Obrazek

Bsa supersport....

Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Czy to odchylenie występuje w gołym żelastwie bez łoża?
przemek83
Posty: 126
Rejestracja: 28 mar 2007, 10:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: przemek83 »

Odchylenie dotyczy żelastwa. Też na początku się łudziłem, że może w osadzie jest źle zamontowany system....Po prostu cała lufa jest pod kątem do cylindra...Spotkaliście się z czymś takim? Kurcze nie po to kupowałem "markową" plujkę , żeby takie hocki-klocki były. A poza tym w tym miesiącu jeszcze nic mi nie wyszło tak jak powinno.Juz mam powoli tego wszystkiego dość!
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Czy lufa zgięta przy kostce, czy kostka krzywo osadzona?
Może ona komuś upadła?
Powinno się odesłać i napiętnować, to jest dla mnie próba wciśnięcia kitu.
Możnaby też najpierw zamocować optykę i sprawdzić, czy odchylenie jest za duże, by wyzerować.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Przemku nie zakładaj dwóch takich samych tematów to nie pomoże ,a raczej zaszkodzi. Mariusz już o tym pisał co i ja podejrzewam ,słabo zapakowana przesyłka i w transporcie "dostała za swoje". Jeżeli jest ugięta lufka przy kostce to nie ma aż tak dużej tragedii można wyprostować. Jeżeli jednak ugięte są szczęki cylindra sprawa tylko dla fachowca np. Hogan. Inna droga to odesłanie byłemu właścicielowi może być tak ,że wiatrówka była już wcześniej uszkodzona ,a jeżeli nawet nie to on jest odpowiedzialny za odpowiednie przygotowanie paczki i jej wysyłkę.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
przemek83
Posty: 126
Rejestracja: 28 mar 2007, 10:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: przemek83 »

Przepraszam bardzo za zaśmiecenie forum.Myślałem, że to bardziej tu pasuje i będzie większy odzew ale chyba faktycznie to nienajlepszy pomysł był... oddaję ten temat w ręce moderatorów. Przepraszam za dodatkową robotę. Trochę się wzburzyłem tą lufą.
Wiec tak potwierdzają się powoli moje najgorsze przeczucia: Paczka była świetnie zabezpieczona w transporcie i doszła nienaruszona. sama lufa jest prościusieńka od poru ładowania aż po koronę. Niestety jest chyba źle osadzona na kostce. W tym modelu lufa nie jest wkręcana w kostkę jak w hatsanie tylko jest prawie tak gruba jak kostka i leży na niej w wyfrezowanym rowku.Sama kostka jest spasowana praktycznie na styk z szczekami które są niesamowicie masywne. Kostka wydaje mi się osiowa z cylindrem. Wydaje mi się, że lufa jest krzywo umieszczona na kostce. To chyba wada fabryczna. Do tego nie wiem jak oni zcalają kostkę z lufa, bo nie ma śladu spawu (może zgrzewają?). Chyba muszę zrobić fotki żeby to pokazać...
Obrazek

Obrazek

Nie wiem, czy nawet Hogan albo Alchemik poradzi sobie z czymś takim.. Coraz bardziej skłaniam się do zwrócenia wiatrówki. Choć właściciel twierdzi, że pieniadze zainwestował już w nową optykę... Ale w sumie co mnie to obchodzi? Chyba nie po to płaciłem (jak dla mnie kupę kasy) żeby taki feler dostać...
Awatar użytkownika
s_slawek
Posty: 84
Rejestracja: 18 gru 2008, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: s_slawek »

Witam,
Dawno tu nie zaglądałem za co przepraszam:). Nie wiedziałem gdzie się podłączyć z tematem, bo mam trochę dziwne pytanie. Gdzie mogę i czy można kupisz jednoczęściowy montaż pod lupkę do BSA spupersorta? Obecnie mam dwuczęściowy i nie jestem zadowolony. Wcięcie na komorze pod montaż lunety na BSie jest tak płytkie, że np. montaż z drugiego karabinka jakim jest HW 97 nie pasuje. NO i mam dylemat. Pomimo zróżnicowanych opinii na temat tego sprzętu, ja mam pozytywne zdanie na jego temat. Chciałbym mu zmontować dobre szkiełko na solidnym montaż, ale nie mogę nic dobrać. Proszę o radę. Pozdrawiam s.s.
sławek
Green_thunder
Posty: 104
Rejestracja: 22 lis 2006, 1:15
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: Green_thunder »

Przepraszam, że odgrzewam. Generalnie jestem fanem besy, mialem ich osiem, łacznie z trzema pecepami, teraz, kilka dni temu przyszła do mnie dziewiata, a kolejny to trzeci SuperSport. Piękna, jak to one, ale ta szczególnie, od oksydy po drewno.Ma spolerowany spust, co mnie przy pierwszm strzale zaskoczyło, spodziewałem się "myśliwskiego", za co m.in. cenię besy. A tu baaach przy nieskończonym celowaniu. Posiada wymienne, obraca się o 180° przyrządy celownicze, posiadają różną szerokość, a szczerbinka dodatkową regulację wysokości poprzez ruchomą blaszkę ze szszczelinką góra-dół na dwóch mini wkrecikach. I tu chcę podpowiedzieć - jedna z byłych SS miała narów zrzucania lupki. Poradziłem sobie z nią montując dodatkowy stoper za montażem. To jest ta pierwsza i efekt jej działania na 30 metrów Między montażem a stoperem znajduje się silikonowa beleczka. To jest ta pierwsza i efekt jej działania na 30 metrów. Vide:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
BSA R-10
ODPOWIEDZ