Obrazek

Zbiórka kasy na doposażenie zaplecza grupy wrocławskiej.

Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

RETROPER pisze:Wiesz jakie są realia pracy społecznej i darowizn ?
A no takie, że w zamian dostajesz jeszcze po głowie bo źle, bo mało, bo nie tak pomimo,
że stare przysłowie głosi "darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda".
Tabliczki o których pisałem wcześniej dotrą jednak do mnie więc będzie 20 tabliczek po dwa cele na jednej.Jak dostane projekt to upublicznię go , tu przykład produkcji kolegi Obrazek
Jeśli nie będą Wam pasować to nic mi się przydadzą na pewno.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
RETROPER
Posty: 825
Rejestracja: 22 mar 2009, 11:28
Lokalizacja: Nowa Ruda/Wrocław

Post autor: RETROPER »

Cieszę się, że jednak pchasz temat tabliczek dalej.

Jeśli mogę coś zasugerować (o ile się nie obrazisz jeszcze bardziej)
Chciałbym zwrócić uwagę tak na wszelki wypadek, iż na tabliczce powinny znajdować się informacje:

1. Numer stanowiska
2. Numer celu
3. Postawa strzelecka

Najlepszym rozwiązaniem przy tabliczkach jest umożliwienie łatwej zmiany danych,
bez konieczności drukowania nowych kartek i przyklejania ich to tabliczek.

Jeśli kolega miałby możliwość wyprodukowanie ich z z pustymi miejscami do wpisywania
danych ręcznie markerem ścieralnym (takim do tablic) z uwzględnieniem dwóch celów na stronie to były by uniwersalne do bólu.
Trwale mogą być numery stanowisk

Graficznie przedstawiając:


Stanowisko nr 1

Cel nr ... Cel nr ...

Postawa ... Postawa ...
Steyr 110FT + Light Stream 4,5-14x44
Awatar użytkownika
palindrom
Posty: 198
Rejestracja: 02 lip 2010, 19:58
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: palindrom »

Emil,
nawet taki wzór jak jest da się wykorzystać. Numery stanowiska mogą być na stałe a pozostałe informacje mogą przyjść w formie naklejki / plakietki / naklejonej koszulki w którą będzie się wsadzało karteczkę. Tydzień temu miałem konferencję; dysponowaliśmy tabliczkami i rzepami samoprzylepnymi. Genialna sprawa, wystarczyło poprzyklejać tabliczki w widocznych miejscach, gdyby coś się zmieniło, odrywało się tabliczkę (połowa rzepu zostawała) i przyczepiało się inną (rozstaw rzepów taki sam).
Ostatecznie, jeżeli format jest standardowy, dajmy na to A5, wystarczą po 2 koszulki A6 i mamy pełną konfigurowalność ;)

Z resztą poczekajmy na relację Ryszarda a potem będziemy optymalizować ;)
Logun Solo, HW50s, HW40PCA, C357, LOV-21
Obrazek
piopol
Posty: 55
Rejestracja: 27 sie 2009, 21:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piopol »

Emil,
PS + Weaver V16
Awatar użytkownika
RETROPER
Posty: 825
Rejestracja: 22 mar 2009, 11:28
Lokalizacja: Nowa Ruda/Wrocław

Post autor: RETROPER »

Słucham Piotrze :D
Steyr 110FT + Light Stream 4,5-14x44
piopol
Posty: 55
Rejestracja: 27 sie 2009, 21:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piopol »

Kurcze to już poszło :)

Nie dopisałem do końca mej myśli :)

Kupiłem wszystkie śrubasy i nakrętasy, które mi kazałeś kupić.

A więc możemy zacząć działać ze składaniem zwierzątek, tylko kiedy?

Myślę że może nawet jutro, albo w piątek?
PS + Weaver V16
Awatar użytkownika
materatz
Posty: 650
Rejestracja: 24 kwie 2008, 19:41
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: materatz »

Dobra mamy juz 120 zl powinno na sznury starczyć, emil dpisz do posta że sznury już są.
TXHC, QB78, Slavia631
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły!
Awatar użytkownika
palindrom
Posty: 198
Rejestracja: 02 lip 2010, 19:58
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: palindrom »

Z czasem opracuje się bezprzewodowe :)
Logun Solo, HW50s, HW40PCA, C357, LOV-21
Obrazek
Awatar użytkownika
materatz
Posty: 650
Rejestracja: 24 kwie 2008, 19:41
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: materatz »

Pomysł już jest odpadają szpilki i sznurki ale trza by kontrolery porobić no i bateryjek nakupić :)
TXHC, QB78, Slavia631
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły!
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Znajdź schematy to zrobię płytki, mogę też je poskładać ;P.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

RETROPER pisze:Jeśli kolega miałby możliwość wyprodukowanie ich z z pustymi miejscami do wpisywania
danych ręcznie markerem ścieralnym (takim do tablic) z uwzględnieniem dwóch celów na stronie to były by uniwersalne do bólu.
RETROPER pisze:Graficznie przedstawiając:


Stanowisko nr 1

Cel nr ... Cel nr ...

Postawa ... Postawa ...
Emil wydaje mi się że opcja "dwa cele przy jednym stanowisku" to taki standard więc po co go zmieniać (może być na stałe)

-------------------
Stanowisko 1

Cel 1 - Cel 2
-------------------

Stanowisko 2

Cel 3 - Cel 4
-------------------

itd.

A nie wiem czy pamiętasz ale wedle nowych przepisów nie opisuje się postaw wymuszonych na tabliczkach , takie postawy mają być wymuszone celem.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

foxrysza pisze:Emil wydaje mi się że opcja "dwa cele przy jednym stanowisku" to taki standard
Coraz częściej na zawodach stosuje się opcję jeden cel na jednym stanowisku. Tak było na MP, tak było w Piekarach, Zabrzu, Morsku itd. Dwa cele na stanowisku stosujemy na Tawerniakach ze względu na ograniczenie terenem pod zawody.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
RETROPER
Posty: 825
Rejestracja: 22 mar 2009, 11:28
Lokalizacja: Nowa Ruda/Wrocław

Post autor: RETROPER »

Już wyjaśniam dlaczego na tabliczkach nie wpisywać numerów.

W chwili obecnej dysponujemy 23 (25) zwierzaczkami. Taka ilość umożliwia przeprowadzenie zawodów tylko i wyłącznie ze stanowiskami po jednym celu, w przypadku gdy na tabliczkach będą opisane dwa cele, nas będą dotyczyły tylko te parzyste, np. stanowisko nr 1 strzelamy do celu 1, drugiego nie ma, wiec na stanowisku numer dwa strzelamy do celu numer 3 któro tak naprawdę jest dopiero naszym drugim celem itd...
Mając możliwość uzupełniania danych, uzupełnimy tylko po jednej pozycji na tabliczce.

Co do postaw to niestety ale się mylisz, wymuszona postawa musi być określona na tabliczce.
Postawa wymuszona musi być osiągalna dla każdej osoby. Jeśli postawisz cel za górką z postawą stojącą, osoba wysoka problemów nie będzie miała, co innego w przypadku niższych zawodników, zwłaszcza juniorów.
Steyr 110FT + Light Stream 4,5-14x44
Awatar użytkownika
palindrom
Posty: 198
Rejestracja: 02 lip 2010, 19:58
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: palindrom »

Problem jest rozwiązywalny.
Stanowisko 1
Cel 1, Cel 2

Stanowisko 2
Cel 3 (Promocja, za Cel 4 nie ma punktów, ale można dostać batonik :lol: )
foxrysza pisze:A nie wiem czy pamiętasz ale wedle nowych przepisów nie opisuje się postaw wymuszonych na tabliczkach , takie postawy mają być wymuszone celem.
całkiem przypadkowo, przed godziną przeczytałem od deski do deski przepisy na 2010r. Jest o postawach wymuszonych, w szczególności w rozdziale o FT można znaleźć
Na stanowisku, strzelec FT może się spotkać z następującymi postawami strzeleckimi, które określa opis na tabliczce opisowej stanowiska :
Dowolna: (Dopuszcza strzelanie z następujących pozycji strzeleckich: siedząca FT, klęcząca, stojąca i leżąca). (...)
Źródło:
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=60859

To jak to obecnie jest? Czy w regulacjach na 2011 coś się zmienia?

Tak czy inaczej nie demonizowałbym tego. Jest to informacja, którą zawsze można do istniejącej tabliczki dokleić... Chyba ;)

[EDIT]
Emil,
regulamin określa też, że cele z danej pozycji wymuszonej muszą być widoczne dla wszystkich bez względu na wzrost. W szczególności cele z klęczącej muszą być widoczne ze stojącej a w FT wszystko z siedzącej. Wiem że to ładnie wygląda na papierze, ale co poradzić, dura lex, sed lex ;)
Logun Solo, HW50s, HW40PCA, C357, LOV-21
Obrazek
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

RETROPER pisze:Taka ilość umożliwia przeprowadzenie zawodów tylko i wyłącznie ze stanowiskami po jednym celu, w przypadku gdy na tabliczkach będą opisane dwa cele, nas będą dotyczyły tylko te parzyste, np. stanowisko nr 1 strzelamy do celu 1, drugiego nie ma, wiec na stanowisku numer dwa strzelamy do celu numer 3 któro tak naprawdę jest dopiero naszym drugim celem itd...
Emil, a czemu tak sobie życie utrudniać :?: Numer stanowiska to numer celu w takiej sytuacji :hm:
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
ODPOWIEDZ