Obrazek

Śrut Crosman Domed 4,5 mm.

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
ODPOWIEDZ
Jacek245
Posty: 115
Rejestracja: 21 cze 2019, 14:57

Śrut Crosman Domed 4,5 mm.

Post autor: Jacek245 »

Dzień dobry wszystkim.
Szukam tańszego odpowiednika dla JSB Exacta który jak na razie pod względem skupienia prowadzi wśród używanych przeze mnie dotychczas śrutów.Zamierzam spróbować Crosman Domed 4,5 mm 7,9 gr (do strzelania z karabinka CO2).Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z nim?Trochę mnie niepokoją te widoczne szwy.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Śrut Crosman Domed 4,5 mm.

Post autor: kamazek »

Zasadniczo jest tak, że trzeba dopasować śrut do konkretnej lufy, więc niestety pozostaje metoda prób i błędów.
Na pewno odradzam wynalazki typu Gamo, Oztaje czy inne Szakale :lol:
Spróbuj Crosmana Pointeda, zazwyczaj lata poprawnie w większości luf, przynajmniej na średnim dystansie, czyli tak do 25-30 m.
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Jacek245
Posty: 115
Rejestracja: 21 cze 2019, 14:57

Re: Śrut Crosman Domed 4,5 mm.

Post autor: Jacek245 »

Zachęca mnie u tego Dome okrągła główka po doświadczeniach ze strzelania Exactem z wiatrówki sprężynowej.Jako że ten karabinek Co2 będzie słabszy to szukam czegoś lżejszego ale z okrągłą główką.Generalnie chodziło mi oto czy ktoś z tym Crosmanem Dome nie miał jakichś traumatycznych doświadczeń , mało na jego temat jest w necie.Jest jescze Crosman Premier 7,9 gr ale podobno trochę nadkalibrowy więc nie wiem czy do niskoenergetycznej wiatrówki się nada.
Oczywiście -metoda prób błędów.
Pozdrawiam.
ninalken
-#zasłużony2020-21
-#zasłużony2020-21
Posty: 218
Rejestracja: 16 kwie 2015, 16:45
Lokalizacja: Poznań i okolice...

Re: Śrut Crosman Domed 4,5 mm.

Post autor: ninalken »

;)
Ostatnio zmieniony 23 maja 2021, 20:27 przez ninalken, łącznie zmieniany 1 raz.
Różne takie tam... stare ale z duszą ;)
Jacek245
Posty: 115
Rejestracja: 21 cze 2019, 14:57

Re: Śrut Crosman Domed 4,5 mm.

Post autor: Jacek245 »

Ciekawe że Crosman potrafi zrobić przyzwoity śrut np. Pointed i bubel Domed .No cóż człowiek się całe życie uczy.
Dzięki za opinię i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Śrut Crosman Domed 4,5 mm.

Post autor: Mamutowicz »

Gdzieś był temat o bezołowiowym śrucie - może byłby dobry do co2.. :hm:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Śrut Crosman Domed 4,5 mm.

Post autor: rokasa58 »

Jacek245 pisze: 18 kwie 2021, 15:26 Dzień dobry wszystkim.
Szukam tańszego odpowiednika dla JSB Exacta który jak na razie pod względem skupienia prowadzi wśród używanych przeze mnie dotychczas śrutów.Zamierzam spróbować Crosman Domed 4,5 mm 7,9 gr (do strzelania z karabinka CO2).Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z nim?Trochę mnie niepokoją te widoczne szwy.
Pozdrawiam.
Mogę wysłać całe opakowanie /brakuje kilka szt/ za połowę ceny. U mnie pierwsze pudełko latało zaje.. a kolejne już nie :PP
Jacek245
Posty: 115
Rejestracja: 21 cze 2019, 14:57

Re: Śrut Crosman Domed 4,5 mm.

Post autor: Jacek245 »

Dzięki za propozycję ale już zamówiłem pudełko.
Co do śrutów bezołowiowych to z tego co czytam nie mają dobrych opinii jeśli chodzi o celność.Cyna jest trochę twardsza od ołowiu i w co2 może jeszcze gorzej latać.Któż to wie.
Corel
-#zasłużony2021
-#zasłużony2021
Posty: 105
Rejestracja: 24 lut 2013, 13:25
Lokalizacja: Wrocław / Sobótka

Re: Śrut Crosman Domed 4,5 mm.

Post autor: Corel »

Witam,
okrągły Crosman Domed jak i pół-szpiczasty Crosman Pointed to są śruty krótkie, mające spore nadlewki i jako takie są niecelne na dystanse pow. 10 m.
Mam po jednym opakowaniu tych śrutów i po zakupie nowego sprzętu strzelającego zawsze je sprawdzam licząc że tani zadziała, z podobnym mizernym skutkiem.
Zawsze wyniki tych dwóch śrutów są w najgorszej grupie. W moim doświadczeniu 14/14 wiatrówek nie lubi tych śrutów.

Natomiast Crosman Premier Domed Ultra Magnum 4,5 mm 10.5 grain - to jest ciekawy i celny śrut.
Jest długi, zaokrąglony na główce i nie ma nadlewek, chociaż zdarzają się ślady po połówkach formy.
Kupuję ten śrut od 2014, czyli od czasów kiedy na CO2 było u mnie już kilka urządzeń.
Premier Domed Ultra Magnum lata prawidłowo w rewolwerze Crosman Vigilante, i w karabinku SIG Sauer MCX, Artemis CR900, QB 501,
oraz przede wszystkim w celnej QB 78 o napędzie CO2 (choć lufa LW). Czyli niestraszne mu ani CO2, ani magazynki. Chociaż jest lekko nadkalibrowy.
W swoim czasie zamieszczałem wyniki tego śrutu na Forum.
Jest to śrut za 3 dyszki, więc tańszy od Czecha.
Tym śrutem osiągałem najlepsze wyniki w kilku sprzętach CO2 na 20 m.
Premier Domed Ultra Magnum występuje też jako miedziowany, jednak nie zaobserwowałem różnicy, no i miedziowany jest droższy od JSB.
Wspomnę też, aby nie nabierać się na Premier Field&Target Domed. Niby z wyglądu podobny do Ultra Magnum, ale zdecydowanie gorszej jakości.

Warto dodać info o krajowym śrucie, który (gdyby nie kolor) można wziąć za JSB EX.
Jest to Olympia Domed. Do złudzenia wygląda jak Czeski.
Lata w miarę celnie, chociaż kiedy robiłem test obu, to JSB jednak celniejszy. No ale cena.
Olympia jednak jest celna jak na tanią. Mogę polecić spróbować.
Pozdrawiam!
Jacek245
Posty: 115
Rejestracja: 21 cze 2019, 14:57

Re: Śrut Crosman Domed 4,5 mm.

Post autor: Jacek245 »

No to widzę że raczej z tego Crosmana Domed zrezygnuję,spróbuję JSB Exact RS i się zobaczy.Ciekawy jest Olympia (cena) ale czytałem już zupełnie krańcowe opinie o nim.
Pozdrawiam.
ninalken
-#zasłużony2020-21
-#zasłużony2020-21
Posty: 218
Rejestracja: 16 kwie 2015, 16:45
Lokalizacja: Poznań i okolice...

Re: Śrut Crosman Domed 4,5 mm.

Post autor: ninalken »

ninalken pisze: 18 kwie 2021, 20:33 Tylko nie Domed! Miałem a nawet jeszcze gdzieś mam i nie polecam... część przelatuje luźno przez lufę w trakcie ładowania, jakieś niedoróbki, nadlewki... DRAMAT!
Panowie bije się w pierś i przepraszam za antyreklamę... PISAŁEM O ŚRUCIE DOME Oztaya.
Różne takie tam... stare ale z duszą ;)
Awatar użytkownika
szczupak
Posty: 42
Rejestracja: 06 lis 2016, 16:05

Re: Śrut Crosman Domed 4,5 mm.

Post autor: szczupak »

:idiota: DOME Oztaya to nie crosman. Tak przy okazji polecam pointed. Trochę luźny ale u mnie lata prawie jak exact.
ODPOWIEDZ