Obrazek

Juz jest!! BMK 19

Maciek1234
Posty: 19
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:52

Juz jest!! BMK 19

Post autor: Maciek1234 »

Witam
Wczoraj dostałem moją zamówioną wiatrówkę BMK 19 :)
Oddałem pare strzałów i okazało sie ze mam chyba diesla, podczas oddawania strzału czuć dym. Ile ten diesel będzie trwal? A i jeszcze ewentualnie jak się zabrać za rozkręcanie?
Pozdrawiam

Proszę tytułuj posty tak, żeby było wiadomo czego dotyczy post. - [przyp. Moderator]
Ostatnio zmieniony 25 mar 2009, 14:55 przez Maciek1234, łącznie zmieniany 1 raz.
.:: BMK 19 - moja pierwsza wiatrówka ::.
Awatar użytkownika
Naro70
Posty: 43
Rejestracja: 01 lut 2009, 22:25
Lokalizacja: OŁAWA

Post autor: Naro70 »

Maciek1234
Posty: 19
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:52

Post autor: Maciek1234 »

A czy lepszy jest niski czy wysoki montaż pod PP?(dla BMK19)

[ Dodano: Sro 25 Mar, 2009 07:14 ]
i jeszcze czy dwuczesciowy czy jedno?
.:: BMK 19 - moja pierwsza wiatrówka ::.
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

Wysokość montażu uzależniona jest od średnicy obiektywu wyjściowego lunety a nie od wiatrówki , napisz jakie PP a wtedy cuś któś doradzi.
Jeśli chodzi o to czy jedno - dwu częściowy to zależy jak karabinek kopie i jak to się prezentuje
(zazwyczaj jednoczęściowe trzymają mocniej).
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
Naro70
Posty: 43
Rejestracja: 01 lut 2009, 22:25
Lokalizacja: OŁAWA

Post autor: Naro70 »

Do PP 3x9-40 AO musi być wysoki bo śr.zewnętrzna obiektywu ma 52mm.Na średnim nie wejdzie.
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Naro70 pisze:Do PP 3x9-40 AO musi być wysoki bo śr.zewnętrzna obiektywu ma 52mm.Na średnim nie wejdzie.
Oj, ja mam 3-12x42AO i wg moich obliczeń ta lupka powinna wejść na średni montaż (oczywiście średni średniemu nierówny), a ma 57mm średnicy.

Pozdrawiam

PS.
http://www.cekaus.pl/index.php/cat/c8_M ... 639260a103

z tego co widzę na montaże średnie sportsmatch 3-9x40 wejdzie na pewno.
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
Naro70
Posty: 43
Rejestracja: 01 lut 2009, 22:25
Lokalizacja: OŁAWA

Post autor: Naro70 »

To prawda.Lupa,lupie nie równa.Mam tą PP założoną u siebie na wysokim montażu i pomiędzy systemem,a obiektywem jest 7 mm.
Awatar użytkownika
Raymanol
Posty: 16
Rejestracja: 22 lis 2008, 16:54
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Raymanol »

Witam,
Diesel nie powinien trwać więcej niż 20 strzałów.
Co do rozbiórki to proponuję najpierw zaopatrzyć się w smar z molibdenem (dostaniesz w warsztacie samochodowym), olej silnikowy syntetyczny lub bo urządzeń pneumatycznych/sprężarek (też w warsztacie) i smar miedziowy ew. jakiś inny może być nawet do łożysk.
Rozbierasz wszystko tak jak jest to na stronie: http://www.airguns.budu.pl/showme2.php? ... ontaz_gamo

Myjesz wszystko benzyną ekstrakcyjną i oglądasz czy nie ma jakichś zadziorów, rys, wiórów itp. jeśli są usuwasz je papierem ściernym (gradacja zależy od wielkości ryś) potem ew. polerujesz tłok i ww elementy(te z rysami ;) ).
Jeśli zauważysz że w wycięciu na ramię napinacza są od wewnątrz ostre krawędzie usuń je, bo w przeciwnym wypadku jest możliwość uszkodzenia uszczelki.
Teraz smarujesz sprężynę smarem molibdenowym niezbyt obficie(ma być widoczna cienka warstwa smaru), uszczelkę tłoka smarujesz wilgotnym od oleju palcem- tłok zresztą też (na całość pójdzie jakieś 4-6 kropli :) ).
Jeśli zdecydujesz się na rozbiórkę spustu to polerujesz współpracujące elementy i smarujesz całość smarem miedziowym, jeśli jest dla ciebie zbyt twardy dorabiasz i wymieniasz 2 sprężynki (później napiszę jakie)
Składasz wszystko do kupy i cieszysz się z porządnej roboty 8)

Ogólnie rozbiórka jest bardzo prosta, nawet składanie spustu nie jest zbyt kłopotliwe (ja miałem niewielki problem tylko przy pierwszym składaniu)

Z oczywistych względów wymieniłem tylko podstawowe rzeczy które należy/powinno się (z nastawieniem na należy ;) ) zrobić przy 1 rozbieraniu.

Pozdrawiam

P.S. mam nadzieję że można wstawiać linki do inny stron ?
BMK-19; Łucznik wz.1970; Haenel Sport Modell 49a (w trakcie renowacji)
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

25,4mm/2= 12,7mm

(12,7mm+17mm-3mm)*2=53,4mm maksymalnej średnicy zewnętrznej obiektywu dla średniego SM. O zakrywce już niema mowy.

Producenci podają średnicę samej soczewki, nie uwględniając obecności AO.
Awatar użytkownika
Raymanol
Posty: 16
Rejestracja: 22 lis 2008, 16:54
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Raymanol »

Część druga do mojego opisu

Możesz jeszcze:
- wypolerować końce sprężyny (myślę że od papieru 320 do 800 + pasta polerska wystarczy)
- założyć na prowadnicę koszulkę termokurczliwą według przepisu jednego z kolegów, aby zmniejszyć brzęczenie (niestety nie pamiętam Nicka więc przepraszam)
- wymienione w poście wyżej sprężynki proponuję dorobić z innych sprężynek ;) np. od długopisu drucik może być nawet 2-3 razy cieńszy od oryginału (ja dorabiałem z najcieńszego jaki znalazłem i spust działa wyśmienicie,nowe nawijałem na wiertle chyba 3mm ale już nie pamiętam dokładnie- średnica ma być trochę mniejsza niż w oryginale bo i tak się troszkę rozpręży)

Takie są w oryginale i właśnie te dorabiasz nie inne:
Obrazek

- wypolerować i ew. usunąć nierówności z zaznaczonych strzałkami miejsc (tę czynność wykonuj delikatnie drobnym papierem ściernym, u mnie nie było dużych nierówności wiec zacząłem od chyba 500 lub 700 a skończyłem na 1500)
Obrazek

Wszystkie czynności powinny Ci zająć nie więcej niż 1-2 godzin wszystko zależy od twojego przygotowania i samozaparcia :)

Pozdrawiam i życzę udanego tuningu.
BMK-19; Łucznik wz.1970; Haenel Sport Modell 49a (w trakcie renowacji)
jamba
Posty: 578
Rejestracja: 04 lip 2008, 10:23
Lokalizacja: Kraków / Wrocław

Post autor: jamba »

U mnie Lepersik 3-9x40 siedzi na średnim i jeszcze zakrywka w gumie,prześwit 0,7 mm.Karabnek Falcon :)
Yupikayey...Motherfruck.. ROZBROJONY :(
Maciek1234
Posty: 19
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:52

Post autor: Maciek1234 »

Jeszcze jedno pytanko: lepsza jest moja BMK 19 czy BMK 20, oglądałem film o ustawianiu lunety i właśnie ktoś ustawiał na BMK 20 i mówił że ona ma 16,5J. W takim razie jaka jest moc mojej skoro są w takiej samej cenie?
Pozdrawiam
.:: BMK 19 - moja pierwsza wiatrówka ::.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

moc karabinka nie jest odzwierciedleniem jej jakości i nie można mierzyć tą miarą czyli mocniejsza=lepsza bo tak nie jest. BMK19 to kopia Gamo Hunter440, BMK20 to kopia Weihrauch HW95-bardziej zaawansowana konstrukcja ale w oryginale.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
pawel 2171
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 851
Rejestracja: 31 lip 2006, 9:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: pawel 2171 »

O mocy twojej BMK 19 dowiesz się najprędzej z chrono
popytaj się może ktoś w pobliżu ma
Walther + MTC
Maciek1234
Posty: 19
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:52

Post autor: Maciek1234 »

Małe pytanko, jakim śrutem najlepiej strzelać do tarczy z odległości ok 30m a jakim z 10m i z 20m
.:: BMK 19 - moja pierwsza wiatrówka ::.
ODPOWIEDZ