytrzymałem!
Czekam właśnie na swoją Besę,tym razem w drewnie i też 4,5mm.
Teraz już ma u mnie dożywocie.Będę się starał ją ukulturalnić ale tym razem bez obniżania energii.Postaram się dokumentować wszystko aparatem i jak skończę wstawię fotki i opisy.
Wyjątkiem będzie prawdopodobnie wymiana bebeszków(podobno w wersji w drewnie nie słychać tak brzęczenia sprężyny), no ale zobaczymy co dostanę....
(H25 supercharger i HW90k) "Dębowe"
Awatar użytkownika
Mariusz 1984
Posty: 27
Rejestracja: 22 kwie 2012, 21:20
Lokalizacja: Warszawa

BSA Lightning XL 4,5mm

Post autor: Mariusz 1984 »

Beska już u mnie od wczoraj.Jednak wersja w drewnie ma troszkę gorzej wyprofilowany chwyt jak dla mnie, jednak wyważenie jest o niebo lepsze.
Egzemplarz,który dostałem nie brzęczy(sprężyna), naciąganie natomiast jest straszliwie ciężkie.Nie wiem czym jest to spowodowane, spróbuje pokombinować coś ze "ślizgiem" wewnątrz osady.Chyba że to kwestia nowej,mocnej sprężyny...
Spust już zmiękczyłem.Trzeba wybić kołek, który jest osią dla języka spustowego i go zdjąć (uwaga na maleńka sprężynkę pod językiem-odpowiada ona za pierwszy stopień spustu.Następnie bierzemy wąskie szczypce i lekko zciskamy sprężynę pod spustem-nie zdejmujemy jej,nie ma takiej potrzeby.Po tej operacji śrubka regulująca siłę nacisku drugiego stopnia spustu dopiero spełnia swoje zadanie a spust jest przyjemniejszy.
Kop jest straszny,chyba już przesiąkłem AA tx-em.Mimo kopa wyniki strzelania są zadowalające jak na pierwszy kontakt z tym karabinkiem.Zastanawiam się nad prowadnicą z ertalitu ale chyba to odłożę do czasu kiedy przyjdzie pora na wymianę sprężyny.
Zdjęć nie mogę wstawić,nie wiem czemu.Jeśli będzie ktoś zainteresowany np. fotką spustu to chętnie prześlę na maila.
Jak rozwikłam sprawę chol..nie ciężkiego naciągania to dam Wam znać.
O dziwo w tym egzemplarzu śrubki same się nie odkręcają przy strzelaniu (jeszcze) a poszło już około 200szt śrutu.
Pozdrawiam!
(H25 supercharger i HW90k) "Dębowe"
Awatar użytkownika
Mariusz 1984
Posty: 27
Rejestracja: 22 kwie 2012, 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Odp:Angielska "Błyskawica"

Post autor: Mariusz 1984 »

Tak jak obiecałem, zamieszczam linki do zdjęć z wyjaśnieniem o którą sprężynkę spustu chodzi :
http://www.imagebam.com/image/1f75ae193830971[/img]
http://www.imagebam.com/image/cf99ba193830991[/img]
A to moje dwie niunie :
http://www.imagebam.com/image/7a5373193831056
Jeśli chodzi o siłę potrzebną do "złamania" lufy to powodem jest nowy i nie ułożony mechanizm.Wystrzeliłem z niej już prawie 500szt śrutu i jest zdecydowanie lepiej....
Pozdrawiam!
(H25 supercharger i HW90k) "Dębowe"
Awatar użytkownika
Mariusz 1984
Posty: 27
Rejestracja: 22 kwie 2012, 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Odp:"Angielska Błyskawica"

Post autor: Mariusz 1984 »

Dziękuję!!!
Póki co siedzę w domu chory i niestety tarczek Wam nie pokaże.Jak wyzdrowieje to coś podziurkuje ale będzie to z pozycji leżącej z podpórką bo mam problemy z błędnikiem i w moim wypadku strzelanie na stojąco pokazuje moje kołysanie a nie celność karabinka,np moim tx200hc na stojaka (śrut air arms field 4.51) na 30m skupienie robię ok 7x7cm a na leżąco przestrzeliny już zakrywam 5-cio groszówką,czasem 20-to groszówką.
(H25 supercharger i HW90k) "Dębowe"
Awatar użytkownika
Mariusz 1984
Posty: 27
Rejestracja: 22 kwie 2012, 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Angielska ,,błyskawica"

Post autor: Mariusz 1984 »

Prawie nówka,ktoś kupił,później się naczytał że system za bardzo wysilony,że sprężyna pęka itd,itp...
Że wysilony,trudno.Że pęka sprężyna...ułożę troszkę glazury,pogipsuję to zakupię gas-ram.
Za to ten wygląd,składność no i cieszenie się czymś co dla wielu kolegów po wiatrze nie ma racji bytu - bezcenne!!!

[ Dodano: Pon 11 Cze, 2012 06:30 ]
Witam ponownie,mam już tarczki.Wstawię je po południu.Tymczasem mam pytanie:strzelałem na 30m dwoma śrutami, H&N Baracuda i H&N FTT.Zauważyłem dziwną przypadłość,mianowicie baracuda ma u mnie mniejszy opad niż FTT a przecież jest cięższa...
Ma ktoś z Was jakieś wytłumaczenie czemu tak się dzieje?
(H25 supercharger i HW90k) "Dębowe"
Awatar użytkownika
MarksoPL
Posty: 37
Rejestracja: 08 lut 2013, 16:07

Post autor: MarksoPL »

Jednak zbrzydło mi to PCP jak tak teraz patrze na sprężynówki z górnej półki np. tego BSA Lighting XL . Jego wygląd mnie oczrował :bobas:
Hatsan 55 STG + Point Precision 3x12x42
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

XL nie jest z górnej półki - ze średniej... :PP
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
MarksoPL
Posty: 37
Rejestracja: 08 lut 2013, 16:07

Post autor: MarksoPL »

Ups. Ale i tak ponoć to świetny karabinek .
Hatsan 55 STG + Point Precision 3x12x42
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Strzelałem trochę z BSA Lighting w polimerze. Trochę kopie, ale jest to bardzo celny karabinek. Niewiele ustępował mojemu HW98.
Teraz jest ciekawa aukcja na allegro, za karabin, DOC-a z montażem i pokrowiec sprzedający chce 800. Po odjęciu akcesoriów wychodzi mi jakieś 500 zł. Może kupię na części, bo przydałby mi się ten montaż :hm:

Tylko portal allegro coś dzisiaj padł :(
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Paweł1992
Posty: 192
Rejestracja: 14 sty 2013, 21:33

Post autor: Paweł1992 »

Jaro Już wszystko działa :D
Jaro pisze:Może kupię na części, bo przydałby mi się ten montaż :hm:
Bogatemu wszystko wolno :D :PP
HATSAN 90 STG + DOC 3-9x40 MD
TYTAN GS 750 +ZOS 3-9x40
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Oj, oj tam... jeszcze mi zostało parę zaskurniaków po steyrze ;) Lunetę już masz dobrą, więc teraz postrzelaj, a przed zmianą karabinka przejedź się na jakieś zawody / najlepiej piknikowe / i weź do ręki parę karabinów i lunet.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
ODPOWIEDZ