Obrazek

Tawerniany Klub Miłośników Jeżyka

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
damzor89
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 6
Rejestracja: 14 gru 2016, 10:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Tawerniany Klub Miłośników Jeżyka

Post autor: damzor89 »

Cześć, słów kilka na temat słynnej 53M. Pistolet nabyłem chyba 5 lat temu, może 6. Ogólne odczucia dot. pistoletu bardzo pozytywne. Naciągając sprężynę nie słychać żadnych trzasków, wszystko jest porządnie spasowane i nie ma absolutnie do czego się przyczepić, żadnego luzu itp. Wrażenia ze strzelania- pistolet dość mocny jak na swoje gabaryty, prędkość początkowa śrucin waha się od 112 do 121m/s- nie polecam ciężkiego śrutu z wiadomych względów. Niestety przyrządy celownicze to porażka, grube, trudno dobrze obrać cel. Owszem do strzelań puszkowych nadadzą się, ale do tarczy nie bardzo. Może tylko mnie nie leżą te otwarte przyrządy celownicze, ale chyba nie będę wyjątkiem. Więc strzelając do tarczy można mieć dość dobre skupienie z odchyleniami w pionie, ale mogą się zdarzyć serie słabe. Pistolet spokojnie można używać na dystansie 20 m, ale tylko do strzelań puszkowych. Bardzo ciekawi mnie co pokazałaby ta "ruska" maszynka gdyby była możliwość montażu jakiejś krótkiej lunety, przypuszczam że mogłaby nas nieco zaskoczyć celnością. W pistolecie nie wprowadzałem żadnych modyfikacji, bo nie były konieczne, sprzęt stabilny i dobrze zgrany. Jedynie poprawiane było fabryczne smarowanie, lekki szlif tłoka z cylindrem (ale nie wyglądał źle, gorzej wyglądała 512) i poprawka planowania sprężyny. Nie zdecydowałem się na osłonę PET m.i. ze względu na montaż grzybka do tłoka który łączy się poprzez boczny sworzeń, zresztą pistolet moim zdaniem nie wymagał takiej ingerencji. Pistolet wywarł na mnie na tyle pozytywne wrażenie, że po roku zdecydowałem się na zakup karabinka z serii 512. Myślę, że 53M spełni oczekiwania nabywców, nie jest to pistolet matchowy (w końcu to sprężyna krótka), ale świetnie nadaje się do strzelania grillowego, puszki, butelki nie stanowią dla niego problemu. Chętnie zobaczyłbym egzemplarz z innymi przyrządami celowniczymi, np. jakaś lunetka. Szyna montażowa mogłaby zdecydowanie dodać uroku dla sprzętu. W ogólnym odczuciu wydaje się, że pistolet będzie długo służył i odpowiada stereotypowi rosyjskiej myśli technicznej, twarda sztuka. Co również warto podkreślić, w przeciwieństwie do starszego rodzeństwa spust jest miękki i przyjemny.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Marcelixt
Posty: 17
Rejestracja: 07 sie 2019, 18:06

Re: Tawerniany Klub Miłośników Jeżyka

Post autor: Marcelixt »

A jak wygląda jego starszy odpowiednik???
Awatar użytkownika
damzor89
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 6
Rejestracja: 14 gru 2016, 10:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Tawerniany Klub Miłośników Jeżyka

Post autor: damzor89 »

Starszy odpowiednik to izh 40. Trudniej spotkac na polskim rynku. Mniej dopracowany.
Marcelixt
Posty: 17
Rejestracja: 07 sie 2019, 18:06

Re: Tawerniany Klub Miłośników Jeżyka

Post autor: Marcelixt »

Ale widzę w necie,że 53m występują w dwóch wersjach. Na stronie np militaria pl 53m wygląda trochę inaczej.
Albo tu
https://www.bestgun.pl/wiatrowka-baikal ... -p-80.html
ODPOWIEDZ