Obrazek

Hatsan STRIKER EDGE STG z Vortexem

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Ciekawy karabinek i fajny opis Daniel.
Podobuje mnie sie :) - taki tactical
Powiem tak - brak TYLKO jednej rzeczy
Mianowicie testu na chrono.
Ciekaw jestem stabilności teraz (gdzie karabinek jeszcze CHYBA za dużo nie strzelał) i powiedzmy po paczce śrutu
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Na 22 metry może być dużo lepiej, widać na tarczy ewidentną winę strzelca !
Albo lupka (paralaksa) albo złe składanie się.
Rozumiem, że strzelane było exactem ?
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

DAniel, właśnie o to z chrono mi chodzi
Karabinek mało strzelany, można by rzec nowość.
Mamy możliwość porównania jak będzie trzymał Vo.
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Miałem też "zaszczyt" postrzelać z tego karabinka i mogę tylko potwierdzić to co Daniel opisał. Co do spustu : :/ Koleżanki i Koledzy oswojeni z różnymi rodzajami karabinków radzą sobie jakoś z tym spustem, ale ktoś mniej obeznany (świeży) może odnieść negatywne wrażenie i zrazić się do jego pracy. Vortex pracuje całkiem przyjemnie i jest dobrym rozwiązaniem do napędu wiatrówek (jeżeli wytrzyma chociaż tyle co sprężyna) i nie rozszczelni się za szybko, zobaczymy :)

Ps. Szkoda, że nie ma "vortexów" z dziurą w środku, bo chętnie bym go zaadoptował (do testów) w Prosporcie :D
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

Dany108 pisze:Karabinek leci mocno na lufę i ma się wrażenie że jest źle wyważony,
.. błąd :!: ... karabinek leci na lufę bo takie ma wyważenie . Podobnie jak TX czy HW97 ... czy to złe wyważenie ??? ... a to już każdemu wedle podobania .
Dany108 pisze: Pewnie dociążenie troche by pomogło ale przy takiej konstrukcji nie wiadomo jak by to wpływało na żywotność osady no i na stabilność (wiec to tylko gdybanie )
... dokładnie tak można zrobić . Część balastu w kolbę , część w chwyt pistoletowy :PP ... o konstrukcję nie trzeba się zamartwiać .
Dany108 pisze:Fajny karabinek do puszkobicia i destrukcj, myśle ze mimo mankamentów ma też parę zalet a główną jest niezła celność
... niejako zaprzeczenie .... ma bardzo dobrą celność , jak na karabinek rekreacyjny . Do puszek i rozpierduchy to można używać niemal dowolnego sprzętu z niskiej półki . Rekreacja , to również HFT od czasu do czasu . Trzeba pogmerać trochę przy spuście , tudzież zapodać sobie regulowany . Skoro tuninguje się doskonałe karabiny , czemuż nie ztuningować i tego ???

Generalnie nie bronię karabinka , ale .... cena akceptowalna , poprawki do zrobienia we własnym zakresie (mowa o modelach z klasyczną sprężyną ) , może się podobać i być tym pierwszym na dzień dobry , lub takim wołkiem roboczym na ambitniejsze działkowanie .
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1675
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

Hiszpan63 pisze:
Dany108 pisze:Karabinek leci mocno na lufę i ma się wrażenie że jest źle wyważony,
.. błąd :!: ... karabinek leci na lufę bo takie ma wyważenie . Podobnie jak TX czy HW97 ... czy to złe wyważenie ??? ... a to już każdemu wedle podobania .
.. błąd :!:... Bawiłem się tym hatsanem w niedzielę u Beaverów. Karabinek zdecydowanie za bardzo leci na lufę. Dużo bardziej niż TX ( z którego strzelałem na niedzielnych zawodach) i HW97 (którego w używam na co dzień). Trzeba będzie włożyć sporo ołowiu w kolbę harnasia.

Za to wielkim plusem strikera, według mnie, jest chwyt. Tak samo wygodny, jak w moim HW (mam wersję KT w polimerze)

Mam mieszane uczucia, jeśli chodzi o ten model hatsana. Paskudny spust i wyważenie, bardzo fajna osada i przyjemna praca systemu. Na następne spotkanie wezmę dla porównania inny karabinek z gas strutem (w szafie jakiś leży ;) )
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Dany108 pisze:A było chrono na zawodach
Było w bagażniku :lol:
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1675
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

yamrt pisze:
Dany108 pisze:A było chrono na zawodach
Było w bagażniku :lol:
I to w niejednym ;) Ale zaczekajmy z pomiarami, aż karabinek przetrawi trochę ołowiu. Chociaż lufa się polubi z jakimś śrutem

P.S. Pamiętam, że moja pierwsza wiatrówka ze sprężyną gazową, po wystrzeleniu ok. tysiąca śrutów, była niesamowicie powtarzalna. Prędkość początkowa pocisku 276-277 m/s. Szkoda, że to dawało prawie 20J :maruda:
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Dlatego napisałem że taki test by się przydał.
Wiedzielibyśmy jak jest na początku ze stabilnością. No i co będzie po puszczeniu paru paczek śrutu.
Wtedy to będzie super test dla "świeżych" użytkowników
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Moim zdaniem a jest to zdanie amatora ( nie strzelam ze sprężyn ) najlepszym elementem tego karabinka jest sprężyna Vortexa i nic poza tym . Strzela się z tego bardzo przyjemnie . Żeby przeprowadzić prawdziwy test "Steajkera" potrzebny jest taki sam karabinek ze zwykłą sprężyną ( był by punkt odniesienia )
Koledzy błagam nie starajcie się dokonywać odniesień do prosportów czy Hw bo te mają wyważenie tu a te tam , nie ta klasa sprzętu i nie te pieniądze .
Uważam też , że wszelkie przeróbki " strajkera " ( spust dociążanie i inne pierdoły ) nie mają sensu bo jak to zwykłem mawiać " ze starej ............ dziewicy i tak nie zrobisz " i tyle w tym temacie .
Na koniec powtórzę jeszcze raz Vortex daje rade
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2008, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: debowy »

Dany108 pisze: Spust

Bez regulacji. To najwiekszy mankament tego karabinka. "Niby" dwustopniowy i o ile pierwszy stopień jest ok to tam gdzie juz powinien nastapiść strzał to trzeba jeszcze sporo go pociagnąć. Fatalny, droga spustu jest jak kosmos, nigdy sie nie kończy :nie:
Daniel. Z tyłu języka spustowego jest sirubkia, która powinna podnieść zapadkę i skrócić drogę spustu. Jeśli jej nie starczy, można dać dłuższą, a teraz nie pamiętam, czy dałem do tego egzemplarza. :hm: W każdym razie matchowy nigdy nie będzie, ale regulację posiada. ;)

W karabinkach, które robię, nigdy nie reguluję spustów, tylko poleruję i umożliwiam prawidłową regulację. Kiedyś robiłem je przyjemne i leciutkie, do czasu kiedy ktoś sobie postrzelił psa przyzwyczajony do spustu z Lidera.
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Kolego magiczne słowo i mroczny obiekt pożądania wszystkich "pieniądze " . Kupujesz strajkera chyba 420 zł +sprężyna gazowa (strzelam nie wiem ile) 200 żł + poprawki +osada , jak bym nie liczył jestem w okolicach 1200 :!: :wooo: Pomyśl co możesz kupić używanego za te( magiczne słowo ) pieniądze i z jakiej półki .No chyba że jesteś pasjonatem lub jesteś (manualny) i wygrzebiesz sobie sam .
Zrobisz to wszystko zdobędziesz uznanie kumpli szacunek i nadal będziesz miał hatsana , który będzie strzelał mniej więcej bardziej mniej niż więcej . Miałeś więc wiesz a może zapomniałeś , wyparłeś z pamięci jak się nie" wtrafiało " 25 na m z winy karabinka a śrut leciał torem pocisku krążąco -błądzącego
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2008, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: debowy »

yamrt pisze:Kolego magiczne słowo i mroczny obiekt pożądania wszystkich "pieniądze " . Kupujesz strajkera chyba 420 zł +sprężyna gazowa (strzelam nie wiem ile) 200 żł + poprawki
Faktycznie nie wiesz ile :!: Striker Edge z Vortexem kosztuje surowy 498 zł, po moich poprawkach by kosztował prawdopodobnie mniej niż 600 zł.
yamrt pisze:Miałeś więc wiesz a może zapomniałeś , wyparłeś z pamięci jak się nie" wtrafiało " 25 na m z winy karabinka a śrut leciał torem pocisku krążąco -błądzącego
Nie zapomniałem, a wręcz przeciwnie, staram się swoją pracą żeby inni mieli radość ze strzelania (i trafiania). :cisza:
yamrt pisze: +osada ,
Osadę wystarczy dociążyć jak powiedział Przemek. A jak komuś nie pasuje osada, to kupuje np Hatsana 90 z Vortexem za... 600 zł u nas.
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Dobra Daniel koniec polemiki każdy z nas ma rację , znasz moje zdanie na temat hatsana i nie zmienię go . Bo z hatsana cieszyłem się dwa razy kiedy kupowałem i kiedy sprzedałem .
Wróćmy jednak do srajkera - karabin jest jaki jest ale z vortexem fajnie się z niego strzela , łatwo naciąga w spiner na 22 m trafiłem ale czy bym go kupił - NIE bo ja tylko z pcp a gdybym chciał rekreacyjnie ( przy grillu ) ze sprężyny to HW 30 :)

[ Dodano: Wto 25 Cze, 2013 13:10 ]
Maciek mój post był skierowany do Daniela i zapewniam , ze nigdy nie negowałem Waszych umiejętności stworzenia z byle jakiego karabinka czegoś strzelającego w miarę poprawnie . :)
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Krzysiek.. ja dzisiaj założyłem na C,K,USoewgo Harnasia 55 mojego burka.. łoo.. muszę się na strzelnicę przejechać, bo choć wcześniej była różnica - teraz na 13m nie ma żadnej.. ze stabilnej postawy robię 5mm dziurkę. Może 6mm. Jak z TXa.. Wygląda na to, że Leapers mi bruździł bardziej niż karabinek.
Coś mi się zdaje że Harnaś dostanie II szansę.. :)
No.. se nie myślcie że TXa sprzedam.. :PP
Ale dostanie szansę.. na polepszenie opinii w moich patrzałkach.. i podniesienie ceny przy sprzedaży.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
ODPOWIEDZ