Obrazek

Pro sport - problem

ODPOWIEDZ
irekgrabiec
Posty: 16
Rejestracja: 23 mar 2017, 17:33

Pro sport - problem

Post autor: irekgrabiec »

Witam, Dwa dni temu nabyłem Pro sporta z drugiej ręki. Sprzęt kupiony w czerwcu 2020 w sklepie superwiatrówki.pl i jest bez ryski, jak nowy. Działa pięknie mega celny, Ale mam taki problem, po około 100 strzałach zauważyłem dziwne zjawisko. Otóż, osłona lufy, przemieszcza się delikatnie wzdłuż lufy do przodu i odchodzi od części gdzie znajduje się tłok. Czy ktoś kiedyś spotkał się z czymś takim? Obszukałem wszystko i nic nie znalazłem, Dodam że przerzuciłem w swoim życiu sporo karabinków ale nigdy by mi do głowy coś takiego nie przyszło.. Nie bardzo wiem co z tym zrobić.. Czy reklamować, czy próbować to podkleić jakimś klejem do metalu.. Pomoże ktoś? Poniżej zdjęcie problemu Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Pro sport - problem

Post autor: rokasa58 »

Awatar użytkownika
stanley176
Posty: 78
Rejestracja: 21 lut 2013, 14:28
Lokalizacja: Gorlice

Re: Pro sport - problem

Post autor: stanley176 »

Reklamuj.Eres na pewno ci poprawnie wklei w ramach reklamacji. Możesz też sam to zrobić(jeśli masz jakieś techniczne pojęcie) ale trzeba zdjąć osłonę z lufy (na gorąco) oczyścić ze starego kleju i wkleić na nowo.
BMK40+Weaver
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Pro sport - problem

Post autor: rokasa58 »

Reklamuj.Eres na pewno ci poprawnie wklei w ramach reklamacji
Na pewno nie wklei,wiatrówka wróci do importera,czyli mili....ria i trzeba czekać na rozwój wypadków :D / tak było z moim Prosportem./
irekgrabiec
Posty: 16
Rejestracja: 23 mar 2017, 17:33

Re: Pro sport - problem

Post autor: irekgrabiec »

Dzięki za odpowiedzi. Kurde nie ciekawie. Szkoda tylko że poprzedni właściciel nawet słowem nie wspomniał o problemie :)
rokasa58 co było z twoim prosiakiem i długo czekałeś? Zastanawiam się bo chyba sam to zrobię, mam wszystkie narzędzia i warsztat, zastanawiam się tylko czy nie stracę gwarancji, ale z drugiej strony czy będzie mi ona potrzebna jak i tak planuje poprawić mechanizm u jakiegoś mistrza..
Boje się trochę odsyłać bo mam złe doświadczenia z tx200 którego kupiłem w Cekausie i przyjechał nowy ale z uszkodzoną osadą :/
Jak coś to jaki klej do tego kupić? Bo ta osłona bardzo słabo trzyma, jak bym się zaparł to po kolejnych 100 śrutach ręką bym to zdjął.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Pro sport - problem

Post autor: Mamutowicz »

Ale.. jak kupiłeś to u Eresa, to nie masz zrobionego tuningu? :hm:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
irekgrabiec
Posty: 16
Rejestracja: 23 mar 2017, 17:33

Re: Pro sport - problem

Post autor: irekgrabiec »

No właśnie chyba nie. Mam fakture na 3000, i jest tylko jedna pozycja na karabinek, nie ma nic poza tym. to raczej tuning robiony nie był. Chyba ze Eres robi tuning w cenie karabinka? I nie uwzględnia tego na fakturze? A dwa że troche dizluje :) więc raczej nawet smarowana nie była. Poprzedni właściciel mówił że nie była rozbierana, a on nie wystrzelił z niej nawet paczki śrutu. I zarzekał sie że jest sklepowy stan, i przynajmniej taki był do pierwszych wystrzałów, dopóki szpara na lufie nie wyszła. :) suma sumarum bardzo mi leży ten karabinek, jak żaden inny i zostanie ze mną tak czy inaczej. Ostatnio miałem hw95lux i nie ma nawet porównania. Panowie jakiego kleju użyć do wklejenia tego na nowo? Bo zdejme na gorąco, wyczyszcze, i wkleje na nowo, przy wklejaniu podgrzewać czy kleić na zimno.
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Pro sport - problem

Post autor: rokasa58 »

Jak ma poliamidową prowadnicę,to znaczy ,że coś tam dłubnął.W moim była pęknięta osada w miejscu przedniego mocowania /wymienili w ciągu tygodnia na nową/. Na Twoim miejscu bym reklamował,a jaki klej? To zależy jaka jest szczelina-jak duża to coś z poliuretanów,jeśli dwie dychy, można się pokusić o Loctite.
irekgrabiec
Posty: 16
Rejestracja: 23 mar 2017, 17:33

Re: Pro sport - problem

Post autor: irekgrabiec »

Hmm to nie wiem, może zrobie tak że w poniedziałek zadzwonie do tego Eresa i zobacze jak on się na to zapatruje, W sumie to tak teraz patrze to eres ma sklep w pabianicach, może mu to osobiście podwioze bo mam tam 90 kilometrów, nie chce za bardzo tego wysyłać bo z moim szczęściem wróci złamany.. Chyba że dało by rade wysłać sam mechanizm bez osady. A co do szczeliny to tam jest spasowane dosyć ładnie, (chodzi mi o miejsce styku osłony lufy z korpusem) ale wydaje mi sie że to trzeba przykleić na całej długości lufy tak jak na filmie który podesłałeś. Nie jest to chyba jakoś bardzo trudne i powinienem dać rade bez problemu, bo to tylko walor estetyczny i troche tłumi, bo gdyby coś innego to bez wahania bym reklamował. ale sam fakt że Air Arms wypuszcza takie buble to troche irytuje, w końcu to sprzet za 3 kafle i nie powinno być czegoś takiego. :/
irekgrabiec
Posty: 16
Rejestracja: 23 mar 2017, 17:33

Re: Pro sport - problem

Post autor: irekgrabiec »

Witam ponownie. Napiszę może komuś się kiedyś przyda.
Skonsultowałem się ze sklepem, Pan powiedział że reklamować nie radzi, bo już dłuższy czas czeka na zareklamowany TX200 bo generalnie karabinków AA zaczyna brakować (swoją drogą ciekawe dlaczego)
Ale powiedział żebym go dostarczył do niego i może sam ogarnie. Bez reklamacji do producenta..
Sprawę przemyślałem, podjąłem się sam. Kupiłem na allegro Loctite 603 i zacząłem działać.
Nagrzałem osłonę dosłownie do 50-60 stopni i ściągnąłem ją palcami.
I fakt kleju trochę mało było, ale powodem dla którego puściło było po prostu kiepskie dopasowanie elmentów. Osłona latała na lufie w górę i w dół, Generalnie ponad milimetr luzu :/ Stwierdziłem że Loctite się nie nadaje bo za dużo trochę dla niego.
Kupiłem więc bezbarwny poxipol, oczyściłem ładnie elementy, dałem kleju bez żałowania, obsadziłem.
Dziś były testy, wszystko gitara ok 50 strzałów i trzyma ładnie. Zobaczymy jak będzie dalej ale myśle że powinno być ok. Wyczyściłem PKB i pięknie się wszystko prezentuje tak jak powinno.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pro sport - problem

Post autor: Qbuś »

:up: :D
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
ODPOWIEDZ