Obrazek

Crosman pointed

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Spokojnie Mateo, jedną pakę przeznaczam na konkurs urodzinowy Tawerny ;)

Kto wie kto wie ? Może akurat Ty ... ;) :)
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Konkurs ? :) Ino szybciutko wrzuć temat na forum :)
Bezbronny
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Spokojnie :lol: Muszę pomyśleć :lol:
I jakiś sponsor by się jeszcze przydał ;)

Może jeszcze dzisiaj się wyrobię
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Umyłem i nasmarowałem jedną paczkę crosmana - skupienie :) jakby nieco lepsze, ale dalej grillowo-puszkowe. Jest jednak jeden niepodważalny "+", czyste palce :lol:

Pozdrawiam
Adam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Do 20 - 25 m jest Ok, dalej to już posiew.

Po umyciu rzeczywiście jest super jeśli chodzi o estetykę ;)

Pozdrówka

T.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Kolega Cypis strzelił skupienie 10x6mm w serii 10 strzałowej na 40m z BSA Lonewolf + IOR 6x42.
Nie jest chyba tak źle 8)
Fakt, BSA lubi Crossmana w przeciwieństwie do JSB.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Karolyfer
Posty: 2
Rejestracja: 15 sie 2008, 9:50
Lokalizacja: DG

Post autor: Karolyfer »

W moim H55 Crosman w porównaniu z KTK lata marnie, skupienie z KTK dużo lepsze. Jedyna zaleta to mniejszy opad przy dłuższych dystansach (na 60 m celuje 2 dotem, a nie 4 jak przy KTK), ale nadaje się niestety tylko do większych celów. Paluchy brudzi i często praktycznie wpada do portu ładowania.
H55 S + DOE 3-9x40
i ASG HK P8
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Należy brać pod uwagę czy są to wyniki ze starego crosmana pointed czy nowego bo to różne śruty. Stary pointed jest charakterystyczny przypomina trochę budową premiera , ma kielich wypełniony i krótki fartuch , nowy jest wydrążony podobnie jak wiele śrutów różnych marek w tym np. jsb exact.
Stary był i nawet jest bo można go jeszcze dostać o wiele lepszy niż ten z nowszej produkcji.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Z tego wynika, że Cypis strzelał ze starego (krótki fatruszek i pełny kielich).
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
kocurczarny2
Posty: 192
Rejestracja: 17 sty 2010, 14:33
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Post autor: kocurczarny2 »

Stary był i nawet jest bo można go jeszcze dostać o wiele lepszy niż ten z nowszej produkcji.
Niestety ciężko jest go dostać, przynajmniej u mnie w moich okolicach. Ostatnio kupiłem od przyjaciela na targu ostatnie pudełko tego starego ;( . To był dopiero dobry śrut i w moim Hatsanie latał rewelacyjnie, na 35m miałem skupienie wielkości wieczka od słoika 0.8l a ten nowy to jak loteria raz jest raz nie.
Polecam ze swojej strony jako zamiennik starego Pointeda też super śrut BSA Storm. To tylko takie moje 3 grosze.
Hatsan 90 kal. 4.5 Quattro Trigger by Alchemik mod.+PP 3-9X40AO
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

kocurczarny2 pisze:To był dopiero dobry śrut i w moim Hatsanie latał rewelacyjnie, na 35m miałem skupienie wielkości wieczka od słoika 0.8l a ten nowy to jak loteria raz jest raz nie.
Trochę kiepsko powinno być lepiej na tej odległości.
To jest skupienie z wolnej ręki czy z podpórki , jak z wolnej ręki to musisz popracować nad dobrym powtarzalnym chwytem jak z podpartego karabinka to sprawdź dokładnie sprzęt. Sprawdź lupę czy trzyma zero i czy prędkości wylotowe śrutu są stabilne. Sprawdź też lufę , port ładowania czy nie zacina gdzieś śrucin i koronkę czy śrut równo ją opuszcza.
Sprawdź też czy system dobrze jest dokręcony do osady i kostka bez luzów trzyma się w zamku i zawiasie.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
kocurczarny2
Posty: 192
Rejestracja: 17 sty 2010, 14:33
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Post autor: kocurczarny2 »

Kolego to skupienie z wolnej ręki, jeszcze ucze się i czasem wyjdzie lepiej a czasem gorzej. Pozatym dodam że jestem ochroniarzem i w mojej pracy mam o wiele częsciej do czynienia z bronią ostrą i też czasem stare przyzwyczajenia tu przeszkadzają ale jak pisałem wcześniej uczę się jeszcze strzelać z wiatrówki.
Lufka jest w porządku bo wybierałem w sklepie z kilkunastu innych egzemplarzy, poprawiony mam port ładowania bo z początku ścinał kielichy śrutów, bebechy od Alchemika i potem wszystko mierzone na chrono u rusznikarza wyszło około 15,6J więc takie skupienie to moja wina i faktycznie musze popracować nad powtarzalnym chwytem bo czasem po dłuższym strzelaniu sam widzę jakie błędy popełniam w chwycie. Z podpórki ze statywu fotograficznego skupienie jest super i czasem bawię się w wycinanie kwiatków i powiększanie przestrzelin.
Nie zmienia jednak faktu to że BSA Storm bo pod niego mam ustawioną lupkę daje w mojej lufce najlepsze skupienia, powtarzalne i porównywalne ze starym Pointedem.
Hatsan 90 kal. 4.5 Quattro Trigger by Alchemik mod.+PP 3-9X40AO
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

Zakupiłem jak zwykle Crosmana i już miałem dorzucić resztkę do nowego pudełka a tu niespodziewajka :? trafił mi się nowy model. Po prawej ten nowy, stary był myty nowy jeszcze nie ma troszkę jaśniejszy kolor pewnie inny stop. Jeszcze nim nie strzelałem także nic nie mogę powiedzieć o jakości.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
kocurczarny2
Posty: 192
Rejestracja: 17 sty 2010, 14:33
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Post autor: kocurczarny2 »

Dokładnie kolego jak widac na zdjeciach ten nowy Crosman jest bardziej wybrany w środku i ciut głowka inna jest, jakby bardziej spiczasta. Ciekawe jak ze skupieniem, przydałby się jakiś test żeby ocenić go. Niestety sam nie mam czasu bo szef dał podwyżke ale coś za coś... :maruda: . Czekamy na jakies tarczki...
Hatsan 90 kal. 4.5 Quattro Trigger by Alchemik mod.+PP 3-9X40AO
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

Zostało mi z 20 sztuk starego to porównam na 25m przy najbliższej okazji
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
ODPOWIEDZ