Obrazek

BMK 20

Awatar użytkownika
Pafik
Posty: 151
Rejestracja: 04 mar 2008, 18:42
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Pafik »

strzelałem na sucho
Ludzie to potrafią na wszystkim zaoszczędzić.
Był harnaś 70, HW98, AAs200, Daystate Air wolf, Steyr FT, jest Walther
wolf8
Posty: 3
Rejestracja: 27 gru 2009, 1:07

Post autor: wolf8 »

Na sucho znaczy bez rozkręcenia, ewentualnego dokręcenia czegokolwiek, tak jak dostałem prosto z pudełka. Nie jest to na razie żaden szczyt ale mam nadzieję że po poprawieniu pary rzeczy będzie fajna zabawa.
Nie wiem tylko dlaczego Pafik pisze ze na wszystkim ludzie potrafią zaoszczędzić???
Jeśli chodzi o sprężynę to BMK po prostu bardzo mi się podobała, może nie jest to Theoben, ale każdy orze jak może. Przede wszystkim jest składna, ma stała lufę i jest ciężka, bo 4,2 kg. jak pewnie wiecie daje lepszą stabilkę podczas strzału.
Jeśli chodzi o optykę to nie jestem wyborowy i nie strzelam na bóg wie jaki dystans, a ta na 100 w sam raz. Fakt może nie Optisan, albo Zeiss, ale jest to pozostałość po starym zestawie, którym się dobrze spisywała.
No i dla jasności nie chodzi o puszkobijcę na 20 metrów, wolę jeden precyzyjny strzał, a na to nawet na 100 m ogromny wpływ ma wiele czynników, począwszy od śruta, poprzez sprężynę, na pogodzie kończąc.
A swoją drogą jeśli ktoś ma pomysły co i jak mogę poprawić to będę wdzięczny za info.
Aha i ktoś coś pisał o Hoganie, czy cuś, w każdym razie odniosłem wrażenie że gość, czy firma wie co robi. Jakby ktoś miał jakieś info w tym temacie, proszę bardzo i z góry dzięki.
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Miałem HW95 - niby pierwowzór dla tej BMK. I jeśli nie liczyć niezłego kopnięcia w ramię przy strzale (15,5J) to był to bardzo fajny karabinek. Mój miał dotoczony pierścień na tłoku i zamontowany zestaw dzielonych sprężyn - i jeśli mogę coś podpowiedzieć to tylko drób pierścień na tłoku i nową dopasowaną prowadnicę z kapeluszem do założonej sprężyny - będzie OK. Moim zdaniem ten karabinek jednak byłby milszy w użytkowaniu jednak przy energii 14-14,5J.
kontakt do Waldka (Hogana)
http://www.airgunservice.pl/waldek/waldi_o_sobie.html

Pozdrawiam i samych radości ze strzelania.
Adam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

wolf8 pisze:Nie wiem tylko dlaczego Pafik pisze ze na wszystkim ludzie potrafią zaoszczędzić???
Napisałeś "Strzelałem na sucho" my przez to rozumiemy strzelanie bez śrutu (co jest bardzo niekorzystne dla wiatrówki) Poprostu błędy w nazewnictwie, stąd te nieścisłości :)


Pozdrawiam
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
wolf8
Posty: 3
Rejestracja: 27 gru 2009, 1:07

Post autor: wolf8 »

Wielkie dzięki dla kolegi Kilan za kontakt. :)
Ponieważ jestem na necie od bardzo niedawna, a osobiście nie znam innych "zapaleńców" jak ja i nie było od kogo się uczyć, wybaczcie moje błędy i dla was dziwne sformułowana. ;( :/ . Na razie uczę się od Was.
A odnośnie strzelania na sucho, to fakt, to jest szkodliwe i to bardzo, zwłaszcza dla samego tłoka i nie praktykuję tego.
Dzięki za porady i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 1234
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:46
Lokalizacja: Kostry/Lubelskie

Post autor: eclip2 »

Witam!
Odkopię temat.
Nie zamierzam kupować BMK. To rozważania czysto teoretyczne.

Jak wiemy, BMK20 to kopia HW85/95. Jak wiemy, jest to lepsza chińszczyzna - raczej proste lufy, okrągłe cylindry itp.

Takie najtańsze BMK20 na allegro kosztuje 330zł.
Zamontowana tam kopia Rekorda jest ponoć nie za ciekawa.
Z racji tego, że jest to kopia, więc oryginalne części powinny pasować...
Najtańszy moduł Rekorda kosztuje 300zł
Najtańsza lufa od HW85 kosztuje 310zł

Jeżeli sami to zmontujemy to koszt wszystkiego wyniesie 940zł.
Sporo taniej powinno wyjść, gdyby wiatrówka, lufa lub/i spust były używane.

Najtańsze HW85 kosztuje 1110zł

Wychodzi więc, że bardziej opłaca się złożyć hybrydę BMK-HW niż kupić oryginał HW ;D
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44
BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

jeśli karabinek strzelałby źle zainwestowałbym jedynie w lufę, do spustu można przywyknąć, resztę poprawić. W sumie za 330zł jak napisałeś masz karabinek który strzela stosownie do wartości choć uważam że nie strzela 4 razy gorzej jak przedmiotowa HW95.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Na zawodach strzelałem z kolegą, który miał BMK40 z wymienioną lufą / LW /.
Za niespełna 700 PLN uzyskał "kopię" TX200 z identycznym skupieniem ;)
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Tomku - dolicz robociznę i stracony czas na zabawę.

Jaro - się tak zastanawiam czy to nie Kolega z tawerny co się kiedyś zastanawiał czy bmki nie gonić, a kupić tx'a co mu odradzałem.
Ostatnio zmieniony 27 maja 2011, 9:20 przez irak, łącznie zmieniany 1 raz.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 1234
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:46
Lokalizacja: Kostry/Lubelskie

Post autor: eclip2 »

irak pisze: Tomlku - dolicz robociznę i stracony czas na zabawę.
W moim poście właśnie zaznaczyłem, że jakby samemu to wszystko zamontować, to by wyszło te 940zł.
Jeżeli robi się to samemu, to raczej czas nic nie kosztuje ;)
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44
BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Moim skromnym zdaniem warto dołożyć koszt raptem połowy wagonu exacta i mieć sprzęt fabrycznie nowy i od początku nie grzebany (mam na myśli wymianę lufy).
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Dalej uważam, że nie warto się tak bawić. Może się okazać, że rozstaw szczęk na kostkę jest trochę inny i co wtedy, albo niech kanał dolotowy powietrza będzie trochę przesunięty. Nie masz też pewności, że podpasuje kaseta z rekordem. Wielu rzeczy bez wiedzy i dostępu do parku maszynowego nie zrobisz.

Dla mnie ten koszt szacunkowy takiej przeróbki jest nierealny - wyjdzie więcej niż nowe Hw85.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Terni
Posty: 31
Rejestracja: 22 mar 2013, 0:40

Post autor: Terni »

Mam BMK-20 i nie jestem z niej zadowolony. Ma wiele zalet ale ma jedną poważną wadę. Zbyt luźną lufę. Śrut niemal pod własnym ciężarem przechodzi przez lufę. Śladu gwintu trudno na śrucie wypatrzyć. Gwint lufa ma bardzo płytki. Lufa sprawia wrażenie jakby była robiona do wiatrówki gładkolufowej i później zarysowano od pucu gwint który nic nie daje. Śrut nie ma prowadzenia w gwincie. Nie ma przez to rotacji i sieje niemiłosiernie. I to każdym śrutem. Co do prowadnicy i kapelusza. Jeżeli ktoś nie rozbierał BMK-20 to niech nie wprowadza w błąd i pokazuje zdjęcia prowadnicy z Gamo. BMK-20 ma całkiem inną prowadnicę. Jest ona wykonana z metalowej rurki i jej środkiem przechodzi stalowy trzpień zamocowany do dna tłoka i po przeprowadzeniu środkiem sprężyny i środkiem prowadnicy, swoim końcem zatrzaskuje się na dźwigni spustu po naciągnięciu wiatrówki. Kapelusza tam nie ma bo to całkiem inna konstrukcja. Może i są udane BMK-20. Moja jest wadliwa. Cóż chińszczyzna to loteria. Hatsan 125 jest niewiele droższy od BMK-20 ale uważam że jest o wiele lepszy. Celniejszy i ma potencjalnie większe możliwości. Mam turka i dlatego mam skalę porównawczą. Nie bez powodu hatsany są dużo bardziej popularne od bmk-20.

[ Dodano: Czw 31 Paź, 2013 23:23 ]
Problemy z moją BMK-20 to już przeszłość. Przepuściła kilka pudełek śrutu siejąc nim na wszystkie strony i po tym się ustabilizowała. Lufa się wypolerowała i odskoków już nie ma. Wymieniłem w niej sprężynę z oryginalnej z BMK o dł. 23 cm i grubości drutu 2,9 mm, na oryginalną z Hatsana 125 o długości 30 cm i grubości drutu 3 mm. Sprężyna lekko chrobocze w tłoku, ale energia strzału wyraźnie się poprawiła. To pewnie powoduje lepsze dopasowanie się śrutu, bo prędkości wzrosły zwłaszcza śrutem cięższym i powtarzalność wyraźnie też wzrosła. Najlepiej sprawuje się ciasny śrut Gamo.

[ Dodano: Sro 20 Lis, 2013 21:57 ]
Brawo Chińczyki! BMK - 20 jest super! Jest teraz znakomita. Wystarczyło ją przestrzelać.
ODPOWIEDZ