Obrazek

Stara strzelnica na Kozanowie- reaktywacja ?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Stara strzelnica na Kozanowie- reaktywacja ?

Post autor: kamazek »

Ponieważ kolega kilo poruszył temat odrestaurowania opuszczonej strzelnicy na Kozanowie, wybraliśmy się dzisiaj z Qbusiem i Ozzym na rekonesans w to miejsce.
Ja byłem tutaj po raz pierwszy i muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem potencjału tego miejsca.

Obrazek

Ponad 200 m długości, ok. 25 m szerokości.
Potrzeba ogromnej pracy, aby to doprowadzić do stanu używalności, myślę jednak, że dla osób mieszkających w tych okolicach i chcących postrzelać w super warunkach i na super obiekcie nie będzie to problemem.
Dochodzi oczywiście jeszcze pokonanie m.in. problemów biurokratycznych i przekonanie działkowiczów, że nie będzie to dla nich zagrożeniem :hm:

Poniżej link do reszty zdjęć i filmiku
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
diacon-fox
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 789
Rejestracja: 23 lip 2012, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stara strzelnica na Kozanowie- reaktywacja ?

Post autor: diacon-fox »

kamazek pisze:muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem potencjału tego miejsca.
Potencjał jest, ale jak widać na załączonych fotkach, żeby doprowadzić to miejsce do warunków odpowiadających strzelcom trzeba włożyć w cholerę pracy i przysłowiowe "koszenie" przy takich chaszczach na niewiele się zda. Jestem za, żeby takie obiekty doprowadzać do stanu używalności, żeby służyły nam wszystkim...jednakże myślę, że sens ma to wtedy, kiedy najpierw ureguluje się sytuację prawną. Sam osobiście wezmę kosę, maczetę czy inną siekierę i pójdę walczyć z tamtejszymi chaszczami, aleeee tylko wtedy, kiedy strzelnica przestanie być "dzika". :)
Pro Sport + SWFA SS 10x42
S400 + Vortex Diamonback Tactical 4-16x44
Feinwerkbau 600
Beeman P17 + "kulminator"
M4 Full Metal kaliber 6mm
Brandon
Posty: 35
Rejestracja: 06 mar 2017, 18:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stara strzelnica na Kozanowie- reaktywacja ?

Post autor: Brandon »

Cześć,
narobić się to nie sztuka, więc jeśli mogę, to zgadzam się w 100% z Przemkiem. Warto by poszukać kogoś "przychylnego" w UM...
DaVe
Posty: 44
Rejestracja: 26 wrz 2012, 21:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stara strzelnica na Kozanowie- reaktywacja ?

Post autor: DaVe »

Jest pomysł w jaki sposób uregulować status tego miejsca w sposób legalny i jak znaleźć źródło finansowania tego pomysłu. Niezbędne jest trochę biurokratycznej roboty i extremalnie dużo poparcia dla inicjatywy . Prowadzę wstępne prace przy tym temacie Ale potrzebuję trochę pomocy (resarch w necie i późniejsze zbieranie poparcia )
Tajemnica nie jest ze pomysł jest zgapiony że strzelnicy w Laosie .
Niestety czas realizacji to minimum półtora roku . Ale i tak nic się tam nie dzieje.

Ktoś chętny do pomocy ?
ODPOWIEDZ