Obrazek

MP 513M

Awatar użytkownika
s_slawek
Posty: 84
Rejestracja: 18 gru 2008, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: s_slawek »

Witam, Własne chodzę z zamiarem kupna takiej wiatrówki. Nie jestem fachowcem w tej kwest. Chcę kupić mocną wiatrówkę. Czy teraźniejszy Baikał M513 ma taką samą moc jak pierwsze 513. W historycznych opisach znalazłem że to jest armata. wali jak wścieka. rozbija butelki po szampanie. Czy teraźniejsza produkcja jest zbliżona.
Czy można kupić coś mocniejszego?
Będę wdzięczny za odpowiedź fachowców.
sławek
Awatar użytkownika
Firemass
Posty: 5
Rejestracja: 26 lis 2010, 20:06

Post autor: Firemass »

Nie wiem, czy nie za późno, najwyżej będzie dla potomnych ;)
Jeżeli nadal cylinder jaki kostka zrobione są z gównolitu to nie polecam tego modelu.Posiadałem 513 4,5 przez jakieś dwa lata. Poddałem ją tuningowi który obejmował ucinke, pogrubienie, koronowanie, rysowanie lufy, założenie tłumika - obciążnika, dopasowanie osady, kilogramy prowadnic korków podkładek - w różnych konfiguracjach, poleciały paczki peletek, cuda wianki i inne obrzędy magiczne. Rzeczywistość, jak zwykle, zweryfikowała karabinek. Najlepiej pracował w okolicach 21J. Próbowałem go ujarzmiać, ale przy 14J kopał tak samo jak był Facem. Dodam tylko: cylinder - średnica wewnętrzna - 27,8 mm, długość komory sprężania - 137 mm mówi to samo za siebie. Karabinek kopie jak muł, jednak nic czego nie da się opanować. Jedyna optyka jaka wytrzymała to poklejony Vomz 4x32 z siatką Dragunova. Trzeba uważać na odległość okularu lunety od oka. Mój ojciec strzelił z karabinka raz, co skończyło się rozcięciem łuku brwiowego. Mimo wszystko czuję do tego modelu dużą sympatie, pewno z uwagi na wspólnie spędzone wieczory przy jego składaniu ;) ale tak na prawdę dyskwalifikuje go materiał z którego jest wykonany. Karabinek z każdym strzałem niszczy sam siebie. Odpadająca szyna to początek. Dalsze uszkodzenia to okolice dna cylindra/szczęk mocowania kostki lufy gdzie pojawiają się odkształcenia - pęknięcia. Jednym słowem wiatrówka na lata - jakieś 3-4 intensywnego strzelania.
Hammerli, webley, crosman, gamo, izh...
ODPOWIEDZ