Obrazek

Hatsan 90 tuning

Mi0dzi0 00
Posty: 6
Rejestracja: 20 lut 2021, 22:14

Hatsan 90 tuning

Post autor: Mi0dzi0 00 »

Siemanko czy jest jeszcze jakiś magik który ma na sprzedaż gotowy zestaw do tuningu mocy Hatsan 90 ;) i krótką instrukcją ;)???
Awatar użytkownika
Puchmen1
-#zasłużony2021
-#zasłużony2021
Posty: 54
Rejestracja: 27 lut 2018, 7:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Hatsan 90 tuning

Post autor: Puchmen1 »

Cześć, zestaw do Hatsana zamów ze sklepu superwiatrówki.pl. Ale jeżeli nie masz żyłki majsterkowania, to lepiej wyślij karabinek do tego sklepu .
Hatsan 55S zbałamucony troszeczkę.
Walther LGU , Hawke 4-12X40 AO
Awatar użytkownika
Puchmen1
-#zasłużony2021
-#zasłużony2021
Posty: 54
Rejestracja: 27 lut 2018, 7:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Hatsan 90 tuning

Post autor: Puchmen1 »

Nie da się dać Tobie szybkiej instrukcji .Kwestia posiadania chronografu,czasem trzeba skrócić i doszlifować sprężynę a o innych rzeczach nie wspomnę bo nie wiem wszystkiego.Lektura forum pomoże.
Hatsan 55S zbałamucony troszeczkę.
Walther LGU , Hawke 4-12X40 AO
Awatar użytkownika
szczupak
Posty: 42
Rejestracja: 06 lis 2016, 16:05

Re: Hatsan 90 tuning

Post autor: szczupak »

W h90 nie chodzi o tuning mocy bo szmocy on ma sporo. Limit jest bez problemu i tego się trzymajmy.Cylinder duży jak w mało której wiatrówce więc teoretycznie 25J też bez problemu ale po co komu problem z rejestracją a jak bez rejestracji to problem prędzej czy później będzie.Poprawić kulturę pracy Harnasia w limicie i jest super wiatrówka.Dociążyłem osadę, zmieniłem prowadnicę sprężyny i kapelusz, nowa uszczelka na tłoku, poprawiłem koronę lufy, wyregulowałem spust i z poduchy na 30m kapsel nie miał szans. Sprzedałem bo odkryłem że są jeszcze CO2, PCA, PCP
Mi0dzi0 00
Posty: 6
Rejestracja: 20 lut 2021, 22:14

Re: Hatsan 90 tuning

Post autor: Mi0dzi0 00 »

Bez przesady często jeżdżę Polska Niemcy - Niemcy Polska i nie mów mi że jak Policja skontroluje busa i zobaczy wiatrówkę na śrut to postanowi zbadać ile ma juli :D ? W sumie jak zamawiałem z militaria do Niemiec wiatrówkę h90 to już popełniłem zbrodnie bo chyba w DE jest 7,5J moim zdaniem nie jest broń palna nie ładuje amunicji palnej to pistolet sportowy , Polskie prawo jest strasznie zjebane ;/ na łuk albo kusze niedługo tez będzie trzeba papier ;D
Mi0dzi0 00
Posty: 6
Rejestracja: 20 lut 2021, 22:14

Re: Hatsan 90 tuning

Post autor: Mi0dzi0 00 »

Jeśli by ktoś miał cały komplet : prowadnica , uszczelka , sprężyna np. Vortex dobita na ok 18j trochę smaru ;) i chciał sprzedać z wysyłka na DE to proszę o PW dlatego pytam na forum a nie złoże zamówienia na stronie bo nie każdy wysyła za granice i potrzebuje zestawu który jest już spasowany żeby nic nie docinać przycinać toczyć itd;)
Awatar użytkownika
szczupak
Posty: 42
Rejestracja: 06 lis 2016, 16:05

Re: Hatsan 90 tuning

Post autor: szczupak »

Mi0dzi0 00 pisze: 21 lut 2021, 7:25 Bez przesady często jeżdżę Polska Niemcy - Niemcy Polska i nie mów mi że jak Policja skontroluje busa i zobaczy wiatrówkę na śrut to postanowi zbadać ile ma juli :D ? W sumie jak zamawiałem z militaria do Niemiec wiatrówkę h90 to już popełniłem zbrodnie bo chyba w DE jest 7,5J moim zdaniem nie jest broń palna nie ładuje amunicji palnej to pistolet sportowy , Polskie prawo jest strasznie zjebane ;/ na łuk albo kusze niedługo tez będzie trzeba papier ;D
Twoje zdanie co jest a co nie jest bronią nie ma nic do rzeczy. Są na to odpowiednie paragrafy i tak np w Polsce wiatrówka powyżej 17J to już broń i wymaga rejestracji i pozwolenia. Kusza też jest uznawana za broń, a więc, żeby ją posiadać, musisz mieć zezwolenie. Nie dotyczy to kuszy do polowań pod wodą.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Hatsan 90 tuning

Post autor: Mamutowicz »

Mi0dzi0 00 pisze: 21 lut 2021, 7:56 Jeśli by ktoś miał cały komplet : prowadnica , uszczelka , sprężyna np. Vortex dobita na ok 18j trochę smaru ;) i chciał sprzedać z wysyłka na DE to proszę o PW dlatego pytam na forum a nie złoże zamówienia na stronie bo nie każdy wysyła za granice i potrzebuje zestawu który jest już spasowany żeby nic nie docinać przycinać toczyć itd;)
1. Jeśli chcesz kupić zestaw to daj ogłoszenie w dziale kupię - sprzedam.
2. Używaj znaków przestankowych i polskich liter bo na razie wychodzi na to, że nie każdy wysyła za granice i potrzebuje zestawu który jest spasowany.. :D
3. Masz zarejestrowaną wiatrówkę jako FAC? w pl albo de?
Mi0dzi0 00 pisze: 21 lut 2021, 7:25 Bez przesady często jeżdżę Polska Niemcy - Niemcy Polska i nie mów mi że jak Policja skontroluje busa i zobaczy wiatrówkę na śrut to postanowi zbadać ile ma juli :D ?[...]
Jeśli znajdą ja niemcy to nie będą sprawdzać karabinka na chrono tylko zerkną czy ma F-kę. Jak nie ma - to ty masz.. kłopoty.. :D
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Mi0dzi0 00
Posty: 6
Rejestracja: 20 lut 2021, 22:14

Re: Hatsan 90 tuning

Post autor: Mi0dzi0 00 »

Dobra już guru się poprawiam :) a tak na marginesie jeśli wyciągnę sprężynę i będę wiózł w takiej postaci karabinek ,a sprężynę moja dziewczyna ,energia wynosi 0 J i chyba mogę przewozić ? ;) przez Niemcy
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Hatsan 90 tuning

Post autor: Mamutowicz »

Nie.
F ka znaczy że to nie jest broń i energia nie przekroczy 7.5J.
Brak F ki powoduje że wg ich przepisów to jest broń.
Możesz przewozić karabinek PRZEZ niemcy na podstawie dokumentu przewozowego ale z założeniem że nie będzie używany na terenie niemiec.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Hatsan 90 tuning

Post autor: rokasa58 »

Albo zamontuj lufę ze znaczkiem F np od HW 30
Mi0dzi0 00
Posty: 6
Rejestracja: 20 lut 2021, 22:14

Re: Hatsan 90 tuning

Post autor: Mi0dzi0 00 »

Czyli nawet wiatrówka z wyjęta sprężyna dalej jest bronią ? I jeśli nie chcę bawić się w jakieś druki Niemieckie powinienem odesłać dpd wiatrówkę do militaria PL :D
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Hatsan 90 tuning

Post autor: Mamutowicz »

Tak jak ak47 z wyjętym zamkiem..
A co ty z tym zrobisz to już nie mój problem...
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Mi0dzi0 00
Posty: 6
Rejestracja: 20 lut 2021, 22:14

Re: Hatsan 90 tuning

Post autor: Mi0dzi0 00 »

Ale specjaliści AK 47 broń palną porównuje do rozłożonej wiatrówki ;) do zamknięcia temat mam już pełno niepotrzebnych info ;) dzięki za pomoc ;)
grego
Posty: 8
Rejestracja: 18 maja 2022, 7:39

Re: Hatsan 90 tuning

Post autor: grego »

Witam

W tamtym roku kupiłem nowego Hatsana 90 i teraz naszło mnie na mały tuning... Zakupiłem zestaw z serwisu superwiatrówki (sprężyna, prowadnica, uszczelka Zepto) i tu już moje pierwsze pytanie, w oryginalne na przodzie sprężyny znajduje się kawał cieżkiej dość długiej stalowej prowadnicy, a w nowej sprężynie jedynie króciutki ertelitowy koreczek. Tak ma być? nie zmieni to znacząco charakterystyki dynamicznej? Swoją drogą czemu ten przedni korek nie jest robiony jak tylna prowadnica czyli nieco dłuższa aby usztywniać sprężyne z obu stron, miejsca jest sporo.
Druga sprawa to chce dorobić pierścień prowadzący na tłoku, ktoś wie czy tłok w Hatsanie jest hartowany czy nie, bo wydaje mi się, że są ślady po obróbce cieplnej?
ODPOWIEDZ