Obrazek

BSA Meteor Mk6

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

BSA Meteor Mk6

Post autor: indian »

Witam,mam już slavke 631,diane 35 troche wysłużoną i hatsana 75.
Slavki i diany mam zamiar się pozbyć i myślę nad zakupem np BSA Meteor mk6
Czy ktoś miał okazje spotkać się z tym karabinkiem.
800zeta to tak sobie jest ani dużo ani mało ale czy warto je wydać.
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

800zł :hm: nie wiem czy nie lepiej wydac to na HW50s lub Gamonia h440 (sorka ze wszedzie go polecam ale jakies takie zboczenie mam do tego karabinka :lol: )
HW50s ma Mariusz wyniki sam widzisz jakie ma - zajedwabiste poprostu :)
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Ostatecznie zły ten karabinek nie jest ,ale też nic rewelacyjnego np. Diana 35 w tym przypadku wygrywa. Przy tej cenie zakup moim zdaniem nieopłacalny ,delikatnie mówiąc. To dość "kopiący" karabinek ,na poziomie przeciętnie tuningowanego nowego Hatsana. Za tą cenę jest już Gamo 440 i z pewnością byłby to lepszy wybór.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

powiem więcej, zdecydowanie Gamo Hunter 440 :D , a tak na poważnie to za tą cenę są lepsze dmuchawki choć to przyjemny i składny karabinek jednak 8 stówek za niego dać to grzech :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Ja tam sądze ,że Meteor wcale składny nie jest ,chwyt nie każdemu podejdzie ,baki policzkowej nie ma ,to osada przystosowana tylko do otwartych. Supresport może i owszem składny jest ,ale też ma i wyższą cenę.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=31679 tyle że LR, ale tanio.

Osada jakaś taka "po chińsku".
rutra
Posty: 17
Rejestracja: 15 sty 2007, 13:05
Lokalizacja: Gostynin

bsa

Post autor: rutra »

To moja oferta[tu zresztą też wisi],800pln to znacznie za dużo za ten karabinek ale połowa czy mniej jest już warta zastanowienia. To karabinek do odstrzału drobnych szkodników na wyspach z otwartych przyrządów-mały,lekki[2,5kg]i składny.To co piszą sklepy o parametrach to bzdura! Kto widział ten karabinek ten musi mieć świadomość,że z tak małej komory nie da się wycisnąć więcej jak 12-13J. Mój ma 200m/s i naciaga się go jednym palcem[oczywiście po zwolnieniu uderzeniem potężnego zatrzasku,który doskonale stabilizuje lufę we właściwym położeniu].Szyna to standart 11mm[co nie zawsze jest regułą w BSA]o długości 110mm. Napewno ma ładniejszą oxydę od wyrobów z kontynentu. Podsumowując jest to karabinek na poziomie slavi[między 631 a 634]tylko z gorszym spustem ale za to lżejszy i składniejszy-taki w sam raz do rekreacji bez większego zacięcia do sportu. Pomimo niskiej baki jak najbardziej da się strzelać z lupki[jakaś nieduża co by śmiesznie nie wyglądało na niskim montażu].
pozdr
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Ruta twoja cena jest jak najbardziej ok. Gdybym miał wybierać po między Slawią 630 ,a tym Meteorem nie wachałbym się. Możesz zdradzić kto rysował ,jak sam wiesz jest to istotne?.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
rutra
Posty: 17
Rejestracja: 15 sty 2007, 13:05
Lokalizacja: Gostynin

bsa

Post autor: rutra »

Hogan
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Tak jak myślałem,troche przereklamowany jest ten karabinek.Wasze opinie to tylko potwierdzają.Własciwie to po doświadczeniach z Dianą.Slavią i Hatsanem pozytywnych oczywiście mam ochote na odmiane i szukam czegoś co miesci się w mniej więcej w 700-800PLN
bardzo chetnie coś ze stałą lufą typu dolny lub boczny naciąg.chociaż boczny naciag jakoś bardziej mnie kręci niewiem dlaczego,może dlateko że dość nietypowy jest.
Z tego co widze na necie to zadużego wyboru w tej kasie nie ma.Może coś używanego by poszukać.Tylko co?
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

indian pisze:szukam czegoś co miesci się w mniej więcej w 700-800PLN
bardzo chetnie coś ze stałą lufą typu dolny lub boczny naciąg.chociaż boczny naciag jakoś bardziej mnie kręci niewiem dlaczego,może dlateko że dość nietypowy jest.
Z tego co widze na necie to zadużego wyboru w tej kasie nie ma.Może coś używanego by poszukać.Tylko co?
Kto wie, może ta aukcja nie dociągnie do 800zł :) Drewienko jest do renowacji, pozatym karabinek rewelacyjny :D

http://allegro.pl/item176720559_fwb_300 ... 1pln_.html
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

No całkiem,całkiem.Poczekam troche pod koniec aukcjii.nie hcę byc kolejnym który podbija cęnę.
Wie ktoś coś wiecej o tym cudzie.Bo ja pierwsze widze.
A drewienko to szczegół w końcu jestem stolarzem:-)
Awatar użytkownika
opusDead
Posty: 170
Rejestracja: 12 sty 2007, 22:06
Lokalizacja: Czewa

Post autor: opusDead »

indian pisze:No całkiem,całkiem.Poczekam troche pod koniec aukcjii.nie hcę byc kolejnym który podbija cęnę.
Wie ktoś coś wiecej o tym cudzie.Bo ja pierwsze widze.
A drewienko to szczegół w końcu jestem stolarzem:-)
Jedna z najlepszych konstrukcji wiatrówkowych wszechczasów. Kupując taki karabinek dostajesz świetną lufę, system antyodrzutowy... etc.- jednym słowem 'maszynkę do wycinania dizurek w tarczy'. Jedna wada to niskie V0. Jednak celność i powtarzalność strzału całkowicie to rekompoensuje- znam osoby strzlające celnie nim na 70m- sam strzelałem z Juniora na 50 i na 100m, ale na 100 śrut ledwo dolatuje- a strzelałem z przeziernika i nie mogłem wziąć większej poprawki.
Ja ostatnio kupiłem HW50s w stanie fabrycznym od kolegi banana killer- cena była sporo niższa niż 800zł. Poczekaj na okazję i się trafi.
Odbierz PW wyślę Ci adres kolego, który chciał mi sprzedać Gamo Huntera po pełnym tuningu (olejowane łoże z reg. baką).
Pozdrawiam
Pearl Jam - Chorzów 2007 - Spin the black...
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Dzieki za przybliżenie.czasami zapominam po co jest internet.Poczytałem tu i tam co nieco o tym szprzęcie i odrazu że tak się wyraże lufa mi się podniosła:-)
Problem w tym że taka okazja jest na teraz a puki nie sprzedam diany i slavki to czwartej wiatrówki moja żona nie przełknie.I tak jeszcze mam spokój,wole nie kusic losu.
Ale będe miał ten karabinek na uwadze i może kto wie..

[ Dodano: Pon 02 Kwi, 2007 21:42 ]
I stało się jasne.Po tym jak mój funfel zakupił Slavke 634 i wkońcu miałem okazję bliżej się z nią zapoznać pękło we mnie to co już dawno rosło.
Przelew już poszedł i sprzęcik już prawie w drodze z Cekausu. :D
Wiem,wiem prawie to samo co 631 a ten sie podnieca pomyślicie.
Nie obraże się. :D :D :D
ODPOWIEDZ