Obrazek

Patyczki

Suwałki, Olecko i okolice !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krzysztof 123
Posty: 70
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:13
Lokalizacja: Olecko WM

Patyczki

Post autor: krzysztof 123 »

Dzisiaj podniosłem poprzeczkę 20 m śrut umarex
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
BSA ss TACTICAL leapers 3x9x32 MD
Borys
Posty: 407
Rejestracja: 30 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Borys »

Czasami znikasz Krzychu na długo ale potrafisz wrócić w odpowiednim stylu :D
Pozdrawia Darek: Hatsan 55 S + Leapers 3-9x40 AOMDLTS + ИЖ-53 + Laguna II 2,2 dCi 150 KM i coś jeszcze będzie...
Awatar użytkownika
krzysztof 123
Posty: 70
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:13
Lokalizacja: Olecko WM

Post autor: krzysztof 123 »

Dzięki Borys
BSA ss TACTICAL leapers 3x9x32 MD
Awatar użytkownika
przemiello
Posty: 97
Rejestracja: 13 lis 2007, 14:29
Lokalizacja: Olecko

Post autor: przemiello »

No i teraz można jechać na jakieś zawody :D
Było H85 & PP 6x40, jest HW95 & DOT 4-16x42
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Zapałki fajnie trzaskają, albo wykałaczki :).
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Dziś bawilem sie w to samo 8) Niestety dystans tylko 10m bo aura nie dopisuje ;(
Za to patyczek skracam pierwszym strzałem :D Srut Crosman Pointed.
I to jest walśnie u mnie najlepsze, patyczek czy zapałke zetne pierwszym strzalem, ale na tarczy mam posiew jak z chinki :zdziwko:

pozdrawiam
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Borys
Posty: 407
Rejestracja: 30 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Borys »

drozdzu pisze:I to jest walśnie u mnie najlepsze, patyczek czy zapałke zetne pierwszym strzalem, ale na tarczy mam posiew jak z chinki :zdziwko:
Nie tylko u Ciebie, to zjawisko jest powszechnie znane, aczkolwiek niewyjaśnione do końca :) I było nawet opisywane na Forum.
Pozdrawia Darek: Hatsan 55 S + Leapers 3-9x40 AOMDLTS + ИЖ-53 + Laguna II 2,2 dCi 150 KM i coś jeszcze będzie...
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

Borys pisze:I było nawet opisywane na Forum.
Tak i nawet nazwane "SYNDROM TARCZY" :lol:
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

No dokladnie to mam :lol: Dziś przymierzalem się do tarczy na 50m... Skupienie tragiczne - fakt byl wiatr dość mocny ale zeby az taki rozrzt nieć (jakies 10cm w pionie i 14cm w poziomie) ;(

Za to korek od butelki z mlekiem "Mekowita" średnicy 4cm trafilem pierwszym strzalem z odleglośći 75m (mierzone miarą) :!: Biorąc poprawkę na opad 3,5dota plus jeden dot na prawo poprawki na wiatr 8) Niestety potem wiatr zerwal się juz znacznie wiekszy i koniec "snajpowania" Na tym dystansie puszka po piwie dostawala strzał za strzalem, mimo całkiem silnego wiatru.

Tak przy okazji, mógłby mi ktoś policzyć energię w Chairgunie? bo mi bzdury wychodzą...
Pierwsze zero mam na 10m, na 75m, bralem poprawkę 3,5dota z tym ze mam leapersa czyli doty wyskalowane co 2miliradiany, oś optyczna 3,7cm nad osią lufy.
pozdrawiam

[ Dodano: Sro 17 Wrz, 2008 17:33 ]


No sąsiada zatłukę :!: W mapygoogle.pl wypatrzylem ze jego halupa stoi dokladnie 100m od mojej wiec z okna patrzylem przez lunetę na jego komin, i znajac wymiary standardowych cegieł wyszło mi w przyblizeniu ze mam lupke wyskalowaną co 2mili. Ale wg chairguna z tym opadem musiałbym mieć nie wiecej niz 10J a ja tym czasem sie zastanwiam czy jestem w limicie :zdziwko: Dopiero teraz popatrzylem na klapkę wlewu paliwa w jego samochodzie i pięknie zajmuje mi troszke ponad 1dot, a wiec muszę mieć siatkę co 1mili :cisza: Zatem wg chairguna mam jakies 16,7J :hm:

Sąsiad musi miec jakies niewymiarowe cegly w kominie :king:

pozdrawiam
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

drozdzu pisze:Tak przy okazji, mógłby mi ktoś policzyć energię w Chairgunie? bo mi bzdury wychodzą...
Pierwsze zero mam na 10m, na 75m, bralem poprawkę 3,5dota z tym ze mam leapersa czyli doty wyskalowane co 2miliradiany, oś optyczna 3,7cm nad osią lufy.
Mildot w Leapersie jest... jak by to powiedzieć... wyskalowany jakby na oko. Nie jest to 1mrad ani 2. To coś pomiędzy.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Dzięki za odpowiedz ;) Tak się wlasnie zastanawiam czy warto, bo na iwebie pojawił się wysyp Legendów 5-15x40 i choc troszke nie za bardzo mi się usmiecha kolejna inwestycja wiem ze w optyke byłaby ona osatia bo lepszej mi napewno nie potrzeba ;)
Muszę sprawe intensywnie przemyślec ;)
pozdrawiam
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Legend mimo, że wyjątkowo trwały i szkiełka też niczego sobie, to mildot też ma dość nietypowy. True dot jest przy powiększeniu x15, a zdarzały się egzemplarze, że i to powiększenie okazywało się za mało. Mówiąc krócej - brakowało powiększenia, żeby kropki pokazywały właściwe miliradiany. ;)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Wiesz, nie muszę mieć znowu optyki w której wszysto jest dopracowane w najmniejszym szczególe, ważna jest dla mnie (wg kolejnośći) jakość obrazu co by oczu nie zepsuć, trwałość no i tu gdzieś będzie ta odpowiednio wyskalowana siatka celownicza, na koncu wyglad. Jesli będzie to nie 1miliradian a np. 1,1miliradianów to tez katastrofa się przeciez nie stanie ;) A to ze "True dot" jest na 15x nie przeszkadza mi zupełnie, nie lubię kręcic zoomem i najchętniej strzelam na najwiekszym powiekszeniu ;)

Ostatnio po strzelaniu do tych patyczków stwierdzilem ze czuję zmęczenie oczu i faktycznie troszkę obraz mi się zlewał, tego zjawiska nie mialem nigdy w przypadku lupki z AO mimo ze potrafilem patrzyc przez nią dobre 3 godziny dziennie :maruda: Dlatego chciałbym coś z AO, jesli legend nie wypali niech będzie to nawet Leapers 3-9x32AO bo wiem ze on mi ladnie ostrzył i obraz miał niczego sobie :cisza:

pozdrwiam
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

drozdzu pisze:jesli legend nie wypali niech będzie to nawet Leapers 3-9x32AO bo wiem ze on mi ladnie ostrzył i obraz miał niczego sobie
Jeszcze się Legend obrazi, że go przystawiasz z Leapersem ;)
To jakby różnica 2 klas :)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

No jak dobrze pójdze to jeszcze w tym tygodniu załoze nowego Legenda na HW :D
Wszystko zalezy tylko od predkosci dzialania naszej poczty :maruda:
pozdrwiam

[ Dodano: Pią 26 Wrz, 2008 13:40 ]
No i jest 8)
Rozdzielczość powala na kolana, z odleglosci 35-40m można spokojnie ogladać kierunek skrętu linki energetycznej ;) Z 450-500m idze dojrzeć środkową linkę w siatce ogrodzeniowej :zdziwko: Gołym okiem wogole nie widac ze tam stoi płot :PP
Jestem w pełni zadowolony, gruby krzyż juz mi nawet nie przeszkadza ;)

Edit: poprawka teraz kiedy zaświecilo sloneczko widać poszczególe oczka tej siatki :wooo: Obok stoi samochod i niestety jakiś krzak zaslania mi rejestracje ale myslę ze tez bym ją odczytał :) Odleglośc tez poprawilem wg mapy.google.pl ;)
pozdrawiam
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
ODPOWIEDZ