Obrazek

Diana 35

Awatar użytkownika
s_slawek
Posty: 84
Rejestracja: 18 gru 2008, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: s_slawek »

Dokonałem zakupu Dianki 35 na zdjęciach wyglądała super, kupiłem. Jak otrzymałem okazuje się że lufa jest zmasakrowana. Ktoś kręcił w imadle i próbował odkręcić lufę cała porysowana i pognieciona brak oksydy. Czy Macie pomysł, co z tym zrobić. Chcę ją naprawić zapłaciłem troche hajsu myślałem że jest tak jak kolo pisał na allegro stan idealny nabił mnie w butlę. Chcę ją naprawić odnowić gdzie zagadać co robić??
sławek
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

A głębokie te wgnioty po szczękach imadła ?
Znajdź dobrego tokarza i niech przetoczy tą lufę. A później to już oksyda.
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
s_slawek
Posty: 84
Rejestracja: 18 gru 2008, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: s_slawek »

Witam, po imadle sa dwa gnioty na kostce do przeżycia. Natomiast lufa jest zmasakrowana jakimś kluczem francuskim, lub żabą. Nie sa głębokie max 1mm. Pewnie na tokarce do obrobienia. Nie wiem jak później z oksydą nigdy tego nie robiłem. Czy to trudne ? Jak to się robi co Proponujesz ? Podoba mi się ten sprzęcik jest do reki chciałem go dopieścić.
sławek
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

Tutaj masz wszystko dokładnie opisane .
A rezultat jak na domowe warunki bardzo dobry.

http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t ... c&start=60

Pozdrawiam
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
s_slawek
Posty: 84
Rejestracja: 18 gru 2008, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: s_slawek »

Witam, Grzesiek chyba oddam do Hogana, czy Możesz mi podać kontakt. Chce, by było zrobione dobrze. Nie chcę zepsuć.
Pozdrawiam
sławek
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

A proszę bardzo
http://airgunservice.pl/

Pozdrawiam
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
s_slawek
Posty: 84
Rejestracja: 18 gru 2008, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: s_slawek »

Witam, To znowu ja. Jak mówiłem tak zrobiłem wysłałem HW 97 do Hogana do kpl tuningu.
Zadałem Mu pytanie o Dianke 35 w której chciałem zrobić renowację. Głownie chodziło o „liźniecie lufy”, toczenie po pierwszym właścicielu. Cała porysowana przez pierwszego właściciela, próbował odkręcać kluczem francuskim, porysował i oksyda do położenia, możliwe, że rzba wymienić uszczelek i sprężynę.
Hogan HW przyjął do roboty Dianki nie weźmie. Jeszcze raz do Niego napisze, może coś doradzi.
Macie jakiś pomysł gdzie to zrobić?
Może dać do tokarza, a oksydę samemu na zimno?
No, ale zostaje środek. Najlepiej jak b ktoś zrobił kpl. Wiatrówka jest bardzo celna i szmoc też chwalić. Ostatnio na działce testowałem. Na jakieś 4 m przepija rynnę, bez żadnego oporu, śrut teflon. Muszę ją zrobić na laleczkę. Jest śliczna potrzebuje kosmetyki i może profilaktycznie wymiany uszczelek i sprężynki.
Będę wdzięczny za radę i pomoc
Pozdro
sławek
matjas
Posty: 187
Rejestracja: 11 sie 2012, 19:48
Lokalizacja: wrocław/brzezia łąka
Kontakt:

Post autor: matjas »

ogrzewam kotleta - potrzebne wymiary sprężyny spustu - tej WEWNĄTRZ cylindra. średnica zewn, średnica drutu i długość całkowita.
oczywiście... jakby ktoś miał taką sprężynkie na zbyciu to ma u mnie duuuuże piwo.

matjas
wszystko jest proste, dopóki nie masz pojęcia o czym mówisz...
ODPOWIEDZ