Obrazek

rewolwer shotgum

ogólne informacje o najpopularniejszych modelach wiatrówek
ODPOWIEDZ
andrad999
Posty: 6
Rejestracja: 30 gru 2012, 15:45

rewolwer shotgum

Post autor: andrad999 »

Witam Wszystkich!! chciałem zapytać czy zna ktoś rewolwer hukowy shotgum?pytam bo połowa ceny co za zoraki,tylko że chyba nie ma wersji na śrut 5,5mm?chyba że jest a ja nie wiem?
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

A jakieś szczegóły?
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
no_taki
Posty: 85
Rejestracja: 04 sty 2013, 17:21
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Re: rewolwer shotgum

Post autor: no_taki »

andrad999 pisze:Witam Wszystkich!! chciałem zapytać czy zna ktoś rewolwer hukowy shotgum?pytam bo połowa ceny co za zoraki,tylko że chyba nie ma wersji na śrut 5,5mm?chyba że jest a ja nie wiem?
Sam piszesz że to rewolwer hukowy a nie wiatrówka. Dopuszcza się miotanie śrutu w wiatrówkach wyłącznie sprężonym powietrzem, bądź innymi gazami , a nie przy pomocy ładunków miotających.
Google nie boli - chocby tu:
http://kolba.pl/rewolwer-hukowy-alarmow ... p9952.html
hatsan 200 Alchemik inside - PP 3-9x42 AO
Awatar użytkownika
Robin PKL
Posty: 8
Rejestracja: 09 lis 2011, 10:24
Lokalizacja: Dąbie n/Nerem

Post autor: Robin PKL »

Osobiście to produkty " Start " bym sobie darował, kiepskie wykonanie i materiały też nie za bardzo. Lepiej poszukaj jakiegoś Keseru z 2 ręki.
andrad999
Posty: 6
Rejestracja: 30 gru 2012, 15:45

Post autor: andrad999 »

interesują mnie właśnie tego typu sprzęty,tylko że zorak 55 bardzo drogi,myślałem że ktoś może wie czy producent tych rewolwerów nie zamierza wprowadzić modelu na śrut 5,5mm?
Awatar użytkownika
no_taki
Posty: 85
Rejestracja: 04 sty 2013, 17:21
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: no_taki »

Kolego.. a przeczytałeś co napisałem wyżej ?????
Więc powtórzę:
Polskie prawo nie dopuszcza stosowania ładunków miotających przy strzelaniu śrutem.
Kropka.
Chcesz strzelac śrutem stosując takie ładunki ? zapisz się do koła lowieckiego, zdaj egzaminy, uzyskaj pozwolenie na broń i kup sobie strzelbę. Najlepiej cal.12 bo ma lepszego kopa. I wal breneką .
hatsan 200 Alchemik inside - PP 3-9x42 AO
Awatar użytkownika
Robin PKL
Posty: 8
Rejestracja: 09 lis 2011, 10:24
Lokalizacja: Dąbie n/Nerem

Post autor: Robin PKL »

To dlaczego takie " coś " jest w sprzedaży ?
Kolterowi jakoś udało się więc ...

Co do 12 ... może 89 ma kopa, zwykła 70 to nic wielkiego ... :lol:
andrad999
Posty: 6
Rejestracja: 30 gru 2012, 15:45

Post autor: andrad999 »

no własnie,jest na legalu w sklepie a kolega no_taki atakuje bez powodu.
Awatar użytkownika
no_taki
Posty: 85
Rejestracja: 04 sty 2013, 17:21
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: no_taki »

Bede w takim razie wdzięczny osobom bardziej obeznanym w prawie ode mnie o zinterpretowanie tych zapisów Ustawy o broni i amunicji

Art. 7. 1. W rozumieniu ustawy bronią palną jest niebezpieczne dla życia lub zdrowia urządzenie, które w wyniku działania sprężonych gazów, powstających na skutek spalania materiału miotającego, jest zdolne do wystrzelenia pocisku lub substancji z lufy albo z elementu zastępującego lufę, a przez to do rażenia celów na odległość, z zastrzeżeniem ust. 2.

2. W rozumieniu ustawy bronią palną sygnałową jest urządzenie wielokrotnego użycia, które w wyniku działania sprężonych gazów, powstających na skutek spalania materiału miotającego, jest zdolne do wystrzelenia z lufy o kalibrze nie mniejszym niż 25 mm substancji w postaci ładunku pirotechnicznego celem wywołania efektu wizualnego lub akustycznego.

3. W rozumieniu ustawy bronią palną alarmową jest urządzenie wielokrotnego użycia, które w wyniku działania sprężonych gazów, powstających na skutek spalania materiału miotającego, wywołuje efekt akustyczny, a wystrzelona z lufy lub elementu ją zastępującego substancja razi cel na odległość nie większą niż 1 metr


Art. 8. W rozumieniu ustawy bronią pneumatyczną jest niebezpieczne dla życia lub zdrowia urządzenie, które w wyniku działania sprężonego gazu jest zdolne do wystrzelenia pocisku z lufy lub elementu ją zastępującego i przez to zdolne do rażenia celu na odległość, a energia kinetyczna pocisku opuszczającego lufę lub element ją zastępujący przekracza 17 J.

Na mój chłopski rozum pistolet strzelający śrutem na odległośc większą niż 1 m jest bronią.
Naprawdę prosze o interpretację :-)
hatsan 200 Alchemik inside - PP 3-9x42 AO
Awatar użytkownika
Revolut
Posty: 1429
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:51
Lokalizacja: Sanok i okolice

Post autor: Revolut »

Z tego co pamiętam, to Keseru, Shotgum, opiera się na "wypychaniu" śrutu falą akustyczną :D

I tak trochę na wariackich papierach, takie rzeczy są legalne. Ale pamiętajmy o tym, że wg. starej ustawy np Lefoszki były legalne, a teraz już nie są.
Kupa złomu i trochę szczęścia :uzi:
andrad999
Posty: 6
Rejestracja: 30 gru 2012, 15:45

Post autor: andrad999 »

czy Ktoś z Was miał lub strzelał z tego shotguma? szukam opini na jego temat?
kaes
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwie 2013, 20:18

Re: rewolwer shotgum

Post autor: kaes »

no_taki pisze:
andrad999 pisze:Witam Wszystkich!! chciałem zapytać czy zna ktoś rewolwer hukowy shotgum?pytam bo połowa ceny co za zoraki,tylko że chyba nie ma wersji na śrut 5,5mm?chyba że jest a ja nie wiem?
Sam piszesz że to rewolwer hukowy a nie wiatrówka. Dopuszcza się miotanie śrutu w wiatrówkach wyłącznie sprężonym powietrzem, bądź innymi gazami , a nie przy pomocy ładunków miotających.
Google nie boli - chocby tu:
http://kolba.pl/rewolwer-hukowy-alarmow ... p9952.html
Kolego, specjalnie się zarejestrowałem bo piszesz pierdoły i wprowadzasz ludzi w błąd. W polskim prawie nabój hukowy nie zawiera ładunku miotajacego, swego czasu można było kupic legalnie węgierskie rewolwery keseru w wersji na śrut wiatrówkowy 4,5 mm, oczywiscie na naboje short. czasami jeszcze można trafić je na allegro.
ODPOWIEDZ