Obrazek

Jak bezstresowo oddzielić spust od systemu w Harrym

krzycho1708
Posty: 148
Rejestracja: 17 lip 2008, 8:30
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: krzycho1708 »

adikx pisze:Zmieniłem też tą mniejszą sprężynkę na taką z ołówka automatycznego(jest krótsza niż ta w długopisie i z grubszego druciku) i wszysko jest Oki
Ja też wymieniłem tą sprężynkę i po ok.70-80 strzałach spust nie łapał tłoka (za słaba była, albo siadła), więc się ni zdziw jak i tobie tak się zrobi bo to będzie wina tej sprężynki.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 1234
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:46
Lokalizacja: Kostry/Lubelskie

Post autor: eclip2 »

Ja zrobiłem inaczej. Krótszą sprężynkę uciąłem o jeden zwój a dłuższą zamieniłem na twardą, długopisową. Sporo szukałem zanim znalazłem odpowiednio twardą, w końcu z jakiegoś starego długopisu wyjąłem i była w sam raz.
przewierciłem i nagwintowałem także dziurkę na drugą śrubkę regulacyjną między językiem spustu a pierwszą. Aby to zrobić, musiałem zeszlifować trochę języka:
Obrazek
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44
BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Panowie, wczoraj dostałem od kolegi Hatsana do przesmarowania i zmiękczenia spustu.
Jest to Hatsan 55s przywieziony z Rosji.
Na próbę złamałem lufę, spust zaskoczył. Śrutu nie miałem bo robiłem to na parkingu w pracy, no więc trzymam lufę jedną ręką a drugą chcę odbezpieczyć karabinek aby oddać strzał a tu kicha :zdziwko: Na złamanej lufie nie da się odbezpieczyć karabinka :zdziwko:
Ja tak w swoim starym Harrym nie miałem ... Czy wszystkie nowe Hatsany tak mają :?:
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Kiedy trzymam na siłę do siebie lufę, nie da się oddać strzału. Kiedy jest po prostu złamana i ręka jedynie ją asekuruje da się. H35 sprawdzone przed chwilą.
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Jarku, ja wogóle odbezpieczyć dziada nie mogę jak jest lufa złamana :maruda:
Karabinek jest z maja 2008 i kupiony w Rosji.
A wogóle to ma bardzo ładne drewienko :)
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Cóż mogę powiedzieć? Nie od dziś wiadomo, że wszystko co z Rosji pochodzi ma swój unikalny rys. Widocznie hatsany z Rosji mają jakieś inne systemy od tych z Europy (tak jak kiedyś PAL i SECAM) :lol:
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Oj Pany Pany ;)

Blacha bezpiecznika ma taką właśnie rolę. Jest zakrzywiona na końcu żeby zablokować język spustowy. W momencie kiedy się tę końcówkę wyprostuje, da się odblokować bezpiecznik ze złamaną lufą.
Awatar użytkownika
weapon
Posty: 53
Rejestracja: 19 lut 2009, 20:16
Lokalizacja: West of Poland

Post autor: weapon »

tomaschek30 pisze:O widzisz, to jednak są różne wersje :/
Wystarczy wysunąć jedynie bolec wskazany czerwoną strzałką i zabezpieczenie spustu demontuje się bez problemu.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/899 ... 7d444.html

[ Dodano: Nie 01 Mar, 2009 19:11 ]
Qbuś pisze:W moim H70 Produkcja: połowa 2007r. Blaszka bezpiecznika (ta co ją odginasz do tyłu) nie jest na "zawiasie",Jest tylko podłużna szczelina w którą wchodzi dźwignia(przełącznik) i trzeba wykręcić śrubkę (ośkę) dźwigni i wyjąć oba elementy razem,inaczej nie wylezie :hihi:


(Pierwszy raz najtrudniejszy,następne ze śpiewem na ustach :) ) [url=http://images25.fotosik.pl/180/abd8e019b7ddd039m.jpg]Obrazek[/URL]
Wysuwasz bolec i zabezpieczenie spustu demtuje się bez problemu.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/899 ... 7d444.html

[ Dodano: Nie 01 Mar, 2009 19:14 ]
Qbuś pisze:W moim H70 Produkcja: połowa 2007r. Blaszka bezpiecznika (ta co ją odginasz do tyłu) nie jest na "zawiasie",Jest tylko podłużna szczelina w którą wchodzi dźwignia(przełącznik) i trzeba wykręcić śrubkę (ośkę) dźwigni i wyjąć oba elementy razem,inaczej nie wylezie :hihi:


(Pierwszy raz najtrudniejszy,następne ze śpiewem na ustach :) ) [url=http://images25.fotosik.pl/180/abd8e019b7ddd039m.jpg]Obrazek[/URL]
Hatsan 55 STG + (Alchemik) + Leapers 3-9x32 AO MD, Crosman 1377, Skif -A 3000
badyl007
Posty: 21
Rejestracja: 12 cze 2009, 12:10
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: badyl007 »

ja mam całkiem inne rozwiązanie z zabezpieczeniem niekontrolowanego wyszczału jak będe rozbierać dam fotke
Przepraszam za błędy ortograficzne
Awatar użytkownika
sKw
Posty: 335
Rejestracja: 28 lip 2009, 22:08
Lokalizacja: Goleniów
Kontakt:

Post autor: sKw »

Witam spoko schemacik, wymieniłem w nim dzisiaj oryginalne sprężynki na sprężynki od długopisu i nawet to dało : )
EDIt: jednak powróciłem do starych sprężynek za słabe miałem te od długopisów i długa sie wygięła mimo plastikwoego kołka który słuzył jako prowadnica. Trzeba będzie kombinowac coś innego : )
KRIS4TG
Posty: 5
Rejestracja: 02 paź 2011, 13:35
Lokalizacja: Cardiff, Wales

Post autor: KRIS4TG »

Mój spust wygląda troszke inaczej. Mam mały problem ze złożeniem.

Obrazek
Awatar użytkownika
cezbar
Posty: 1554
Rejestracja: 11 sie 2010, 19:32
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Post autor: cezbar »

Miałem ten spust i za pierwszym razem też miałem problem ze złożeniem. Poukładaj na stole na sucho zapadki, tak by się wszystko ładnie zazębiało. Jak uznasz, że jest okej powtórz to zakładając bolce. Gdybym miał jeszcze tego hatsana to zrobił bym zdjęcia krok po kroku. A tak to mi ciężko to wytłumaczyć. Może ten temat Ci pomoże:

http://www.e-tawerna.pl/printview.php?t ... 3a46a1c6f3
Obrazek Obrazek
Ivanow
Posty: 2
Rejestracja: 06 maja 2016, 10:35

Post autor: Ivanow »

Czołem

Odświeżam temat bo zdjęcia jak i film w temacie chyba już dawno wygasły

Demontaż quattrotigger bez puzli :)

https://www.youtube.com/watch?v=GarByFGBTPs
ODPOWIEDZ