Obrazek

Crosman pointed

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
ODPOWIEDZ
Marshall
Posty: 26
Rejestracja: 19 lut 2007, 16:19
Lokalizacja: Tuchów - Małopolska

Crosman pointed

Post autor: Marshall »

Witam. Jako, że crosman pointed ma dobra opinię na forum chcę zakupić kilka opakowań. Znalazłem dwa rodzaje opakowań tego śrutu tj.

http://allegro.pl/item169402588_srut_cr ... _hit_.html

oraz

http://allegro.pl/item168347961_srut_cr ... _5_mm.html

....jest tego więcej. Ogólnie rzecz ujmując, czy w pudełku czerwono-zielonym z okiem jakiegos gada jest to samo co w pudełku granatowo-czerwonym z tarczą :?: :?: :?:
Ostatnio zmieniony 21 paź 2009, 16:33 przez Marshall, łącznie zmieniany 1 raz.
HATSAN 80 STG 4,5mm + zestaw Alchemika + LEAPERS 3-9x32 AO TS
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Mam tego pierwszego. Jest nawet ok tylko strasznie brudzi palce.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

to ten sam śrut tylko po co chcesz kupować większą ilość skoro nie wiesz czy będzie latał dobrze z twojej lufy, kup na razie jedną paczkę i paczkę np. Tomitexa LOK aby mieć punkt odniesienia, strzelisz, zobaczysz tarcze i co nieco będzie wiadomo :)
AA TX200 HC
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

mialem oba róznią sie tylko opakowaniem i tym ze jeden (zielono -rązowe opakowanie) produkuje Copperhead dla Crosmana a drugi (niebiesko-czerwone) Crosman "we wlasnej osobie" innej róznicy nie zauwazylem :)
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Klakier

Post autor: Klakier »

Witam
Jeśli w twojej miejscowości jest taki sklep BrickoMarche to tam kupisz ten śrut na stoisku z wiatrówkami (przy kasach) za 12zł zaoszczędzisz 8,50 (za wysyłke) co stanowi wiekszą część paczki.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Tak dokładniej Copperhead Pointed i Crosman Pointed to zdaje się identyczny śrut ,ale nie ten sam. Prawdopodobnie pochodzi z różnych fabryk Copperhead jest robiony w Meksyku ten niby oryginalny nie wiem ,ale jeżeli jest z innej fabryki to mogą występować różnice w jakości. Nie miałem okazji porównać ich ,ale z obiegowych opini czytałem ,że oryginalny Crosman jest lepiej wykonany. Jak będę miał okazję kupić ten Copperhead to porównam.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
ligi
Posty: 141
Rejestracja: 16 sty 2007, 1:28
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: ligi »

Mialem oba, roznia sie one fabryka i ten pierwszy jest dokladniej wykonany dlatego teraz wlasnie strzelam z niego.
Kupowalem niedawno u tego samego sprzedawcy www_sanara_pl 4 opakowania i wszystko ok, priorytet dostawa w 2 dni.
AA S410 + SCP3-6245AOMDL + Big Wheel :)
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

mialem oba i ......... z mojej chinki nie bylo zadnej róznicy w celnosci wiec i stwierdzilem ze są to te same sruty :lol: :lol: :lol: oj musze czym predzej kupowac hatsana...
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
Superfrog
Posty: 56
Rejestracja: 13 sty 2007, 10:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Superfrog »

Kupiłem ten pierwszy copperhead tylko nie jest to idealny szpic a taki trochę zaokrąglony mimo że na dolnym prawym rogu opakowania jest namalowany ostry szpic. Dałem za niego 10zł w sklepie ale już nie kupię - do mojego Gamo kompletnie się nie nadaje. Fatalne wyniki daje no ale moje gamo to ewenement i przycina śrut po boku :(
Acha i strasznie brudzi śrut crosman - prawie tak jak ten czarny czeski diabolo.
Gamo CF30 GL LR + Leapers 3-9x32AO
Awatar użytkownika
Anokhi
Posty: 164
Rejestracja: 05 lut 2007, 18:58
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Anokhi »

Witam.
Wszyscy zdaje się zachwalają śrut crosman pointed i w zasadzie sam bym się na niego skusił
ale... nie wiem czy będzie odpowiedni do mojej beretty 92fs? Chciałem sobie trochę poeksperymentować i kupiłem ostatnio do mojego pistolecika śrut: umarex szpic moletowany - niestety jest za długi do magazynka wianuszkowego (bębenka). Czy jakiś posiadacz tego srutu i pistoletu z takim magazynkiem mógłby mi powiedzieć czy nie będzie on zadługi do mojego maleństwa na co2? :hm:
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Pointed ma jakies 6,2 mm długosci
powienien wejsc :)
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
Anokhi
Posty: 164
Rejestracja: 05 lut 2007, 18:58
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Anokhi »

Dzięki za pomiar :D .
Ten umarex ma troszkę ponad 7mm więc rzeczywiście nie powinno być problemów.
Procedurę kupna czas zacząć...
Borys
Posty: 407
Rejestracja: 30 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Borys »

Właśnie przemierzyłem kilkanaście śrucin Crosman Pointed Premium Grade i tak jak pisał Piotrek maksymalna długość to 6,2 mm, (a min. 6,1 mm hi,hi czyli dopuszczalny błąd mojej suwmiarki). Zmierz swój magazynek i będziesz miał odpowiedź. :)
Pozdrawia Darek: Hatsan 55 S + Leapers 3-9x40 AOMDLTS + ИЖ-53 + Laguna II 2,2 dCi 150 KM i coś jeszcze będzie...
Awatar użytkownika
Anokhi
Posty: 164
Rejestracja: 05 lut 2007, 18:58
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Anokhi »

Niestety nie mam suwmiarki więc stanowi to pewien problem... :/
Jednak na zasadzie porównania: walther high power ma rzekomo 6,8mm i nie wystaje mi z magazynka więc ten dylemat mam już z głowy :) .
Dzięki za pomoc! :spoko:
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Borys pisze:Właśnie przemierzyłem kilkanaście śrucin Crosman Pointed Premium Grade i tak jak pisał Piotrek maksymalna długość to 6,2 mm, (a min. 6,1 mm hi,hi czyli dopuszczalny błąd mojej suwmiarki). Zmierz swój magazynek i będziesz miał odpowiedź. :)
tak szczerze to nie chcialo mi sie isc po suwmiarke do piwnicy (mam pokuj na 1piertrze) wiec zmierzylem linijką i podalem ciut wiecej jak pomiar coby przykrej niespodzianki nie było :lol: Widac albo dobra linijka albo oko :PP
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
ODPOWIEDZ