Obrazek

Hatsan STRIKER EDGE STG z Vortexem

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Speed2 pisze:Witam i przepraszam za odgrzebanie.
Nie masz za co przepraszać, bo po to między innymi jest to forum ;) . Z pewnością odezwie się ktoś z okolic Olsztyna i użyczy Ci pompki ale... No właśnie. Striker Edge sprawuje się dużo lepiej przy mniejszej mocy i ma jedną sporą wadę czyli spust. Z czasem zaczyna puszczać tłok, a to jak zapewne wiesz jest nieprzyjemne i niebezpieczne. Jeśli podniesiesz moc, to tym bardziej możesz spodziewać się takich niespodzianek :/ .
Speed2
Posty: 13
Rejestracja: 02 lis 2007, 10:18

Post autor: Speed2 »

Dzieki za odpowiedz ;) wogole smieszna a zarazem frustrujaca sytuacja bo wiatrowke dopiero dzis otrzymalem od kuriera, otwieram paczke a tu zaskoczenie bo zamiast Strike Edge z Vortexem dostalem Mod 90 quatro tiger 5,5 z Vortexem czyli duza niekompetencja sprzedajacego. I tu pytanie ktora z nich jest lepsza bo cenowo 90 stoi troszke wyzej. Jaka jest wasza opinia zostawic 90 czy lepszy jest Striker ?
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

To masz miłą niespodziankę :lol: Jeśli nie przeszkadza Ci kaliber 5,5 to powinieneś się cieszyć. H90 z QT to dużo lepsza opcja od Edge.
Speed2
Posty: 13
Rejestracja: 02 lis 2007, 10:18

Post autor: Speed2 »

Haha to mnie pocieszyles ;D a Edge tez zamawialem cal 5,5 wiec jest dobrze ;D wiec postrzelam troszke i zobacze jak mi mocowa bedzie odpowiadac a puki co jak ktos jest z olsztyna i ma pompke badz butle prosze o kontakt ;)

[ Dodano: Wto 22 Wrz, 2015 12:38 ]
Kupilem wlasnie srut exact po pierwszym strzale niemilem zaskoczenie srut zostal w lufie chociaz wchodzil dosc lekko, po wepchnieciu go dalej dalo rade strzelic ale moc byla jak bym strzelal z pistoletu na kulki, Hatsan jest mega slaby. Co to moze byc ? Vortex slabo napompowany ?
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Speed2 pisze: Vortex slabo napompowany ?
Dokładnie! Możesz reklamować albo szukać pompki. Vortexy nie cieszą się zbyt dobrą opinią i moim zdaniem lepiej sprawuje się dobra sprężyna, więc ja bym Ci proponował wysłać do Dębowego lub Alchemika albo zamówić u nich zestaw i samemu przełożyć. Tak czy inaczej dziś już nie postrzelasz :nie: :/
Speed2
Posty: 13
Rejestracja: 02 lis 2007, 10:18

Post autor: Speed2 »

Chcial bym jednak zostac przy Vortexie ale pytanie gdzie go napompowac i czy nie jest rozszczeniony
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

http://www.gso.olsztyn.pl/ Zerknij na tą stronkę, może prędzej się ktoś odezwie. No niestety to jest ból jak się ma nową zabawkę i nie można się pobawić :maruda: . Tu niestety wskazana jest cierpliwość. Ewentualnie masz prawo do reklamacji i tu sklep nie będzie mieć żadnego ale. Bez pompki nie stwierdzisz czy to tylko brak powietrza, czy uszkodzony vortex. Zaczekaj do wieczora, więcej ludzi wtedy tu zagląda i może odezwie się ktoś z Twojej okolicy.
Speed2
Posty: 13
Rejestracja: 02 lis 2007, 10:18

Post autor: Speed2 »

Dzieki bardzo napisalem na forum i bede czekac na odpowiedzi ;)

[ Dodano: Wto 22 Wrz, 2015 18:15 ]
Rozebralem Hatsana i z tego co widze do ladowanie vortexu jest zrobiony otwor z tylu zaraz obok mocowania spustu czyli nie trzeba wyjmowac calej sprezyny

[ Dodano: Czw 24 Wrz, 2015 17:53 ]
Hatsan napompowany szczelny i mocny bo ma 22J ;) janusz22551, dzieki za polecenie forum Gso ;D
Breyger
Posty: 11
Rejestracja: 13 lis 2015, 10:06
Lokalizacja: Krotoszyn

Post autor: Breyger »

W poniedziałek będzie 2 tygodnie jak mam ten sprzęt. Moja opinia może nie być zbytnio profesjonalna bo jestem początkującym.
Jest celny, skupienie jak na amatora jest świetne. Z 25 metrów jakieś 4 cm2 tak średnio. Z 15 prawie że w ten sam punkt.
Odrzut porównałem do Hatsana 90 i jest mniejszy. Spust też ma fajniejszy (po wyregulowaniu.
A jeśli chodzi o "moc". Puszkę po browarku ustawioną tak "aby oo" przebija oczywiście na wylot, puszka nie spada. Szkło tłucze z łatwością.
Ogólnie jestem zadowolony i to bardzo z zakupu, choć obawiałem się że będzie inaczej.
Hatsan Striker Edge Vortex 4.5mm + Kandar 3-9x40
sokol909
Posty: 4
Rejestracja: 07 gru 2017, 10:29

Re: Hatsan STRIKER EDGE STG z Vortexem

Post autor: sokol909 »

Da się w ogóle zamontować spust regulowany np z Hatsana 90 do striker EDGE?
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hatsan STRIKER EDGE STG z Vortexem

Post autor: kamazek »

To są zupełnie inne moduły spustowe, z innym sposobem mocowania.
Spust z Edga da się poprawić, ale raczej we własnym zakresie, jak masz smykałkę do majsterkowania.
Sporo jest w necie o tych spustach, cudów się nie zrobi, więc nie warto płacić za usługę.
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
sokol909
Posty: 4
Rejestracja: 07 gru 2017, 10:29

Re: Hatsan STRIKER EDGE STG z Vortexem

Post autor: sokol909 »

no to szkoda, bo gdyby była taka mozliwosc to wybor byłyby bardzo prosty. Wyglad strikera i spust quatro :D cudo
ODPOWIEDZ