Obrazek

Śrut JSB Exact 4,5 mm

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
ODPOWIEDZ
Jacek245
Posty: 115
Rejestracja: 21 cze 2019, 14:57

Śrut JSB Exact 4,5 mm

Post autor: Jacek245 »

Witam wszystkich i mam pytanie.
Śrut JSB Exact 4,5 mm występuje w różnych rozmiarach-4,5;4,51;4,52;4,53.O co chodzi z tym zróżnicowaniem,z czego ono wynika i do czego jest potrzebne?
Pozdrawiam
janusz22551

Re: Śrut JSB Exact 4,5 mm

Post autor: janusz22551 »

To nadkalibry pomiędzy którymi wybierasz, który najlepiej się sprawuje w Twojej lufie. Na ogół 4.52 jest takim optymalnym.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Śrut JSB Exact 4,5 mm

Post autor: Mamutowicz »

Dokładnie. :up:
`Była też kiedyś taka zabawna plota w/g której JSB na nowych matrycach robiło śrut 4.50.
Jak już się trochę "wybiły" to szkoda im było wyrzucać, więc tłukli dalej aż dochodzili do 4.53 a potem.. sprzedawali te matryce chińczykom a sami kupowali nowe.. ;D
Ale to oczywiście żart :)

Taj jak Janusz pisał, to różne kalibry, w różnych lufach śrut różnie lata, ale to ważne raczej dla zawodników.. Jak kupujesz śrut do rekreacji to spokojnie bierz 4.52 bo jest optymalny, tzn większość luf go lubi.
Ale również polecałbym poeksperymentować z innymi producentami np Crossman czy HN - może znajdziesz tańszy a równie celny śrut?
A może będzie ci się lepiej strzelało śrutem płaskim ( do tarcz czy destrukcji na bliższym dystansie) albo hollow point?
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Jacek245
Posty: 115
Rejestracja: 21 cze 2019, 14:57

Re: Śrut JSB Exact 4,5 mm

Post autor: Jacek245 »

Dotychczas używalem w Copperheadzie Crosman Pointed oraz Hammerli Field Target Performance.Ten drugi zdecydowanie bardziej precyzyjny.
Jacek245
Posty: 115
Rejestracja: 21 cze 2019, 14:57

Re: Śrut JSB Exact 4,5 mm

Post autor: Jacek245 »

OK dzięki.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Śrut JSB Exact 4,5 mm

Post autor: Mamutowicz »

Wydaje mi się że to może mieć związek z twardością śrutu.. JSB jest bardziej miękki i się łatwiej poddaje.
A co do ostrożności, to nic jednak nie zastąpi kupienia paczki śrutu i przepuszczenia choć części z niej przez lufę..
Potem można będzie na pustym pudełku napisać markerem "Kupować/ Nie kupować" i sprawa załatwiona :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
ODPOWIEDZ