Obrazek

Tawerniany Klub Miłośników Jeżyka

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Daras pisze:Dlatego pozwoliłem sobie założyć na naszym forum bez wiedzy administratorów taki mały kącik.
Administracja popiera tą inicjatywę :D Działajcie kolego Daras, działajcie :lol:
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
KbUr35
Posty: 304
Rejestracja: 07 kwie 2007, 20:54
Lokalizacja: Warszawa - YelonkY
Kontakt:

Post autor: KbUr35 »

Zgłaszam się do klubu.
Postaram się coś dłuższego dziś napisać o Iż-yku, ale nie obiecuję.
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

No,no.Nawet z mojej Chinki bym tak nie miał.Podoba mi się.Ech! :maruda:
Awatar użytkownika
seba222
Posty: 69
Rejestracja: 23 lut 2007, 7:11
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: seba222 »

I ja do klubu dołączę niedługo :) Nie moge się juz doczekać jak od Darka Jeżyk przybędzie! (a żona znowu nic jeszcze nie wie :P)
Iż 38 + Norica mod. 56 + Slavia 631
bobby4
Posty: 49
Rejestracja: 18 sie 2006, 18:35
Lokalizacja: KUJ-POM

Post autor: bobby4 »

Mnie osobiście strasznie kręci mod. 61 więc zapisuję się do klubu. :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

no widzę, że pomysł wypalił i ja się dopiszę :)
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Czarek olej lniany tłoczony na zimno kupisz w sklepach ze zdrową żywnością sklepach zielarskich i supermarketach w wymienionych punktach będzie najtaniej , możesz jeszcze kupić olej w sklepach z artykułami dla artystów malarzy. Nie kupuj takiego oleju przeznaczonego do konserwacji mebli ogrodowych bo prócz oleju lnianego zawiera jakąś dodatkową chemię na grzyba i niezbyt dobrze pachnie :/ :) .
http://e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=935 ... c&start=45
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
OgniomistrzKale
Posty: 85
Rejestracja: 06 maja 2007, 15:54
Lokalizacja: z lasu

Post autor: OgniomistrzKale »

A pokost lniany się nada? :hm: Czy trzeba później polakierować? Jakoś nie miałem do czynienia z pokostem...
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Z tego co pamiętam pokost raczej stosuje się tylko na świeże drewno (nowa osada) i to rozcieńczony z terpentyną. Metoda skuteczna jeżeli chce się szybko otrzymać efekt , kładzenie zwykłego oleju na nową osadę trwa bardzo długo bo wymaga położenia wielu warstw natomiast w przypadku pokostu wystarczy dwie trzy warstwy. Pokostem nasączamy przed bejcowaniem aby utrzymać zamierzony odcień drewna , w przypadku bejcowania przed olejem czy pokostem otrzymamy znacznie ciemniejszą osadę po nałożeniu oleju czy pokostu. Ogólnie to są dwie szkoły jedni preferują najpierw woskowanie osady i potem olej inni odwrotnie , praktycznie nie ma to wielkiego znaczenia biorąc pod uwagę właściwy cel tych operacji czyli zabezpieczenie osady przed wilgocią. Końcowe wykończenie olejem lepiej zabezpiecza osadę przed uszkodzeniami mechanicznymi natomiast wykończenie woskiem wydaje mi się ,że lepiej zabezpiecza przed wodą i drewienko jest "milsze w dotyku" ale jak zwykle to rzecz gustu.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
OgniomistrzKale
Posty: 85
Rejestracja: 06 maja 2007, 15:54
Lokalizacja: z lasu

Post autor: OgniomistrzKale »

Dzięki za informacje.
Logan

Post autor: Logan »

No to i ja powinienem dołaczyć z racji posiadanego iża 38. U mnie wszystko na oryginalnych cześciach. Skórzana uszczelka i oryginalna sprężyna (może ciut wyboczona). Nosi to exacta z prędkością około 150 m/s. Co do spustu to faktycznie twardy ale chyba da się coś z tym zrobić. Na razie prostowałem lufę i smarowałem system. Lufa prawie mi wyszła. puka delikatnie w lewo. Przymierzam się do nowej oksydy i restauracji drewienka. W planach tez szyna pod optykę.
Awatar użytkownika
KbUr35
Posty: 304
Rejestracja: 07 kwie 2007, 20:54
Lokalizacja: Warszawa - YelonkY
Kontakt:

Post autor: KbUr35 »

Właśnie- Daras, jak z tą szyną wykombinowałeś, żeby kąt zakrzywienia pasował do korpusu. Do wszystkich zaś prośba o linki do szyn pod montaż pasujących na iż'a w jakichś rozsądnych cenach. Widać, że nie mnie jednemu się to przyda.
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Co prawda pytanie skierowane nie do mnie i nie do tego karabinka,ale może komuś przyda się moje doświadczenie.
Szynę pod montaż zrobiłem ze stalowego płaskownika grubości 4mm,długość120mm,szerokość 12mm.Wymiary dobieramy indywidualnie.
Spód płaskownika piłowałem pilnikiem półokrągłym do momentu aż pasował do korpusu.
Rowki z boku szyny najpierw naciąłem piłką o zeszlifowanych z boku ząbkach,a następnie trójkątnym iglakiem,aż było równo.
Mocować można na klej,albo przykręcić do korpusu paroma śrubkami M3 lub M4.
A jeśli ktoś ma dostęp do frezarki,to nie ma problemu.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2007, 15:36 przez Maruda, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KbUr35
Posty: 304
Rejestracja: 07 kwie 2007, 20:54
Lokalizacja: Warszawa - YelonkY
Kontakt:

Post autor: KbUr35 »

Przedstawiam inny typ prowadnicy stosowany w iż'ach (ponoć gorąco polecany)

Zdjęcia (Zrobione przez Darka "Daras")
Obrazek Obrazek

Rysunek (przepraszam, że niezgodny ze sztuką, ale późno już)
Oczywiście wymiary najlepiej dopasować do konkretnej sprężyny.
Obrazek

i model (może jak będę miał chwilkę podmienię na renderowany, żeby ładniejszy był)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 225
Rejestracja: 06 paź 2006, 9:29
Lokalizacja: zewsząd

Post autor: Roman »

Mam pytanie:
Po ktorych cyfrach w numerze mozna sprawdzic wiek karabinka?

Troche plusów:
1.Bardzo podoba mi sie gwint w lufie. jest rewelacyjny.
2.Waga karabinka. Jak i naciąg sprężyny. W sam raz dla mojej żony.Jest zadowolona że teraz tez może samodzielnie postrzelać:)
Iż 38
ODPOWIEDZ