Obrazek

IZH 61

bobby4
Posty: 49
Rejestracja: 18 sie 2006, 18:35
Lokalizacja: KUJ-POM

IZH 61

Post autor: bobby4 »

Witam

Poszukuję wszelkich informacji na temat wzmocnienia iżyka - iweb przekopałem.
Można by ten temat rozwinąć i zrobić z niego kompendium wiedzy o iżu 61.

Pozdrawiam
bobby4
Posty: 49
Rejestracja: 18 sie 2006, 18:35
Lokalizacja: KUJ-POM

Post autor: bobby4 »

Oj cieniutko u mnie z rosyjskim....
Multi pump mnie nie interesuje ale mam ochotę i plan włożyć tam cylinder i tłok od hatsana :lol: - o ile się da.....
Polegam w końcu na Twojej opini i nie będę nawet próbował przeróbki na PCA - ale to oddzielny temat. :(

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

raczej nic ciekaweego nie wymyślisz z tego Iża bez poważnych ingerencji lub dorobienia całkiem nowych elementów, to jest naprawdę mały karabinek :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Wiecho
Posty: 49
Rejestracja: 24 lip 2006, 10:01
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wiecho »

stworek5 pisze:raczej nic ciekaweego nie wymyślisz z tego Iża bez poważnych ingerencji lub dorobienia całkiem nowych elementów, to jest naprawdę mały karabinek :)
To zależy co masz na myśli, pisząc "mały":
1. Jeśli gabaryty - to w ramach fabrycznej regulacji można ustawić kolbę zarówno w pozycji dla dziesięciolatka, jak i dorosłego mężczyzny.

2. Jeśli wagę, to do fabrycznej wagi Twojego Hatsana brakuje mu zaledwie ok. 0,4kg. Aby to zmienić, nie są potrzebne "poważne ingerencje".

3. Jeśli potencjał mocy - to bez poważnych ingerencji komora sprężania osiągnie 30cm3. Hatsan to to nie jest, ale jest to z grubsza biorąc tak samo "mała" wiatrówka jak np. Slavia 631.

4. Jeśli długość lufy - Twój Hatsan jest tak samo mały. Natomiast warto się może zastanowić nad założeniem do Hatsana lufy z Iża.

5. Jeżeli odrzut - masz rację, to zdecydowanie "mały" karabinek. Bez poważnych ingerencji nie da się osiągnąć takiego odrzutu, jak w moim, czy Twoim Hatsanie.

6. Itd.....

Myślę, że nie doceniasz bobby4.
Sprecyzuj zatem, co miałeś na myśli, aby bobby4 i inni mieli z Twojego 741. postu jakiś pożytek.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Madrian
Posty: 115
Rejestracja: 08 maja 2006, 9:09
Lokalizacja: Gród Warsa i Sawy

Post autor: Madrian »

stworek5 pisze:raczej nic ciekaweego nie wymyślisz z tego Iża bez poważnych ingerencji lub dorobienia całkiem nowych elementów, to jest naprawdę mały karabinek :)
Ale to właśnie własnoręczne doprowadzenie go do kultury daje frajdę.
Jakby ktoś chciał porządną wiatrówkę, to kupuje HW lub Dianę i koniec.
Majsterkowicz kupi B-1 i zrobi z niej cudo (na swoją miarę). O to chodzi w tuningu... o nic innego.
H-55 TG + AGS 4x32; IŻ-38; CPS.
Jeśli rodzice coś ci tłumaczą i nie trafia do głowy, to pamiętaj że potem obcy ludzie wtłoczą ci to przez d... tylko boleć będzie 5 razy mocniej.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

ProHatsan pisze: Myślę, że nie doceniasz bobby4.
Sprecyzuj zatem, co miałeś na myśli, aby bobby4 i inni mieli z Twojego 741. postu jakiś pożytek.

Pozdrawiam
a i proszę: tak więc po kolei:
1. Jeśli gabaryty - to w ramach fabrycznej regulacji można ustawić kolbę zarówno w pozycji dla dziesięciolatka, jak i dorosłego mężczyzny.
fakt choć nie każdenu przypadnie do gustu :!:
2. Jeśli wagę, to do fabrycznej wagi Twojego Hatsana brakuje mu zaledwie ok. 0,4kg. Aby to zmienić, nie są potrzebne "poważne ingerencje".
skoro chcesz go porównać do mojego Hatsana to waży ok 5kg co wyszło mu na dobre.
3. Jeśli potencjał mocy - to bez poważnych ingerencji komora sprężania osiągnie 30cm3. Hatsan to to nie jest, ale jest to z grubsza biorąc tak samo "mała" wiatrówka jak np. Slavia 631.
z tego karabinka wystrzeliłem kilka paczek śrutu, moc nie większa jak 5J (a może i nie), Iż MP512M i Slavia 631 to demony mocy w porównaniu do Iża61 nawet po uszczelnieniu i wymianie spręzyny na mocniejsza także prędkość jego fabryczną 173m/s można wsadzić między bajki (mój opis na iweb.pl opisujący fakt stłuczenia butelki wzbudził powszechny śmiech nie mniej byłem świadkiem tego wyczynu). Celnosć: siał nawet na 10m po tarczy 14/14 i nijak nie pomogło jego dociążenie, strzelanie do tarczy to swego rodzaju loteria już na 20m (możliwe ze wpływ na to ma nieosiowy ruch tłoka w stosunku do osi lufy czyli linni celowania) także tego co napisałem nie opieram na zaczytanych wiadomościach ale na praktycznie sprawdzonych i jako ze mam styczność z tymi karabinkami (Iż61 poszedł już do ludzi) nie da się porównać ani mocy ani celności w jakimkolviek stopniu do Slavi 631.
4. Jeśli długość lufy - Twój Hatsan jest tak samo mały. Natomiast warto się może zastanowić nad założeniem do Hatsana lufy z Iża.
mój Hatsan jest niestety "mniejszy"-lufa 32cm, jeśli chodzi o jakość gwintu jak najbardziej chciałbym mieć taki w moim harym, co do wymiany luf-niestety Iż ma dosć znacznie mniejszą średnicę a szkoda bo i o tym myślałem ;)

5. Jeżeli odrzut - masz rację, to zdecydowanie "mały" karabinek. Bez poważnych ingerencji nie da się osiągnąć takiego odrzutu, jak w moim, czy Twoim Hatsanie.


naturalnie że tak, tylko sprubuj porównać celność obu karabinków: Hatsana przy dosć potężnym kopie z Iż 61 przy minimalnie wyczuwalnym - powodzenia lol .
6. Itd.....

Dopełnieniem całości jest cena: koszt - 454 zł w AKhobby. Za te pieniążki można kupić inny karabinek w towarzystwie którego można mile spędzić czas na strzelnicy, choćby np. Iż MP512M, Slavia 631, Hatsan55 czy Norica Titan (porównanie dotyczy nowych). To tyle ode mnie.
P.S. Co do pożytku z mojego 741 postu na forum: nie wiem czy ktokolwiek z niego wyniesie cokolwiek ale zaznaczam że nikomu nie odradzam zakupu, swój opis opieram na własnym doświadczeniu z tym karabinkiem i nie można w żaden sposób sie nim sugerować, co najwyżej wziąć go pod uwagę :)

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=177 ... ght=i%BF61

http://www.softair-corps-halle.de/php/i ... a3f18576a3
Madrian pisze: Ale to właśnie własnoręczne doprowadzenie go do kultury daje frajdę.
Jakby ktoś chciał porządną wiatrówkę, to kupuje HW lub Dianę i koniec.
Majsterkowicz kupi B-1 i zrobi z niej cudo (na swoją miarę). O to chodzi w tuningu... o nic innego.
Rzekłbym że kultura pracy Iża61 jest na wysokim poziomie, mechanizmy pracują poprawnie, spust działa ok-jest miękki i przewidywalny, magazynek nie zacina się czyli wszystko byłoby super poza mocą karabinka i celnością, do majsterkowania i poprawienia kultury pracy z czystym sumieniem bardziej polecałbym inny karabinek z rodziny: Iża MP512M, zapewne wiesz coś na ten temat :okok:
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Wiecho
Posty: 49
Rejestracja: 24 lip 2006, 10:01
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wiecho »

I o taki post właśnie chodziło. Brawo :brawo:

I oczywiście pozdrowienia.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

test skupienia który jest w drugim linku i tak uważam za baaardzo dobry, nam akurat wychodził troszkę gorzej na 10-ciu metrach x 10 strzałów i nijak nikt nie mógł strzelić lepiej ale może to wina egzemplarza który mieliśmy aczkolwiek nic nie wskazywało na jakąś wadę karabinka :)

dla zainteresowanych:

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=26966
AA TX200 HC
bobby4
Posty: 49
Rejestracja: 18 sie 2006, 18:35
Lokalizacja: KUJ-POM

Post autor: bobby4 »

Taaaaaaaaaaa....... :klotnia:
A potrzebuję średnicę tłoka i skok(chyba 80 mm)


Pozdrawiam lol
Ostatnio zmieniony 03 paź 2006, 18:48 przez bobby4, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wiecho
Posty: 49
Rejestracja: 24 lip 2006, 10:01
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wiecho »

bobby4 pisze:Taaaaaaaaaaa....... :klotnia:
A potrzebuję średnicę tłoka i skok(chyba 80 mm)
Zewnętrzna średnica cylindra to 28 mm.

Pozdrawiam lol
W Iż-61, jeśli dobrze pamiętam, średnica cylindra 25mm, skok tłoka 57mm.
bobby4
Posty: 49
Rejestracja: 18 sie 2006, 18:35
Lokalizacja: KUJ-POM

Post autor: bobby4 »

Ten skok - napewno?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

skok tłoka jest niewielki, napewno nie jest to 80mm skoro mocą nie grzeszy a Slavia ma kole 60mm ;)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Wiecho
Posty: 49
Rejestracja: 24 lip 2006, 10:01
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wiecho »

Może przekona cię cytat z linka, który wcześniej podałem: http://svar45.narod.ru/ma...0/hodizh60.html, poświęconego zwiększeniu skoku tłoka:

"В результате ход поршня увеличился на 3 мм с 57 до 60 мм."

Ponieważ wspominałeś o kłopotach z rosyjskim, pozwolę sobie na przetłumaczenie:

"W efekcie skok tłoka zwiększył się o 3mm - z 57 do 60mm"

Poza tym łatwo ten skok po prostu zmierzyć.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

słuchaj, tak naprawdę nie ma tu o co kopii toczyć. W linkach które podałem wcześniej są opinie użytkowników które podzielam, jeśli chcesz kombinować z tym karabinkiem nie będę odradzał bo nie taki jest mój zamiar-co więcej podałem link gdzie możesz go zakupić jeśli zechcesz, ale skoro z komory sprężania Iża61 można wyłuskać 160m/s to oznacza że jej średnica jest mniejsza niż w Slavi bo jest słabszym karabinkiem niestety i nie można go porównywać z mocą Slavi także sam skok tłoka nie jest tutaj wyznacznikiem:

http://airguns.pl/153,label,guns.html

szczerze wątpię aby na testowanych śrutach Iż61 uzyskał 160m/s, ot i tyle, i nie zabieram więcej głosu w sprawie tego karabinka, wszystko co chciałem już napisałem, być może swoją opinię zweryfikuję o ile wpadnie mi w ręce celnie strzelający egzemplarz ;)
AA TX200 HC
ODPOWIEDZ