Obrazek

długość fabrycznej sprężyny - Hatsan 95

ODPOWIEDZ
artur82
Posty: 10
Rejestracja: 04 mar 2021, 20:17

długość fabrycznej sprężyny - Hatsan 95

Post autor: artur82 »

Witam.
Wiem że temat był już wałkowany na forum ale ponad 10 lat temu w Hatsanie 95 bez QT i wtedy trafiały się różne długości sprężyn (27-30 cm).
A ile wynosi długość w obecnie produkowanym i ile jest zwoi, a przede wszystkim czy jest to w końcu ujednolicone?
Zamówiłem 95tkę z tuningiem i wymianą sprężyny na Otevę 27.5 cm, 32 zwoje, 3.2mm i chciałbym się upewnić że nie "zamienił stryjek siekierki na kijek" :hm:
W sensie żeby nie stracić "szmocy" w stosunku do oryginału :D
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: długość fabrycznej sprężyny - Hatsan 95

Post autor: Mamutowicz »

Zależy u kogo zamówiłeś tuning..
Jak u jakiegoś "Speca" z olx czy innego fejs zbuka to pewnie wsadzi ci tam jakąś podwójną sprężynę a moc będziesz mieć taką że plomby wypadają..
Ale jeśli u któregoś z profesjonalnych tunerów - to długość sprężyny ani ilość zwojów nie mają żadnego znaczenia.
Żadnego.
A to dlatego że ustawią ci karabinek poniżej 17J, tak, żeby był w limicie.
I tak - To jest ujednolicone.
Ustawą.
Przepisem który mówi że niezależnie od ilości zwojów, grubości drutu czy wielkości napięcia wstępnego, energia śrutu nie może przekraczać 17J.
Więc jeśli liczyłeś na potwora który będzie rozwalał cegły z 30m to raczej będziesz zawiedziony...
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
artur82
Posty: 10
Rejestracja: 04 mar 2021, 20:17

Re: długość fabrycznej sprężyny - Hatsan 95

Post autor: artur82 »

Zamówiłem u Eresa z Superwiatrówek więc o to jestem spokojny :)
Chodziło mi, że długość fabrycznych sprężyn nie była ujednolicona i różniła się o 4 cm w zależności od egzemplarza (a może generacji).
Dlatego się zastanawiam czy jest sens zamieniać za dopłatą turka 31 cm, który po ułożeniu będzie pod 17J, na Otevę 27.5 cm, która będzie słabsza już na starcie, a po ułożeniu skróci się jeszcze z 2 cm.
No chyba że warto dla samego szwedzkiego drutu.
Stąd moje pytanie o długość w obecnych egzemplarzach :)
Bo jeśli wszystkie turki mają już 27 cm to oczywiście Oteva wygrywa :D
ODPOWIEDZ