Obrazek

Air Arms Field 4,51.

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
Awatar użytkownika
lightmun
Posty: 499
Rejestracja: 16 lut 2009, 2:26
Lokalizacja: Syców/Wrocław

Air Arms Field 4,51.

Post autor: lightmun »

Powiem szczerze, że na etapie na którym się znajduję jeżeli chodzi o strzelectwo pneumatyczne, to nawet nie patrzę na wiatrówki AA. Zbyt wysokie progi dla mnie. Wchodząc dziś do sklepu na oławskiej moją uwagę zwrócił śrut Śrut Air Arms Field. Sprzedawca uświadomił mnie że: "jest to śrut z górnego sortu Exacta". Co mam przez to rozumieć? Mówiąc prościej- co to za śrut, dlaczego taki drogi i czy słusznie?
Ostatnio zmieniony 21 paź 2009, 16:45 przez lightmun, łącznie zmieniany 1 raz.
Falcon Priaire 25 Cs

www.mosin.pl
jedenhuk.cba.pl
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

lightmun pisze:jest to śrut z górnego sortu Exacta". Co mam przez to rozumieć?
Nie ma czegoś takiego, a w sklepie na "M" można się różnych rzeczy dowiedzieć, niekoniecznie zgadzających się ze stanem faktycznym :/
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
lightmun
Posty: 499
Rejestracja: 16 lut 2009, 2:26
Lokalizacja: Syców/Wrocław

Post autor: lightmun »

Oni są chyba szkoleni tam. Jak poważnie zamotać klienta. Prawie mu uwierzyłem, ale biorąc poprawkę na wcześniejsze niewybaczalne błędy najpierw się pytam "starszaków".

Co do samego śrutu, ktoś nim coś wyprawiał? To przecież jest prawie 50 zł!
Falcon Priaire 25 Cs

www.mosin.pl
jedenhuk.cba.pl
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Ten śrut to tak jak Daystate FT tyle że sygnowany AA. Rzekomo lepszy.

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=414 ... tate+exact
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

On jest wogóle w 4.51? Bo do niedawna był tylko w 4.52. Tak lepszy bo mniejsze widełki wagowe, ale nie wart 50zł prawie za paczkę. Już lepiej jechać do Bohumina i kupić parę wagonów exacta.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

Jeśli mogę coś zasugerować to daruj sobie ten śrucik (za drogi) jeśli chcesz dobry śrut w prawie rozsądnej cenie to weź EXACT (tylko kaliber mósisz sobie do tej Dianki dopasować)
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
materatz
Posty: 650
Rejestracja: 24 kwie 2008, 19:41
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: materatz »

Więc tak. Co do śrutu AA field to jakiś kolega z iwebu zrobił test i rozkład wagowy exacta i bodaj daystate czy armsa ( to samo to to). W teście owym wykazał, że brakuje "środka wagowego w exactie, tzn po przeważeniu ukazały się dwie górki dolna i górna frakcja wagowa, środek wcięło. Po przeważeniu owych droższych marek okazało się że ta właśnie górka znalazła się w puszkach AA i Daystate. Wniosek nasuwa się sam.

Nota bene są gdzieś na beżowym foty skupienia ważonego śrutu na chyba 100m imponujące.

Pytanie: Warto wydać 50zl za paczkę sortowanego wagowo śrutu ?

Trzeba odpowiedzieć sobie samemu

Warto przetestować i wzbogacić się o doświadczenie.
TXHC, QB78, Slavia631
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły!
Awatar użytkownika
Wampirzasty
Posty: 23
Rejestracja: 13 lip 2009, 8:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wampirzasty »

Strzelam ze swojego TX-a śruciną AA 5,51 i powiem szczerze, że jestem bardzo zadowolony. Nie zauważyłem żadnej różnicy między Exactem a AA, potem pogrzebałem w necie i okazało się, że to dokładnie ten sam śrut tego samego producenta. Nic dziwnego,że cena powala jeśli AA sprowadza ten śrut najpierw do siebie a dopiero potem rozprowadza - koszta transportu. Co do wrażeń ze strzelania: skupienie bardzo dobre. Co do ceny...miałem w DOBREJ cenie więc się opłacało :D
BSA S10 BB 5.5
AA TX200HC 5,5
Crosman 2100
Awatar użytkownika
RETROPER
Posty: 825
Rejestracja: 22 mar 2009, 11:28
Lokalizacja: Nowa Ruda/Wrocław

Post autor: RETROPER »

Wy się nie znacie !!!!!!!!! :cisza:

Przeca on na CNC jest wycinany !!!!!!
Steyr 110FT + Light Stream 4,5-14x44
Awatar użytkownika
materatz
Posty: 650
Rejestracja: 24 kwie 2008, 19:41
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: materatz »

Retroper .... bo w morde :)
TXHC, QB78, Slavia631
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły!
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

materatz pisze:Retroper .... bo w morde :)
O,oooo...... Następny !
Ledwo przyszedł,........już by aresztował :?:
:hihi:
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
KAT
Posty: 1147
Rejestracja: 03 maja 2008, 17:23

Post autor: KAT »

To ja siem podłonczem-czy jak do lufy wkładam 2 śruty, to pierwszy powinien być w kalubrze 4,51 a drugi w kalubrze 4,52 czy odwrotnie. Tu chodzi mi o to by ten drugi poganiał tego pierwszego. :hihi:
To ważne, bo na zawodach chcę jednym strzałem ostrzelać figurkę FT i HFT i o co kurna chodzi z tym CNC? Taki śrut ma lepszy skręt czy cóś? :hm:

Ostatnie pytanie do Kolegi IRAK. Wiem że, lubisz (opowiadali na rynku) sobie poleżeć między oddaniem strzałów.
Tu pytanie-jakiego matchowego budzika używasz. To dla mnie ważne bo jadę na NHFT :D
Awatar użytkownika
lightmun
Posty: 499
Rejestracja: 16 lut 2009, 2:26
Lokalizacja: Syców/Wrocław

Post autor: lightmun »

KAT pisze:To ja siem podłonczem-czy jak do lufy wkładam 2 śruty, to pierwszy powinien być w kalubrze 4,51 a drugi w kalubrze 4,52 czy odwrotnie. Tu chodzi mi o to by ten drugi poganiał tego pierwszego. :hihi:
To ważne, bo na zawodach chcę jednym strzałem ostrzelać figurkę FT i HFT i o co kurna chodzi z tym CNC? Taki śrut ma lepszy skręt czy cóś? :hm:

Ostatnie pytanie do Kolegi IRAK. Wiem że, lubisz (opowiadali na rynku) sobie poleżeć między oddaniem strzałów.
Tu pytanie-jakiego matchowego budzika używasz. To dla mnie ważne bo jadę na NHFT :D
omg
Falcon Priaire 25 Cs

www.mosin.pl
jedenhuk.cba.pl
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

KAT pisze:To ja siem podłonczem-czy jak do lufy wkładam 2 śruty, to pierwszy powinien być w kalubrze 4,51 a drugi w kalubrze 4,52 czy odwrotnie. Tu chodzi mi o to by ten drugi poganiał tego pierwszego.
"Krzysiu ! Najsamprzód najpierwej to się wkłada dwie kulki, potem 4.52 1 szt. A za nimi dopiero dowolną kombinację "Exactów" (w zależności od ilości celi = Obrazek i masz 100%

pewności że wszystkie trafisz za pierwszym strzałem, aha jeszcze musisz uwzględnić średnią odległość od wszystkich celi z podaniem prędkości wiatru !"

Ps. Po prostu musisz se dobrze pospać w dzień , co by na "nocniku" ci się nie drzemało a celnie trafiało ! :hihi:
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
jamba
Posty: 578
Rejestracja: 04 lip 2008, 10:23
Lokalizacja: Kraków / Wrocław

Post autor: jamba »

Co Wy jaracie? :zdziwko: Nazwę tego zioła proszę :hm:
Yupikayey...Motherfruck.. ROZBROJONY :(
ODPOWIEDZ