Obrazek

BMK 20

Mateusz
Posty: 8
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:32
Lokalizacja: Poznań

BMK 20

Post autor: Mateusz »

Witam znów pytanko :)

Kolega Wierzbin polecił mi przemyślenie zakupu BMK 20 jako alternatywy dla Hatsana 55.
Po cenach to widzę, że jest droższa no ale nie wiele.

Kto z was miał z nią styczność i jakie opinie?
Trzeba przy niej więcej się pobawić niż przy Hatsanie czy taka "surowa" ze sklepu już wystarczy do zabawy?

Osobiście szukam wiatróweczki którą mógłbym postrzelać na większe odległości.
Haenel 303 (zabytek) :)
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Prowadnica, kapelusz, smar i nic więcej - ~50zł.
Absolutnym minimum jest smarowanie.
Mateusz
Posty: 8
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mateusz »

Maniek pisze:Prowadnica, kapelusz, smar i nic więcej - ~50zł.
Absolutnym minimum jest smarowanie.
Prowadnica, kapelusz? Można prosić jaśniej? Początkujący jestem :)

No i co z opiniami o BMK 20 lub może porównanie z Hatsanem 55 bym bardzo prosił.
Haenel 303 (zabytek) :)
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Wiesz ja jednak (po powiedzmy zapoznaniu wstępnym z tematyką wiatrówek) brałbym karabinek używany i tak:
na iweb jest aktualnie BMK40 za 600
HW30s za 500

BMK 20 to podobno kopia HW85/95 - czyli teoretycznie konstrukcja dobra.
Na airguns był test tego karabinka:
http://www.airguns.pl/test-bmk-20
poczytaj a potem poczytaj to:
http://www.airguns.pl/test-bmk-30
i zastanów się czy lepiej nie brać tej kopii diany - niby lepsza a cena chyba ta sama

BMK 40 jest dużo droższa (prawie 800) a testy na iWeb poczytać zawsze można.
Jeśli górną granicą zakupu jest dla Ciebie cena tej BMK 20 to na twoim miejscu bardzo poważnie zastanowiłbym się nad modelem BMK30 - testy mówię jedno "celniejszy"
Pozdro
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Mateusz pisze:
Maniek pisze:Prowadnica, kapelusz, smar i nic więcej - ~50zł.
Absolutnym minimum jest smarowanie.
Prowadnica, kapelusz? Można prosić jaśniej? Początkujący jestem :)

No i co z opiniami o BMK 20 lub może porównanie z Hatsanem 55 bym bardzo prosił.
prowadnica spręzyny czyli coś co jest NIEZBEDNE do prawidlowej pracy wiatrówki, a co niestety praktycznie zawsze jest przez producenta zaniedbywane. Przeważnie prowadnica jest ale zbyt lużna oraz za któtka i po kikuset strzalach spręzyna wyglada jak rozciagnieta literka S.
tu do podejrzenia jak to wyglada (inna wiatrówka ale ładnie widac prowadnice i wyobrazic sobie jej role)
Prowadnice widac na zdjeciach od 8-12 liczac od dołu, szczególnie dobrze zobrazowana jest na 12 zdjeciu od dołu strony
http://www.airguns.budu.pl/showme2.php? ... ontaz_gamo

Kapeliusz to inaczej przednia prowadica sprezyny, podrzymuje czoło spręzyny, aby nie zchodziła z osi karabinka i zapewnia dodatkowe łozyskowanie sprezyny (w czasie napinania wiatrówki i strzału wykonuje nieuchronny obrót wokół wlasnej osi)

pozdrawiam
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

co kraj to obyczaj jak to się mówi ;)
http://www.airguns.pl/
ja wiem jedno, w przypływie gotówki na ten cel prawdopodobnie kupię właśnie to BMK ;) naturalnie należy zadbać o wszystkie detale czyli preferowany zakup osobisty.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Mariusz możesz rozwinąć - bo jakby tekst nie dostępny dla wszystkich. Z góry dzięki. :)

PS. Ja natomiast bardzo poważnie myślę o tej BMK40 z iWeb (w końcu to kopia - a może imitacja - chyba najlepszej sprężyny).
Pozdro
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

tak teoretycznie BMK40 to prawie jak TX200 ale niestety BMK słyną z jednego :maruda:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/310 ... 7430c.html
Mają bardzo głeboki gwint, przez co znacznie deformują śrut, o ile w celności raczej to nie przeszkadza to zasięg się znacznie zmniejszy, energia dolotowa będzie mniejsza, na wiekszych dystansach opad bedzie takze wiekszy. Wszystko za sprawą efektu turbiny, wirujacy śrut powinien być jak najgładszy a nie przypominac wentylator :?
pozdrawiam
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Hmm... i tak ta BMK40 już do mnie jedzie - wydaje mi się, że i tak będzie lepsza i to sporo od hatsana
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Nie no nie zalamuj sie, z tego co czytalem (kiedys mialem zamiar nawet kupic to BMK) to bardzo dobry karabinek, centralny zaczep - mozna zalozyc dzielona sprezyne, wysoka baka dobra do optyki, stała lufa i jeszcze kilka innych zalet sprawiaja ze bedziesz napewno zadowolony ;)
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

z opisu wynika ze BMK20 choć daleko jej do Weihraucha jest warta swojej ceny jeśli naturalnie nie ma wad w postaci nie osiowej szyny pod optykę w stosunku do cylindra i krzywo zamocowanej lufy (mój dopisek), z resztą z większością wad można w większym lub mniejszym stopniu sobie poradzić lub je zaakceptować ;)
Ostatnio zmieniony 27 lis 2009, 17:29 przez stworek5, łącznie zmieniany 1 raz.
AA TX200 HC
cyciak
Posty: 2
Rejestracja: 20 lis 2009, 18:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: cyciak »

Jestem w posiadaniu, takowego sprzętu. Jeśli chodzi o celność to jeszcze się wypowiedzieć nie mogę, ponieważ nie posadziłem na niej lunetki. Z otwartych jak na moje umiejętność, zdjęte światłowody to na 20m kapselki po pet 3/10. Kop jest ciut mocniejszy niż nowa slavia 634 z dopasowaną prowadnicą.
Niedługo wrzucę fotki z sesji zaraz po wyjęciu z pudełka. Aby zobrazować wszystkim jak wygląda.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

a więc czekamy :)
AA TX200 HC
wolf8
Posty: 3
Rejestracja: 27 gru 2009, 1:07

Post autor: wolf8 »

Witam,
tak się składa że jestem właśnie w posiadaniu jednej z BMK 40 stek, mam na niej delikatną lunetkę 3 - 9 x 40. Jest to naprawdę składny karabinek. Nie mogę się wypowiedzieć w temacie celności, ponieważ do tej pory strzelałem na sucho, czyli ledwo zamontowany celownik, trochę nastawu i ognia. Na pewno będę go ulepszał, ponieważ jest fabrycznie nowy, zacznę od usunięcia smaru maszynowego i użyciu grafitu z miedzią. Potem zobaczymy co dz się zrobić.
:hm:
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

wolf8 pisze:strzelałem na sucho
Strzelasz bez śrutu?
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
ODPOWIEDZ