Obrazek

Strzelnica - Siechnice

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RETROPER
Posty: 825
Rejestracja: 22 mar 2009, 11:28
Lokalizacja: Nowa Ruda/Wrocław

Strzelnica - Siechnice

Post autor: RETROPER »

Zakładam temat w którym będzie można prowadzić rozmowy na temat powstawania
strzelnicy w Siechnicach, pierwszej strzelnicy we Wrocławiu z prawdziwego zdarzenia
z której nikt nas nie wygoni.

Dni powoli robią się coraz to cieplejsze i trzeba by już myśleć nad tym, jak ma to wyglądać, jakie materiały są potrzebne, kto dysponuje materiałem do wykorzystania, ile będzie "efektywnych" osób do pomocy.

Dla przypomnienia:

- teren o powierzchni 15x250m (wystarczy zaadoptować 100m długości)
- dobry dojazd (choć wiadomo ze to nie centrum Wrocławia)
- dojazd pod samo miejsce strzelania (w pobliżu komunikacja miejska)
- PARKING !!! (choć do uzgodnienia z betoniarnia)
- teren spory, spokojnie może strzelać jednocześnie ok 12 osób
- obszar wolny od grzybiarzy, spacerowiczów itp.
- możliwość przystosowania terenu do naszych potrzeb

Zdjęcia i nieco więcej informacji TUTAJ

Mam nadzieję, że Krzysiek napisze parę słów ze swojej strony jako nie/oficjalny prezes tego terenu.

Na chwilę obecną wiadomo, że sporo palet i desek które można z nich wykorzystać mają Piotrek i Krzysiek.

Najistotniejszej rzeczy, a mianowicie grubych bali na konstrukcję nie posiadamy.
W tym miejscu ukłon do Qbuś'ia, czy potrafił byś ocenić koszt takiego materiału ze stolarni/tartaku.
Ale zanim to, czy potrafił byś zaprojektować wiatę powiedzmy o wymiarach 2x2x5m ?
Jest to podstawowa sprawa do oszacowania kosztów i materiałów które będziemy potrzebować.

Ze swojej strony proszę was o zaangażowanie się w tym przedsięwzięciu,
wystarczy odrobina chęci, a w zamian będziemy mieli własne 4 kąty z dachem nad głową :!:
Ostatnio zmieniony 08 lut 2011, 12:17 przez RETROPER, łącznie zmieniany 1 raz.
Steyr 110FT + Light Stream 4,5-14x44
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

:) Przez "łykend" "coś spłodzę i oszacuję.
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

Coraz bardziej zaczyna mi się ten temat podobać, jeśli będzie potrzeba rąk do pracy to mój nr telefonu znacie, proszę dzwonić a w miarę możliwości stawię się do pracy.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
palindrom
Posty: 198
Rejestracja: 02 lip 2010, 19:58
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: palindrom »

W Siechnicach jest tartak. Zdaje się że nadal prowadzi go moja znajoma. Zdałoby się oszacować ilość drewna takiej wiaty... Może nawet ciut większej żeby deszcz nie moczył luf... 2.5x3x5? Mógłbym się zapytać co i jak ;)

Ja się piszę do roboty.
Logun Solo, HW50s, HW40PCA, C357, LOV-21
Obrazek
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Więc jest takie coś:(kliknij obrazek) ObrazekObrazek Wysokość 2100, szerokość 5200, głębokość 2000 (wymiary w mm). Konstrukcja z łat impregnowanych o wymiarach 40x60 mm, potrzeba ok. 75 mb. (metrów bieżących) ceny różne od 1.2 zł do 2.5 zł/mb. Pokrycie dachu ≈ 11m² panele (boazeria) PCV dostępne w "Castoramie" ok 10.5 zł/m². Pokrycie ścian deski (tzw. okorki) iglaste cena 50-80 zł metr przestrzenny (wystarczy).Do tego 3 kilo gwoździ ;) różnych, kotwy do ziemi z prętów zbrojeniowych.
Narzędzia, drabinka, piła itp.. + chętni do pracy są :)
Z kilku palet wyposażenie podobne do "pustynnego".
Jakieś pytania, sugestie ? (krytyka :maruda: )
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
materatz
Posty: 650
Rejestracja: 24 kwie 2008, 19:41
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: materatz »

Zdaje się że posiadam 1,8m palet :) ale to na 80%.
Zgadzam się z palindromem wiata głębsza być powinna.
TXHC, QB78, Slavia631
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły!
Awatar użytkownika
RETROPER
Posty: 825
Rejestracja: 22 mar 2009, 11:28
Lokalizacja: Nowa Ruda/Wrocław

Post autor: RETROPER »

Qbuś, masz u mnie +10pkt na najbliższych zawodach :lol:

Najistotniejszy jest szkielet. Materiał na ściany i ew. dach jak już wspomniałem jest, może nie będzie tego na całość (ciężko ocenić) ale dopóki nie wykorzystamy tego co już posiadamy, nie ma sensu martwić się dodatkowymi kosztami. ;)

Wydaje mi się, że przy odpowiednim zagospodarowaniu przestrzeni, 2000mm głębokości wystarczy :hm: .
Powiedzmy, ławeczka o szerokości 30cm dosunięta do tylnej ścianki + paleta jako
stół (przykład z pustyni) wykorzystuje ok 1,5 głębokości wiaty (chyba nie więcej?).
I powiedzmy sobie szczerze, nikt podczas zacinającego sztormu nie będzie się wybierał na strzelanie ;)
Ale to są moje "misie", może faktycznie trzeba będzie doliczyć tych parę centymetrów.
Steyr 110FT + Light Stream 4,5-14x44
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

materatz pisze:Zgadzam się z palindromem wiata głębsza być powinna.
No , a Ty laufel na 2m masz , no gratuluje.

2 metry głębokości wystarczy (+/- parę centymetrów , zależne od materiałów)
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
andropow
Posty: 127
Rejestracja: 23 paź 2010, 18:56
Lokalizacja: Siechnice

Post autor: andropow »

Szalejecie :D
I bardzo dobrze. Widze, że muszę się przejść do znajomego i podpisać z nim jakiś papier na ten teren - tylko co? Użyczenie, zgoda na użytkowanie/zagospodarowanie? Czy jest na sali prawnik? :D

Odnośnie konstrukcji, to myśleliśmy aby użyć "banerów reklamowych", wyszło by to o wiele taniej i nie kusiło by elementu.

Na stanie dechy 3 metrowe 1,8cm (część 2,5cm) grubości a szerokości nie pamiętam, ilość - nie liczyłem, ale z 30-50 szt, odzysk z palet pod szkło.

Teren jest, pomysły zaczynają się rodzić, a może ktoś będzie na tyle sprytny i rozrysuje co i jak powinno być poukładane w prostokącie 15 x 100metrów :)
Awatar użytkownika
palindrom
Posty: 198
Rejestracja: 02 lip 2010, 19:58
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: palindrom »

Dobrze gada, polać mu!
andropow pisze:Odnośnie konstrukcji, to myśleliśmy aby użyć "banerów reklamowych", wyszło by to o wiele taniej i nie kusiło by elementu.
Logun Solo, HW50s, HW40PCA, C357, LOV-21
Obrazek
Awatar użytkownika
tasogare
Posty: 27
Rejestracja: 03 cze 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tasogare »

andropow pisze:Użyczenie, zgoda na użytkowanie/zagospodarowanie? Czy jest na sali prawnik?
umowa użyczenia, jako formy bezpłatnego użytkowania z na np. rok lub dwa, będzie najlepszym rozwiązaniem. w razie potrzeby stworzę cyrograf.

zdecydujcie z czego budujemy, sąsiednia firma ma trochę odpadu z tytułu uszkodzonych palet, mogę spróbować się koło tego zakręcić. jeśli odpowiednio wcześniej ustalimy termin, na bank stawiam się na placu budowy.
AA TX200 Mk3 + CP 1TL 3-9x42
Awatar użytkownika
materatz
Posty: 650
Rejestracja: 24 kwie 2008, 19:41
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: materatz »

Wystarczy że słonko sie uchyli i te 2 metry to będzie kupa. Szydercom precz i niech sobie postoją pod wiatą przystankowa tą krótką jak deszcz zacina . Albo robić porządnie albo wcale 2.5m to minimum no chyba że będziemy sobie po odbytach przeskakiwać mądrale.
TXHC, QB78, Slavia631
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły!
Awatar użytkownika
palindrom
Posty: 198
Rejestracja: 02 lip 2010, 19:58
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: palindrom »

materatz pisze:Wystarczy że słonko sie uchyli i te 2 metry to będzie kupa.
andropow pisze:myśleliśmy aby użyć "banerów reklamowych"
Wyrwijmy ze 4 billboardy i każdy będzie zadowolony. Będzie tanio, wiata faktycznie będzie chroniła przed wszystkim, ludzie nie lubią billboardów więc zyskamy sprzymierzeńców :D
Logun Solo, HW50s, HW40PCA, C357, LOV-21
Obrazek
piopol
Posty: 55
Rejestracja: 27 sie 2009, 21:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piopol »

To może wyrwiemy jakąś wiatę przystankową i ją zamontujemy w nowym miejscu :)

A tak poważnie, to palet mogę dostarczyć w dużej ilości.
Gwoździ też mam sporo z wiaderko, tylko mogą być leciutko powyginane, bo są z odzysku z palet które kolega ochroniarz odzyskiwał przy rozbijaniu ich na części.

Tak jak też wspominałem na ostatnim strzelaniu, że mam kolegę z koparką, który mieszka praktycznie obok nowo planowanej strzelnicy, że będzie mógł nam w razie czego coś pomóc tym urządzeniem np. stawianiu wału ochronnego czy innych takich czynnościach.
PS + Weaver V16
Awatar użytkownika
materatz
Posty: 650
Rejestracja: 24 kwie 2008, 19:41
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: materatz »

Mam parenaście palet do odbioru busem na nyskiej.
TXHC, QB78, Slavia631
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły!
ODPOWIEDZ