Obrazek

Gamo Hunter 440

ODPOWIEDZ
tomaszo
Posty: 12
Rejestracja: 26 lut 2008, 16:58

Post autor: tomaszo »

Wlasnie malo braklo, a Mankowa BMKe bym szczesliwie posiadal :(
Przewijaja sie opinie, ze zdazaja sie dobre i slabsze lufy - ale juz chyba coraz rzadziej jakies ewidentne niefarty jak "za pierwszych sztuk".
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Tia, tez mi sie tak wydaje, teraz najtansza chinka za 89zł z allegro to nie ta sama chinka co 2lata temu ;)

Jednak ja z BMK 40 prawdopodobnie zrezygnuje, czemu?? Wyjasnienie bedzie od d.. strony :D

Ostatnio sprawe przemyslalem i przypomnialo mi się jak kiedys mialem 7,5J chinke. Predkosc na wylocie oscylowala w okolicy 170m/s przy srucie 0,515 grama(Crosman Pointed) i co z tego?? A no to ze jak kupie karabinek w kalibrze 5,5mm to nawet na granicy z prawem, bede mial V0 niewiele wyższe niz to z chinki ;( Pamietam moje rozczarowanie kiedy po raz pierwszy strzelalem do butelki pet z 40m i śrut ledwo do niej dolatywał całkiem niezła parabolą :maruda: Strzelanie na odleglosci wieksze skutkowalo kurzem na suchej ziemi, najdalej na 70-80m :maruda: Dlatego chyba przeproszę się z 4,5mm, a na potrzeby rozwałki kupie sobie paczuszke Barakudy 8)

No i skoro jednak ma być ten 4,5mm to BMK w tym kalibrze jak dla mnie odpada ;(
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 7430c.html

Za taki gwint podziękuje :/ Śrut po przebyciu 50m (bo z takiej odleglosci zostal wystrzelony) ledwo wbił sie w ten korek, pewnikiem efekt turbiny znacznie go zwolnił, a zalezy mi na jak najwyzeszej predkosci dolotowej.


A skoro nie BMK to wracam... tak starego dobrego Gamo ;) Mariusz (stworek5) wyrabia códa na tarczy strzelajac ze swojego Gamonia, takich wyników tylko pozazdroscic :spoko:

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 14 mar 2008, 7:30 przez drozdzu, łącznie zmieniany 1 raz.
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Moja miała dużo płytszy gwint, ino ino go było znać, był równy.
Oglądałem obie wersje, stara i nową, różnią sie szczegółami, a na ile systemy- trudno powiedzieć.
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Maniek pisze:Moja miała dużo płytszy gwint, ino ino go było znać,
No to tyle dobrze :) Nie wiem, zobaczymy, ale narazie bardziej sklaniam sie ku gamoniowi ;)
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

drozdzu pisze:przy srucie 5,15 grama (Crosman Pointed)
Niesamowity!
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
:D :D :D
Kurde to jakieś sziedemdziesiąt parę J :) .
Ludzką rzeczą jest mylić się ;) ,trochę się przecinek przesunął :) .
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Słusznie chłopaki :lol: tak mialobyć 0,515grama ;)
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
szejk
Posty: 12
Rejestracja: 31 maja 2008, 7:18

Gamo hunter 440

Post autor: szejk »

Witam.Mam pytanie.W najnowszej wersji gamo huntera kostke lufy wykonano z tworzywa
sztucznego.Czy może taka kostka pęnkąć podczas np. strzelania?

oto adres na kturym ją znalazłem http://www.allegro.pl/item373224222_now ... 0_m_s.html
Popraw ortografię, Borys.
Ostatnio zmieniony 04 cze 2008, 15:46 przez szejk, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
krissnt
Posty: 83
Rejestracja: 01 mar 2008, 12:21
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: krissnt »

A gdzie tam informacja, ze z tworzywa sztucznego? Zdjęcie może być zgubne troszke...no ale nie wiem
H80+PP6x40
tuning w drodze:)
szejk
Posty: 12
Rejestracja: 31 maja 2008, 7:18

Post autor: szejk »

Więc dla pewności zadzwoniłem do tej firmy , a oni mi powiedzieli że cała kostka jest z tworzywa sztucznego
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

OMG :zdziwko: jak z tworzywa, czy i hiszpanom sie cos w glowach poje... pokrecilo?? ;(
A tak chwalono sobie ten model :hm: Tylko jak to tworzywo teraz bedzie sie zachowywac tego nikt nie wie, czy celnosc bedzie spadac albo czy kostka bedzie pekac nie ma pojecia :hm:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
krissnt
Posty: 83
Rejestracja: 01 mar 2008, 12:21
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: krissnt »

no ładnie. ja jednak myśle, że jednak ta firma..i za tą cenę nie bedzie wypuszczać bubli. To, że tworzywo sztuczne nie musi znaczyć, że słabe:)

Widziałem pokaz pewnego aparatu cyfrowego, prezentujący wziął korpus, oczywiscie też z tworzywa sztucznego, bez "bebechów"...taki cieniutki szkielecik, po czym zaczął po nim skakać. Tworzywo ani nie ugięło się:)
H80+PP6x40
tuning w drodze:)
szejk
Posty: 12
Rejestracja: 31 maja 2008, 7:18

Post autor: szejk »

Ten karabinek ma mocną sprężynę i nie wiadomo czy kostka z tworzywa wytrzyma taką siłę naprężania.Przynajmniej jeśli chodzi o jej żywotność.
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Nie wiem z jakiego tworzywa zrobiono tę kostkę, ale przydałoby się pamiętać , że istnieją kompozyty z włóknem węglowym, kewlarowym. Takie tworzywa wypierają stal z kolejnych mocnych i wymagajacych konstrukcji: wyczynowe ramy rowerowe, czy maszty najwspanialszych jachtów /poprzednio aluminiowe/ itd. itp. Te tworzywa powstały przy okazji badań kosmicznych i są to tzw "technologie kosmiczne".
Ich parametry wytrzymałościowe zaskakują wszystkich.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

wahadłowce są budowane z tworzyw i ceramiki, mam jednak wrażenie, że nie z tych samych, co elementy wiatrówek :D
Niewątpliwie, tym, co nam się kojarzy z "tworzywem" jest plastik PCV, co z kolei kojarzy się z budową zabawek dla dzieci ;) Takie wyobrażenie na pewno przez pewien czas będzie szkodzić producentom wiatrówek itp
Marcin chcesz bana za you?
ODPOWIEDZ