Obrazek

Pistolet Blow Air Power

ogólne informacje o najpopularniejszych modelach wiatrówek
jarko
Posty: 10
Rejestracja: 17 sie 2007, 13:54
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: jarko »

Wyczyściłem go z oleju i diesla niema. Postrzelałem trochę z niego i potestowałem. Wklejam opis co na iwebie napisałem:
Kolimator również chodzi mi po głowie tym bardziej że w domu mam, syn w ASG bawi się. Zlikwidowałem luzy w pistoleciku. Teraz bardzo fajnie strzela i jest naprawdę celny jak na ten przedział cenowy. Zauważyłem że są luzy całego mechanizmu w stosunku do rękojeści. Chodzi mi o luzy w pionie ok 0.7mm co w przełożeniu na odległość daje niemało w sumie i wpływa na celność. Po rozkręceniu rękojeści napiszę prosto- są dwie "kostki" z wyfrezowanymi szczelinami w których przesuwa się cały pistolet (część systemu antyodrzutowego ). Szczeliny te są za szerokie i dlatego podłużne "wypustki" czy "skrzydełka" które się w nich przesuwają mają luz pionowy ok 0.7 mm. Przynajmniej u mnie tak było w części tylnej pistoletu. Od strony lufy było w miarę możliwie ale część tylna ma na tej "kostce" za duży luz w pionie. Kto ten pistolet rozkręcał wie o czym piszę. Delikatny młoteczek i kilkadziesiąt lekkich uderzeń w te "skrzydełka" spowoduje że lekko "spuchną" a luz zniknie i nasmarować oczywiście trzeba te miejsca. Jak powstaną zadziory to pilniczkiem je trzeba usunąć. Olej który był w komorze sprężania wytarłem ręcznikiem papierowym. Co do celności to u mnie wyszło tak:
Kilka rodzajów śrutu przetestowałem na nim. Najlepsze skupienie wyszło na Tomitex LOK. Nie testowałem na nim JSB.
Na odległości 15 metrów z dziewiątki (tarcza 14cm) nie wychodzi się przy dobrym wstrzelaniu się. Na odległości 25-30 metrów żadnych problemów w trafieniu w cel 5-7 cm tomitexem LOK np. denko od puszki po piwe. Strzał dość cichy. Nie słychać żadnych chrobotań sprężyny i jej jęku przy wystrzale itp. W porównaniu z moją HW97 o wiele cichszy. Dziwię się że za tę cenę taki fajny pistolecik jako uzupełnienie do swej kolekcji lub na sam początek. Daje sporo wrażeń i radości. Co do jego wytrzymałości niewiem mam go klika dni. Na strzelanko na działce do celów różnych to powiem że jest super. Teraz mam strzały z niego w miarę powtarzalne. Śmieszna tylko szczerbinka i jej regulacja. Dlatego myślę jak by w nim zainstalować kolimator.
Awatar użytkownika
tomekglodek
Posty: 94
Rejestracja: 17 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: woj. opolskie

Post autor: tomekglodek »

Też myśle nad kolimatorem, ale będzie trudno... Ma ktoś jakieś pomysły??
jarko
Posty: 10
Rejestracja: 17 sie 2007, 13:54
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: jarko »

Odpukać w niemalowane. Ok 5 tyś śrucin przeszło przez niego i działa dalej jak nówka. Na lufie i muszce lekko farba czarna starła się od naciągania dłonią sprężyny. Muszka zaczęła świecić a na to stary wypróbowany- okopcić świecą, czerń idealna pochłaniająca każdy odblask.

[ Dodano: Sob 10 Lis, 2007 12:05 ]
Co do kolimatora to może taki LASER UNIWERSALNY

:)
HW30, HW97K+HAWKE 3,5-16X44AO, Blow Air Power
Awatar użytkownika
tomekglodek
Posty: 94
Rejestracja: 17 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: woj. opolskie

Post autor: tomekglodek »

Witam. Jeżeli założyłbym taki laser na lufę, to trzymałby "zero" :lol: :?:
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

mam koncepcję na zrobienia laserka. Hybryda ołówka tesco i lasera od breloczka. Może kiedyś wprowadze to w życie :)

Tylko w blow'ie niestety brak szyny :?
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 23
Rejestracja: 14 sty 2007, 23:35
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: BRAT_MIH »

19 września dałem go do reklamacji, bo sam strzelał. Podobno naprawiali, już leżal na stole, po czym odesłali do producenta podobno, bo duzo mieli tych napraw. Do dnia dzisiejszego pistoletu nie ma. Trzy miesiące ;(

[ Dodano: Pon 07 Sty, 2008 13:40 ]
Jakiś czas temu pistolet do mnie wrócił. Spust został wymieniony. Pierwszy stopien wydaje się teraz jakiś taki długi i idzię dużo cięzej niz wcześniej. Drugi stopień tez cięzej schodzi, ale wszystko to pewnie kwestia kilkudziesieciu śrucików. Znowu postrzelałem z tego pistoleciku i jak nie ma samostrzałow ponownie jestem z niego zadowolony. Jedyne co mnie zastanowiło, że po powrocie z serwisu strasznie dieslowął przez pewnien czas. Aż dziwne ze nawet w serwisie nie potrafia go nalezycie przygotować do strzelania.
Slavia 631 Lux + Leapers 3-9X32 AO 1 MIL-DOT, Blow Air Power
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Ktoś tu wspomniał o laserze? Proszę bardzo--
Obrazek


Prościej chyba się nie da :D Wystrzelona puszka exacta i ½ tomitexu i żadnych niepokojących objawów,widać tylko jak "łapa" lata ;) . Zainteresowanym mogę podać szczegóły mojej produkcji ( zero ingerencji w pistol :) )



Mam chyba brudny obiektyw :hihi:
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 755
Rejestracja: 27 maja 2008, 18:23
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Starszy_Pan »

Odgrzewam temat. Właśnie odebrałem zakupionego na "beżowym" Blowa.
Jeszcze nie wiem czy się cieszyć :D czy płakać ;(
Szczegóły po weekendzie.
Mam pytanie:
- Blow jest saute - bez pudełka i jakiejkolwiek dokumentacji
- czy ktos z Tawerniaków posiada instrukcję lub schemat
Z góry dziękuję
Sharp 1210+Barska 3-12x40 AO, Iż61 CPR* + CCCP, Gamo Compact, Walther CP99 GL :(
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Starszy_Pan pisze:- czy ktos z Tawerniaków posiada instrukcję lub schemat
W "oryginalnej" instrukcji nie ma nic interesującego, sesje "rozbierane" przewijają się przez fora, a konstrukcja jest bardzo prosta. Jedna ważna sprawa : Nie dokręcaj za mocno bocznych śrubek , co trzymają plastikowe okładziny, bo "lubi pęknąć" w tym miejscu :!: Jak byś miał jakieś pytania to "wal śmiało" odpowiem jeżeli będę umiał :?:
Ps. Mój jeszcze działa i ma się dobrze ;)
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
koruss89
Posty: 214
Rejestracja: 27 kwie 2010, 20:49
Lokalizacja: Łapy

Post autor: koruss89 »

Witam Chlopaki.Pilna sprawa jest potrzebuje fotek rozebranego blowa bo ja go rozebrealem i nie moge do kupy poskladac .Prosze pomozcie :bobas:
W dyszkę i do przodu ;))
Kral 02 Wood 4.5 Gamo 9x32
Sharp innova 5.5 Leapers 3-9x32 AO .
Cros357
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

koruss89 pisze:Witam Chlopaki.Pilna sprawa jest potrzebuje fotek rozebranego blowa bo ja go rozebrealem i nie moge do kupy poskladac .Prosze pomozcie :bobas:
link
link
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
koruss89
Posty: 214
Rejestracja: 27 kwie 2010, 20:49
Lokalizacja: Łapy

Post autor: koruss89 »

Dzieki

[ Dodano: Nie 12 Gru, 2010 23:24 ]
Witam. Z powodu usterki mego blowa a dokładnie szczerbinka mi się połamała, mam pytanie czy jest jakiś sposób aby wstawić tam kolimator bądź jakąś szczerbinkę bo orginalu to nie idzie nigdzie dostać :bobas:
W dyszkę i do przodu ;))
Kral 02 Wood 4.5 Gamo 9x32
Sharp innova 5.5 Leapers 3-9x32 AO .
Cros357
piotr7
Posty: 6
Rejestracja: 02 maja 2020, 22:45

Re: Pistolet Blow Air Power

Post autor: piotr7 »

Cześć,
Trochę odkopię temat pod swoim kątem.
Jest tu trochę posiadaczy tego pistoletu, po tylu latach w większości przypadków pewnie leży uszkodzony w piwnicy albo na strychu.
Mój problem jest taki, że mam jego następcę AirMaster mod.25 (lub jak kto woli Blow H-01) w którym pękł tłok. Jest duża szansa, że tłoki w obu modelach są identyczne.
Ponieważ kupić się tego w Polsce nie da, producent nie odpisuje na maile, zacząłem poszukiwania "dawcy" części.
Jak komuś zalega uszkodzony z całym tłokiem to proszę o info.
W załączeniu foto uszkodzonego tłoka.
P.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
AirMaster 25 (BLOW H-01), LOV 2, UMA SP50, IŻ-53M, RECORD mod.3 - ale nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa :)
Awatar użytkownika
Robert J
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 453
Rejestracja: 20 sie 2017, 16:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pistolet Blow Air Power

Post autor: Robert J »

Jak nie znajdziesz to pozostaje dorobić nowy albo🤔 ? Pospawać TIG -iem w osłonie argonu drutem W3si1😀
Mam Gamo Replay 10 i nic wam do tego :PP
Lubiem DiscoPolo :gwizd: i zbieram na hulajnoge :)
piotr7
Posty: 6
Rejestracja: 02 maja 2020, 22:45

Re: Pistolet Blow Air Power

Post autor: piotr7 »

Co do dorobienia to mam sporo wątpliwości, nie znam się za bardzo na ślusarce ale to chyba nie jest tylko kwestia wytoczenia.

Materiał tłoka to ZnAl, jesteś pewien, że to się spawa?

P.
AirMaster 25 (BLOW H-01), LOV 2, UMA SP50, IŻ-53M, RECORD mod.3 - ale nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa :)
ODPOWIEDZ