Obrazek

Sig Sauer MCX 4,5: budowa, sekcja, test, choinka

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
o2kb1
Posty: 10
Rejestracja: 25 lip 2021, 19:38

Re: Sig Sauer MCX 4,5: budowa, sekcja, test, choinka

Post autor: o2kb1 »

Proszę o pomoc. Od niedawna mam mcx, którego "przerobiłem" na PCP. Po oddaniu kilku strzałów zaczął strzelać seriami, nie zatrzymuje się po strzale. Wydaje mi się, że chodzi o ciśnienie z butli, zapewne jest wyższe niż naboju CO2. W sumie ma trzy sztuki (aby nie było kłótni w rodzinie) i z każdym jest to samo. Nie mam już pomysłów. Jest jakieś rozwiązanie?
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Sig Sauer MCX 4,5: budowa, sekcja, test, choinka

Post autor: Mamutowicz »

Przerobić z powrotem na co2 .. ?
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
o2kb1
Posty: 10
Rejestracja: 25 lip 2021, 19:38

Re: Sig Sauer MCX 4,5: budowa, sekcja, test, choinka

Post autor: o2kb1 »

Raczej nie. Jeśli u innych działa, to u mnie też musi. Muszę tylko zlokalizować przyczynę.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sig Sauer MCX 4,5: budowa, sekcja, test, choinka

Post autor: Qbuś »

:hm: Jeżeli ciśnienie jest wyższe, to i "sprężynki" twardsze (mocniejsze) wskazane.
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
o2kb1
Posty: 10
Rejestracja: 25 lip 2021, 19:38

Re: Sig Sauer MCX 4,5: budowa, sekcja, test, choinka

Post autor: o2kb1 »

Też tak myślę, tylko dlaczego na początku było Ok?
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sig Sauer MCX 4,5: budowa, sekcja, test, choinka

Post autor: kamazek »

Ja by zaryzykował tezę, że występuje problem z przerywaczem ognia.
Zazwyczaj jest to dźwigienka, która blokuje zbijak zaworu po oddaniu strzału.
W wiatrówkach czy replikach ASG z trybem auto jest przesuwana selektorem ognia przy zmianie na semi lub auto.
Zakładam, że po zmianie na PCP wiatrówka ma większą energię, więc albo nastąpiła awaria tego elementu, wykonanego pewnie ze znalu, albo należy inaczej dostroić ten element.
Takie moje misianie, ale zasadniczo budowa wszelkich wiatrówek na co2, które są replikami broni palnej, jest zbliżona.
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
o2kb1
Posty: 10
Rejestracja: 25 lip 2021, 19:38

Re: Sig Sauer MCX 4,5: budowa, sekcja, test, choinka

Post autor: o2kb1 »

Od początku stawiałem na to, ale zacząłem rzeźbić z ciśnieniem i okazało się, że jest zbliżone do co2, a zatem nie ma to nic do rzeczy. Zastanawiam się czy założyć mocniejszą sprężynę, czy podszlifować przerywacz lub zbijak , aby zwiększyć kąt. Masz jakiś pogląd ?
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sig Sauer MCX 4,5: budowa, sekcja, test, choinka

Post autor: kamazek »

Jeżeli to wina przerywacza, to ja bym go nie szlifował, bo prawdopodobnie on już się sam zeszlifował i nie łapie.
Jeżeli potrafisz go odtworzyć (na zakup tej części bym nie liczył) to tak, kombinuj.
Z mocą i długością sprężynek zawsze warto poeksperymentować.
Najlepiej na rozłożonym mechanizmie przeanalizować pracę poszczególnych elementów i tam szukać błędu.
Cały czas misiam, nie miałem w rękach tego Siga, najlepiej jakby wypowiedział się Corel, w końcu to on grzebał przy tej zabawce ;)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
o2kb1
Posty: 10
Rejestracja: 25 lip 2021, 19:38

Re: Sig Sauer MCX 4,5: budowa, sekcja, test, choinka

Post autor: o2kb1 »

Jutro załaduję nabój co2 i sprawdzę. Jeśli sytuacja się nie zmieni to masz 100% rację. Dam znać późnym popołudniem. Dzięki za zaangażowanie. Jak jest coś do zrobienia to nie odpuszczam, aż nie znajdę. Pozdrawiam.
Corel
-#zasłużony2021
-#zasłużony2021
Posty: 105
Rejestracja: 24 lut 2013, 13:25
Lokalizacja: Wrocław / Sobótka

Re: Sig Sauer MCX 4,5: budowa, sekcja, test, choinka

Post autor: Corel »

Hej, jestem ciekawy czy ogień seryjny występuje przy wciśniętym spuście i kończy się razem z odpuszczeniem spustu, czy wali do końca?
Na pierwszej stronie posta jest dwu-zdjęcie pracy spustu. Z tego co widzę, to jedna z dźwigni mechanizmu spustowego (dokładnie nad języczkiem spustowym srebrna część w kształcie litery F) ewidentnie wpycha się pod dźwignię blokującą zbijak, przy wciśniętym spuście do końca..
Przyjrzałbym się tej dźwigni i porównał jej stan ze stanem na zdjęciu..
Drugie pytanie, czy seryjka z MCX'a da się kontrolować i czy jest efektywna, czy strzały tracą moc?
Pozdrawiam!
o2kb1
Posty: 10
Rejestracja: 25 lip 2021, 19:38

Re: Sig Sauer MCX 4,5: budowa, sekcja, test, choinka

Post autor: o2kb1 »

Witam. Po naciśnięciu: pierwszy mcx wali do końca, drugi i trzeci mcx po kilku strzałach przerywa i jest niezaładowany, trzeba ponownie załadować W każdym przypadku jedno naciśnięcie spustu uruchamia serię. Do przerwania serii wystarczy tylko ruszyć naciągiem. Co ciekawe, w jednym czasami seria następuje dopiero po kilku strzałach. Układ jest taki sam jak na zdjęciach.
o2kb1
Posty: 10
Rejestracja: 25 lip 2021, 19:38

Re: Sig Sauer MCX 4,5: budowa, sekcja, test, choinka

Post autor: o2kb1 »

Przy serii nic nie można, jest poza kontrolą.
o2kb1
Posty: 10
Rejestracja: 25 lip 2021, 19:38

Re: Sig Sauer MCX 4,5: budowa, sekcja, test, choinka

Post autor: o2kb1 »

Ewidentnie po odrzucie nie blokuje zbijaka. Może niepotrzebnie dałem smar i hamuje. Wyczyszczę i spryskam olejem silikonowym.
o2kb1
Posty: 10
Rejestracja: 25 lip 2021, 19:38

Re: Sig Sauer MCX 4,5: budowa, sekcja, test, choinka

Post autor: o2kb1 »

Witam problem rozwiązany. Wczoraj na to wpadłem (patrz wyżej - ostatni mój post). Przechodzę do rzeczy. Problemem było ciśnienie powietrza. Nie za duże, tylko za małe. Mam jeszcze Hatsana Supernova i zauważyłem, że przy małym ciśnieniu ucieka powietrzne. Okazało się że zbijak w pozycji zamkniętej jest oparty na zaworze, przez co nieznaczna siła otwierała zawór. Po prosu ciśnienie było za małe, aby utrzymać zawór zamknięty. Wracając do mcx. Miałem mało ciśnienia w "matce" i do małej dało się przetoczyć nie więcej niż 50-60 bar. Dlatego nie miał "siły", aby przeładować i strzelał seriami. Dopiero teraz na to wpadłem, bo dopiero od 2 miesięcy mam sprzęt i i strzelałem może 2 razy, więc nie mam doświadczenia. W sumie w tym przypadku lepiej, że to nie wada sprzętu, lecz brak wiedzy.
DZIĘKI ZA ZANGAŻOWANIE I WSZELKĄ POMOC.
Teraz mcx znam na wylot i mogę go rozebrać i złożyć z zamkniętymi oczami.
Ps. Za nieszczelność w mcx odpowiadają wyłącznie uszczelki. W razie czego zmienić na lepszej jakości.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Sig Sauer MCX 4,5: budowa, sekcja, test, choinka

Post autor: Mamutowicz »

o2kb1 pisze: 28 lip 2021, 11:46 Witam problem rozwiązany. [..] Wczoraj na to wpadłem. Okazało się że zbijak w pozycji zamkniętej jest oparty na zaworze, przez co nieznaczna siła otwierała zawór. [..]
Więc teraz gdy będziesz strzelał to po którymś magazynku znów wypruje serię gdy ciśnienie spadnie. Musisz coś z tym zrobić bo może się to okazać... Conajmniej kłopotliwe.

Podobnie było rozwiązane w qb78. Tam też po strzale sprężyna dociskała zbijak do zaworu.
Rozwiązaniem okazało się odwrócenie naciągu zbijaka (dość proste w sumie) przez co w pozycji "po strzale" zbijak nie opierał się o zawór.
Może tu też tak się da.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
ODPOWIEDZ