Obrazek

Crosman Premier Ultra Magnum

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

foxrysza pisze:
irak pisze:Rysiek już sobie raz załatwił baracudą 10 grain sprężynkę na zlocie.
Załatwił to fakt , ale jak ten śrucik lata :hm: :wow: :chyleczola:
a z jakiego sprzetu strzelales??? Jaki przebieg miala sprezyna ?? bo tez mam zamiar zaopatrzyc sie w ten śrut w przyszłosci, ciezki to fakt ale o to mi chodzi, blizszy wiekszemu kalibrowi :D
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
jacekmlynarczyk
Posty: 44
Rejestracja: 25 mar 2008, 23:25
Lokalizacja: BYTOM

Post autor: jacekmlynarczyk »

powiem szczerze że mam ten śrut i miałem juz przekonanie że to ja zapomniałem jak sie strzela (a w woju przecież snajperka była na stanie i sie troszke postrzelało )a po za tym jeszcze jeszcze troszke innej broni też było w ręce :uzi: a tu niespodzianka dwa strzały prawie jedna przestrzelina a trzecia 5 cm obok ciężko było mieć skupienie więcej niż 3 śruciny koło siebie a strzelałem z 27 może 30 metrów
poradźcie czym warto postrzelać na takie odległości :hm:
.
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Exact, HN FTT, ostatecznie Crosman Pointed albo KTK.
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

drozdzu pisze:blizszy wiekszemu kalibrowi
Piotrek, roztrząsaliśmy tę kwestię. Nie jest tak. Strzał z większego kalibru /5,5 /przebiega inaczej niż z ciężkiego śrutu 4,5.
Pole przekroju lufy jest w 5,5 większe dwukrotnie i siła działajaca na śrut jest 2x wieksza /zakładam to samo ciśnienie powietrza/. Masa zwykłego śrutu 5,5 to ok. 1gram.
Cóż z tego, że włożysz ciężki śrut do lufy 4,5mm, jeśli siła działajaca na śrut pozostaje mała.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Awatar użytkownika
jacekmlynarczyk
Posty: 44
Rejestracja: 25 mar 2008, 23:25
Lokalizacja: BYTOM

Post autor: jacekmlynarczyk »

a co sądzicie o tym warto to kupić
http://www.bron.pl/bron_pl/sport/produk ... eld_target
.
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Nie. I nic firmowane kolterem.
rifleman

Post autor: rifleman »

jacekmlynarczyk pisze:a co sądzicie o tym warto to kupić
http://www.bron.pl/bron_pl/sport/produk ... eld_target
Miałem to coś. Za 10 z bazarku :lol:
Lata jak CZ Diabolo standard czyli tamgdzie chce. :/
Tu w 100% zgodze sie z Mańkiem.
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

drozdzu pisze:a z jakiego sprzetu strzelales??? Jaki przebieg miala sprezyna ??
Hatsan 100 , po wymianie prowadnicy a sprężyna po około 2-3 paczki śrutu.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

jigt pisze:
drozdzu pisze:blizszy wiekszemu kalibrowi
Piotrek, roztrząsaliśmy tę kwestię. Nie jest tak. Strzał z większego kalibru /5,5 /przebiega inaczej niż z ciężkiego śrutu 4,5.
Pole przekroju lufy jest w 5,5 większe dwukrotnie i siła działajaca na śrut jest 2x wieksza /zakładam to samo ciśnienie powietrza/. Masa zwykłego śrutu 5,5 to ok. 1gram.
Cóż z tego, że włożysz ciężki śrut do lufy 4,5mm, jeśli siła działajaca na śrut pozostaje mała.
troche nieprezyzyjnie sie wyrazilem :? Chodzilo mi ze blizszy wiekszemu kalibrowi przy trafieniu w cel(zblizony masą), oczywiscie ze wiekszej energii on nie uzyska, raczej powinna sie ciut zmniejszyc jak to przewaznie ma miejsce na ciezszych srutach :hm:

pozdrawiam
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

jacekmlynarczyk pisze:a co sądzicie o tym warto to kupić
http://www.bron.pl/bron_pl/sport/produk ... eld_target
Nie warto.
Najtańszym kompromisem pomiędzy ceną i jakością jest Tomitex LOK. Jednak lubi siać powyżej 30m.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Nie podzielam zdania Marka ,Tomitex LOK sieje już na znacznie mniejszej odległości niż 30m. Tomitex to może dobry był kiedyś gdy trudno było o tani przyzwoity śrut teraz sytuację mamy odmienną i w cenie Tomitexa lub niewiele wyższą mamy mnóstwo śrutów znacznie lepszych. Dobrymi i tanimi zamiennikami śrutów FT jest Crosman Pointed i słowacki KTK ewentualnie Crosman Premier Domed 7,9gr w opakowaniach po 1250szt. jeżeli jest w cenie 40-45 zł za opakowanie ,a często tak można kupić. Natomiast do tarczy Geco bije na głowę Tomitex nawet ten z lepszego sortu z oznaczeniem LOK ,a nie Sport.
Pozdrawiam.
Robert
P.S. Zapomniałem dodać ,że do tarczy też lepszy od Tomitexa jest H&N Sport Glatt ,aktualnie w cenie podobnej do Tomitexa.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2008, 23:32 przez Koval, łącznie zmieniany 1 raz.
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
radecek
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 296
Rejestracja: 24 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Poland

Re: Śrut Crosman Premier Ultra Magnum

Post autor: radecek »

organista18 pisze:Tak jak w temacie

http://www.allegro.pl/item331935632_vma ... _5_mm.html

proszę o opinie....
Ciasno wchodzi do lufy, większe tarcie i starty energii. Znacznie lepszy jest Exact Heavy o wadze 0.67 g.
oczko
Posty: 3
Rejestracja: 31 lip 2008, 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: oczko »

Kupilem trzy paczki śrutów Crosmann Premier, tak zalecany wiec sie skusiłem (strzelajac poprzednieo pointedem uznalem ze ten bedzie jeszcze lepszy). Zamowienie zlozylem w artbron. Pudelka przyszly pogniecione, bardzo duzo srutow ma pogniecione i zdeformowane lotki... Pewnie kurier usiadl albo stapnal na nie:( Spostrzezenia:
1) w lufe mojeho Huntera wchodzi bardzo ciasno, baaardzo na wcisk z uzyciem duzej dawki sily!!!
2) opad ogromny (z pointeda na 50m celuje 2 dotem - zero na 20m a w tym premierze 3.5 dota uszkodzenia w celu minimalne)
3) Premier math Competition niby dla zawodnikow nizszej klasy - lata jak paralityk az zaczalem w swoje umiejentnosci watpic, zmiana na Pointed i dwie tarczki po 10 strzalow eleganckie, znow premier i tragedia...

W moim gamo Umarex wpada za luzno, Premiera tzreba wbijac mlotkiem za to Pointed klasa sama w sobie...

Czy w Waszych Hunterach tez macie takie ciasne lufy???
dawniej IŻ60
Gamo Hunter 440 + Leapers 3-9x32
obecnie AIR ARMS TX200 MK3 + Leapers 3-9x32
Awatar użytkownika
radecek
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 296
Rejestracja: 24 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Poland

Post autor: radecek »

Crosman Premier Domed w kartonowych pudełkach w ciężkiej wersji o wadze 0.68g wygląda niemal identycznie jak Crosman Premier Ultra Magnum.

Jednak są małe różnice:
Obrazek

Crosman Premier Ultra Magnum ma słabo widoczne szwy na długości.
Crosman Premier Domed jest lepiej wykonany i ma mniejszcze odchyłki wagowe w porównaniu z CP Ultra Magnum, którego egzemplarze mogą mieć i ponad 0.7g.

Energie wylotowe z karabinków są podobne.

Jeden i drugi śrut jest bardziej odpowiedni do PCP oraz mocnych sprężyn.
Stop jest twardy i żeby uzyskać małe odchylenia prędkości oraz zmniejszyć straty energii w porcie ładowania w wiatrówkach sprężynowych - śrut musi być ładowany głębiej do lufy.

Jako popychacz do ładowania można zastosować tępy ołówek. W lufie HW śrut po umieszczeniu na głębokość ok. 2mm od krawędzi portu ma większą energię wylotową po wystrzeleniu o ok. 1~2J. Umieszczenie na większej głębokości ok. 5mm powoduje spadek energii.

Wysoki współczynnik balistyczny powyżej 0.03, pozwala na zastosowanie tego śrutu w strzelaniu na dalsze dystanse ( również z karabinków o energii ~17J).

[ Dodano: Czw 19 Lut, 2009 22:03 ]
Na 10m nie można zauważyć różnicy. Strzelanie w różnych odstępach czasu po 5 strzałów w punkt.
Obrazek
Trafienia nad punktem - przestawienie krzyża o 25CLK UP.
Robin
Posty: 12
Rejestracja: 25 lut 2009, 17:25

Post autor: Robin »

Cześć Wszystkim!

Dzisiaj przy okazji zakupu lunety kupiłem paczkę śrutu Crossman Premier Ultra Magnum - Heavy 10,5 gr. Napiszcie proszę czy strzelanie takim śrutem nie wykończy Hatsana 135. Zauważyłem, że śrut bardzo ciężko wchodzi do lufy...dodatkowo moc wiatrówki spada. Oddałem 4 strzały w płytę od obudowy komputera - wgniecenia są znacznie mniejsze od wgnieceń powodowanych przez strzał z tej samej wiatrówki przy użyciu Tomoitex szpic molet lub BSA Elite.
Dodam jeszcze, że w dniu dzisiejszym byłem w sklepie Kolba. Chciałem kupić Leapersa 3x9x 40. Sprzedawca poinformował mnie, iż ta optyka rozleci się na Hatsanie 135.....:(
Kupiłem jednak tego samego dnia Bushnella Sportsmana. Zobaczymy jak będzie się sprawował. Mam nadzieję że wytrzyma. Pytałem również o lunety z Delta Optical - Titanium. Niestety ich cena jest na chwilę obecną stanowczo za wysoka jak dla mnie. Napiszcie proszę co sądzicie o tym śrucie i o optyce.
ODPOWIEDZ