Obrazek

COAL

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
ODPOWIEDZ
oczko
Posty: 3
Rejestracja: 31 lip 2008, 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

COAL

Post autor: oczko »

W Bydgoszczy otworzono nowy sklep z militariami, mając dość zakupów pogniecionych puszek srutu przez internet postanowiłem zapoznać sie z ich ofertą. Maja oczywiście nieśmiertelnego Crosmana, który w mojej lufie sprawuje sie wręcz wyśmienicie... Zawsze trzeba szukać lepszego, w oczy rzucił mi sie śrut COAL: jest wiele typów, szpiczaste plaskie, leposze i te gorsze, występuje również FIELD w rozmiarach, 4.51; 4.52; 4.53 (te nie zbadane).

Po zapoznaniu sie z lektura ze strony: http://www.militaria.pl/upload/wysiwyg/ ... t_coal.pdf

Kupiłem min. paczkę Coal Normal. Pierwsze wrażenie: wykonanie dobre, bez zadziorów, szwów, złączeń, pudełko zwykłe bez zakrętki jak w Crosmanie. Dużym plusem jest fakt iż nie brudzi rąc (sprawdzone osobiście). Normal jest wykonywany z wyższym rygorem, co okazało sie prawdą, każdy śrut wchodzi w lufę z takim samym pasowaniem, po wystrzeleniu 50 śrucin ani razu nie zaobserwowałem luźniejszego egzemplarza. Wycina równe otwory w tarczy.

Skupienie dobre - na 10 strzałów z 13m wszystkie w białym środkowym polu tarczy.

Poniżej fotki w naturze:

Jakie są Wasze opinie na temat tego śrutu, czy próbowaliście inne z nich???
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 21 paź 2009, 16:35 przez oczko, łącznie zmieniany 1 raz.
dawniej IŻ60
Gamo Hunter 440 + Leapers 3-9x32
obecnie AIR ARMS TX200 MK3 + Leapers 3-9x32
Awatar użytkownika
twardy
Posty: 111
Rejestracja: 15 cze 2008, 12:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: twardy »

przepuściłem przez lufę mniej więcej pudełko tego śrutu.
Nie mogę złego słowa zasadniczo powiedzieć. Lata bardzo ładnie w zakresie 10 do 40m.
Jego zaletą jest okrągły łeb i cienka kiecka.

Wadą jest za duża miękkość kiecki - gniótł mi się przy wyciąganiu z podkładki. Dlatego poszedł w kąt. No i te moletowanie.... jakoś wolę gładkie.

Faktycznie, nie brudzi też rąk jak kolega wyżej pisze. Chociaż kolor ma sugerujący sinicę paluchów po strzelaniu.


Ogólnie, oceniam go na -4 w skali od 1 do 5.
Walther LG300 + Viper 4-16x50
HUNTER TEAM ŚLĄSK
oczko
Posty: 3
Rejestracja: 31 lip 2008, 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: oczko »

Zapomniałem dodać, że trochę oszukują na wadze: 10 srucin waży równo 5 gram przy obiecywanej masie 8.9grains natomiast 10 śrucin crosmana wadecuter wazy 5.1 grama przy obiecywanej 7.9grains. !!!

[ Dodano: Nie 17 Sie, 2008 21:41 ]
Fotek nie widać więc wstawiam je z zewnątrz:

1) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/931 ... dc2bb.html

2) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5c3 ... 8c81e.html
dawniej IŻ60
Gamo Hunter 440 + Leapers 3-9x32
obecnie AIR ARMS TX200 MK3 + Leapers 3-9x32
Awatar użytkownika
Devill
Posty: 42
Rejestracja: 02 lip 2008, 0:46
Lokalizacja: Szamotuly k/Poznania

Post autor: Devill »

Brrrrr. Zamówiłem na militariach Coala Rapid i Field 4.5mm na samym poczatku jak kupiłem wiatrówke. Może miałem pecha, ale to co dostałem nawet jak dla mnie śrutu nie przypominało. W przypadku obu odmian śrutu, przynajmniej co 20-30 szt była zdeformowana, co któregoś było trzeba dociskać mocno żeby wszedł w port co skutkowało momentalnie pogięciem.
Apropo celności się nie wypowiem bo jak mówiłem wcześniej przygode z tym śrutem miałem na samym początku strzelania ale w moim przypadku do Crosmana pointed mu bardzo wiele brakuje.
Hatsan 70 Stg
mirek372
Posty: 36
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:05

Post autor: mirek372 »

Z racji sporych zapasów strzelałem "niedźwiadkiem pointem" 5,5.Mierne skutki (Hadsan 125,Lider-chinka).Wczoraj kupiłem dla odmiany COAL FIELD-a 5,5. Już "na oko" świetna konstrukcja - sztywna sukieneczka , fajnie doszczelniona główka , waga 15,4 gr . A skupienie (nocne strzelanie Liderem)-super .Myślę że to niezły śrut , wiele sobie po nim obiecuje .Ciekawią mnie wyniki na Harym.
Awatar użytkownika
sik0rek
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2009, 21:29

Post autor: sik0rek »

Jak dla mnie śrut bajeczny, ja kupiłem Coal Basic typowo tarczowy.Wystrzeliwałem na nim takie same skupienie jak na słowacki za 8,99 więc poco przepłacać
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Bajeczny śrut, bajeczne skupienie - pojęcia względne.
Jeśli ma być rzeczowo to ze skanami tarcz.
nunez
Posty: 770
Rejestracja: 03 wrz 2006, 18:18
Lokalizacja: Stępna

Post autor: nunez »

niezły śrut, trzeba jednak ostrożnie z nim sie obchodzić
ok 20% ma pognieciony płaszcz
co do tarcz to sikOrek nie musisz zamieszczać
z qbusia na 25 m jest dziura 10 gr z kocyka ..jednak od czasu do czasu jak trafisz deko zgnieciony, to leci jak chce
;slavka634;
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

sik0rek pisze:Jak dla mnie śrut bajeczny
nunez pisze:ok 20% ma pognieciony płaszcz
To chyba nie jest już taki bajeczny... ;)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Devill
Posty: 42
Rejestracja: 02 lip 2008, 0:46
Lokalizacja: Szamotuly k/Poznania

Post autor: Devill »

Kurcze, no nie wiem czy miałem pecha czy co :) ale ja o tym śrucie nie mogę powiedzieć żadnego dobrego słowa. Miękki jak plastelina. Część całkowicie pozgniatana, część zdeformowana. Ogólnie do standartowego Crosmana nie można go porównać :) No chyba że ktoś cały czas strzela ze śrutów od 'ruskich' :) za 4zl :P
Hatsan 70 Stg
nunez
Posty: 770
Rejestracja: 03 wrz 2006, 18:18
Lokalizacja: Stępna

Post autor: nunez »

wkładając ten śrut w pudełeczka od Stacha odpada 20 %
reszta jest okey i wtedy crosman ze swoją karbą na płaskim czole niestety odpada
;slavka634;
ODPOWIEDZ