Obrazek

Diana kontra HW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
driver
Posty: 26
Rejestracja: 04 sie 2016, 18:08
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Diana kontra HW

Post autor: driver »

Witam wszystkich :aloha: Koledzy, niewiele wiem o Dianie, mam HW 30S i Walusia, a chciałbym mieć porównanie właśnie z Dianą, pewnie to będzie tak jak z dyskusją, co jest lepsze: Mercedes czy BMW? Konkretnie biega o to, jak Diana prezentuje się na punkcie celności, odrzutu, wykonania, dostępności części i ew. tuningu w porównaniu do HW czy Walthera? O cenie nie dyskutujemy :nie: , liczy się jakość i możliwości ;)
HW 30S Hogan
GAMO PR 45 Cekaus
WALTHER 4-12x50 CI
Awatar użytkownika
Marcek1973
Posty: 19
Rejestracja: 29 maja 2016, 8:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Marcek1973 »

Drogi Kolego,
Ale modeli Diana jest jak psów :) podobnie jak w przypadku karabinków Weihrauch i jest spore zróżnicowanie w sposobie ich strzelania.
Trudno porównywać coś do czegoś jeżeli mamy tak ogólnie określoną grupę.
To tak jak rozmowa o jeżdżeniu Mercedesem. Każdy może powiedzieć, że Mercedesem się jeździ wygodnie, ale trudno porównywać szczegółowo np. "S" klasę do Mercedesa klasy "A"

W karabinkach, myślę, że w przypadku różnych producentów można porównać ze sobą poszczególne ich modele - na przykład lekki karabinek HW 30s porównywałbym do strzelania ze Slavia 631 i zapewne do Diana 24. Chodzi mi o wagę tych karabinków oraz ich moc.
Nie miałem okazji strzelać z Diana 24 ale strzelam ze Sławki 631 i strzelałem z HW 30s - oczywiście tuning z każdego modelu "wyciągnie" to co najlepsze.
W innym skrajnym przypadku - karabinek match'owy Diana 75 nie ma swojego odpowiednika w modelach Weihrauch. Co więcej strzelanie z niej nie jest nawet podobne do strzelania z match'owego Haenel 312, który tez ma boczny naciąg i może wygląd ma podobny, ale co z tego skoro znawcy tematu twierdzą, że to dwa zupełnie różne karabinki w sensie sposobu pracy oczywiście...
Łucznik wz. 70, HW 45, HW 50 (rocznik 1960), HW 50s, HW 57, HW 97k, Slavia 631, Diana 75
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Duże Diany...ech, kto raz polubi ten będzie inne karabinki porównywał do tej marki. Mowa o dużych Dianach 48/52/54. Im starsze tym więcej w nich prawdziwej stali.
Stary dziad1
Posty: 3
Rejestracja: 10 sty 2017, 22:03

Re: Diana kontra HW

Post autor: Stary dziad1 »

Diany to jak piękne kobiety , tylko się w nich kochać i cierpieć w miłości. A hw to konie robocze ,tylko strzelać i strzelać.
ODPOWIEDZ