Obrazek

Hatsan 25 SuperCharger

kamil82
Posty: 34
Rejestracja: 29 paź 2011, 10:55

Hatsan 25 SuperCharger

Post autor: kamil82 »

Obrazek

Specyfikacja robi wrażenie... :zdziwko:

http://www.hatsan.com.tr/new_airrifles_ ... harger.asp

toż to armata a nie pistolet :D


Jest już dostępny w PL, (znalazłem jak dotąd 1 sklep cena około 350 zł za 4,5mm, w Sharg-u mają 5,5mm, ale już nieco drożej).

i jeszcze filmik z PyramydAir http://www.youtube.com/watch?v=9tOrFhC3v8I
około 11J w 4,5 mm i sprężyna :zdziwko: ale gościowi ręki nie urwało :lol: może XRS działa lepiej niż SAS, no i waga robi swoje (1,7 kg)


Miał już może ktoś styczność z tym hmmm.... czymś? (ciężko nazwać pistoletem coś co ma pół metra długości :D )

Mam wrażenie, że niedługo kolekcja moich pogromców puszek się powiększy :)

***EDIT***
Po rozmowie ze sprzedawcą jednak okazuje się że dostępna jest tylko wersja 5,5 mm. 4,5 ma się pojawić około połowy lipca. Ale z drugiej strony to może 5,5 lepiej pasuje do takiego sprzętu? Typowe zastosowanie to raczej rekreacyjna destrukcja na dystansie kilku - kilkunastu metrów, wątpię żeby ktoś się z tym porywał na tarczę :)
Ostatnio zmieniony 17 lis 2012, 19:31 przez kamil82, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sniper_pl
Posty: 69
Rejestracja: 24 sty 2012, 22:31

Post autor: sniper_pl »

Przy tych energiach brał bym tylko i wyłącznie 4,5mm
Pistoletów spreżynowych miałem w łapkach kilka, i w te 11J turka jakoś nie chce mi się wierzyć. Chyba że na dizlu tyle osiąga
Awatar użytkownika
Woytek
Posty: 646
Rejestracja: 15 maja 2010, 19:12
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Woytek »

KK pisze:w te 11J turka jakoś nie chce mi się wierzyć.
Oj żebyś się nie zdziwił... bo co jak co ale jeśli miało by być mocno to właśnie u Hatsana bym tego szukał. Pudełkowiec bez grzebania w kalibrze 4.5mm ma 8,5J myślę, że 2.5J da radę wycisnąć z systemu.
"Armata" wygląda imponująco choć moim zdaniem jest to przerost formy nad treścią. Mogę się domyślać o co chodziło projektantom tego pistola i raczej nie chodziło im o strzelanie rekreacyjne :/
AA Pro Sport BKL DOT
HW 97k
Crosman 3576
Hatsan 90 custom
Awatar użytkownika
crash85
Posty: 235
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

ZORAKI HP-01 ULTRA 5,5 + PROCA NA KAMIENIE
kamil82
Posty: 34
Rejestracja: 29 paź 2011, 10:55

Post autor: kamil82 »

Zgodnie z zapowiedzią zakupiłem jakiś czs temu w/w pistolet w kalibrze 5,5mm, pozwolę sobie więc go opisać w kilku słowach.
Wykonanie - w porównaniu do H95 krok w tył, mniej dokładne, np. na frezach pod optykę widać ślady po obrabiarce. Plastiki odlane niezbyt starannie widać to na sklejeniach. Ale tragedii nie ma. Znawcą nie jestem ale lufa wygląda OK, korona nie jest "skoszona", nie ma zadziorów itd.
"Szmoc" jest. Co prawda nie mam chrono ale wyraźnie widać że to jest inna bajka niż np takie Gamo p900 które miałem jakiś czas temu :D
Celność - Do puszek się nada i nic ambitniejszego. Na 15 - 20 m nie ma problemu z trafieniem w małą puszkę 0,33 l. (otwarte). Tarcza - siewnik (częściowo oczywiście też z mojej winy :) ) Kop oczywiście jest ale mniejszy niż się spodziewałem.Śrut budżetowy, Umarex 5,5 "grzybek", mam gdzieś też paczkę Stratona JSB jak ją znajdę to może przełamię się i dla odmiany strzelę kilka razy do tarczy.
Żeby go złamać trochę siły trzeba włożyć, ale dzięki temu jest ekonomiczny - nie ma opcji żeby na raz wystrzelać całą paczkę śrutu, no chyba że w kilka osób :)
Podsumowując - strzelanie rekreacyjne ze "szmocą" i siłownia gratis.
Awatar użytkownika
crash85
Posty: 235
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

jak idą dalsze testy?
zastanawiam sie nad zakupem ale dalej mało informacji? a masz mozliwosc pomierzyc na chrono?

a ciekawe jakby wygladal w drewienku,dorobic kolbe i zrobic mini karabinek, moze nawet w wersji bullpup :D
ZORAKI HP-01 ULTRA 5,5 + PROCA NA KAMIENIE
kamil82
Posty: 34
Rejestracja: 29 paź 2011, 10:55

Hatsan 25 SuperCharger

Post autor: kamil82 »

Testy idą dobrze, odbywają się co kilka dni :)
Z tym że to typowe strzelectwo puszkowe. Przestał "dizlować" po wystrzeleniu około 150 szt śrutu. Chrono nie posiadam, wydaje mi się że jest na strzelnicy w TBG, na której czasami strzelam z remingtona, zabiorę hatsana kiedyś ze sobą i się pomierzy. Po dzień dzisiejszy wystrzelona paczka śrutu (250 szt.) i wszystko chodzi, nie było żadnej awarii. W drewienku z kolbą wyglądałby jak trochę mniejsza kopia Hatsana 35 :) Tylko trzeba pamiętać przy przeróbkach o dostosowaniu zamontowanego w nim systemu antyodrzutowego rodem z armaty :lol: (system z lufą i górną częścią osady jeździ do tyłu po prowadnicy podczas strzału).
Awatar użytkownika
crash85
Posty: 235
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

mozna ten system chyba wywalic, naprawde jest az taki potrzebny?
ZORAKI HP-01 ULTRA 5,5 + PROCA NA KAMIENIE
kamil82
Posty: 34
Rejestracja: 29 paź 2011, 10:55

Hatsan 25 SuperCharger

Post autor: kamil82 »

Nie jest to jakiś cud techniki ale zawsze coś tam amortyzuje (kawałek sprężyny i tyle :) ). Co prawda jak na dosyć dużą (jak na pistolet) moc i fakt że to sprężyna nie kopie bardzo ale może spora masa robi swoje? (mój waży dokładnie 1795g a to już coś)
Jutro przy strzelaniu spróbuję to czymś zablokować i dam znać czy jest odczuwalna różnica.

*****edit*****
Jednak pogoda pokrzyżowała plany :/ strzelanie będzie jutro albo w sobotę, pod koniec przyszłego tygodnia dorzucę pomiary z chrono.
Awatar użytkownika
excamaro
Posty: 20
Rejestracja: 02 sie 2012, 8:58
Lokalizacja: Lublin

Post autor: excamaro »

Kiedyś strzelałem z norconi germany co strzelała średnio i sie zraziłem, ale po zakupie hatsana 99 odzyskałem wiare w celne możliwości wiatrówek długich ;) tak samo strzelałem z krótkiego Aniocsa i crosmana i raczej można było mówić o zabawce niż o czymś celnym, powyżej 10m trafienie w puszke to raczej był fart :P
Ale ten Hatsan 25 jakoś mnie przyciąga :P kusi mnie żeby go zakupić.
Kamilu, ja również mam ochotę na kaliber 5,5mm, mógłbyś podać namiary gdzie zakupiłeś swojego sprzęta? W sklepie w mojej mieścinie mają tylko 4,5mm a na alledrogo też są tylko 4,5mm...
napisałeś że H25 ma celność do 20m w małą puszkę to wydaje mi się że i tak bardzo dobry wynik :)
Jak na takie coś małego nie ma co narzekać ;) Czekam na pomiary i wyniki strzelań :)
Hatsan 99 + Leapers 3-9x40
kamil82
Posty: 34
Rejestracja: 29 paź 2011, 10:55

Post autor: kamil82 »

Zakupiłem go w sklepie www.allesport.pl (mam nadzieję że nie oberwie mi się za link :) ) - tyle że na chwilę obecną strona nie działa, mieli 1 sztukę.(POPRAWKA: już działa, ale Hatsana nie ma) Sprzedają też na All.. konto allesport-pl ale teraz nie ma go w ofercie.

****edit****

Kolter ma w ofercie w kalibrze 5,5 (sprzedają jako Ranger 25 Supercharger) tyle że kosztuje 450 zł :/ - stówkę więcej niż ja zapłaciłem.

Przed chwilą postrzelałem z niego i kilka puszek może potwierdzić celność z około 18-20 m. :). Zdarzały się sporadycznie pudła ale z mojej winy. Puszki metalowe 0,4l (takie po groszku konserwowym) dziurawi na tym dystansie na wylot jak papier :D. No i ładne fikołki robią :D
Co do tego zmyślnego systemu antyodrzutowego - zablokowałem w tylnym położeniu ten cały "oporopowrotnik" i oddałem kilka strzałów - nie odczułem różnicy, no ale ja na co dzień strzelam z pudełkowego H95 (na wiosnę chyba będzie FullAlchemik :D ) więc przyzwyczajony jestem do kopiących wiatrówek, jeżeli ktoś strzela np ze slavii to już może mieć inne odczucia :).

Za kilka dni wrzucę wyniki z chrono :) .

[ Dodano: Sob 20 Paź, 2012 15:13 ]
Chrono pokazało (tylko 2 strzały :/ )
142,1
143,2
na śrucie JSB Straton Jumbo 5,5 1,03g.
co daje odpowiednio:
10,3991
10,5607
na dokładniejsze pomiary brakło chęci i czasu (mogłem nie brać ze sobą Remingtona :hihi: ),
można stwierdzić ogólnie, że mój egzemplarz ma w granicach 10-11J
Awatar użytkownika
crash85
Posty: 235
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

jak dalsze testy,tarczki i pomiary na chrono?
ZORAKI HP-01 ULTRA 5,5 + PROCA NA KAMIENIE
kamil82
Posty: 34
Rejestracja: 29 paź 2011, 10:55

Post autor: kamil82 »

Ostatnio mało strzelam, tak więc hatsan leży w szafie. Może jak się ociepli :D . Zabiorę go jeszcze kiedyś na strzelnicę to dokładniej pomierzymy.
crash85 pisze: ... tarczki ...
Siewnik, co tu dużo mówić :maruda: Równie dobrze mógłbym wziąć garść śrutu i cisnąć nim w tarczę :D Po pierwsze sprzęt wybitnie nie do tego stworzony, po drugie hm... powiedzmy że ja jestem raczej strzelcem typowo rekreacyjnym a nie tarczowym, który w pocie czoła walczy o każdy milimetr skupienia... :D
Awatar użytkownika
crash85
Posty: 235
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

HATSAN 25 Super Charger kal. 5,5mm = 11,5J na Exact Jumbo 1,03g ???

Mam, mam, kucze mam i JA :D:D:D

Zakupiłem i ja tę armatę :D ha ha ha, królewski kaliber 5,5mm.
Od razu w sklepie pomiar na chrono, kilka strzałów, diesel.
Kolejne kilkanaście i pomiar, w serii 10 strzałowej śrutem exact jumbo 1,03grama wykazał średnio 150 m/s +-2m/s czyli ok 11,5Juliana :D
Otwarte bardzo przyjemne, na 10m wyzerowałem po 6 strzałach.
System antyodrzutowy pracuje ładnie i przyjemnie.
Chwyt fajnie pasujący do dłoni.
Pistol mimo masy dobrze wyważony, przynajmniej mi nie lata tak jak C1377 który ciążył na lufę.
Nawet z przedłużką dziwnie lekko ciężko się naciąga, po dołożeniu tłumika będzie dużo łatwiej i kapke ciszej

W weckend przegląd zerowy, posadzę na nim lupkę i dorzuce tłumik to zrobie jakies testy skupienia, narazie tylko na exact i crosman pointed.
ZORAKI HP-01 ULTRA 5,5 + PROCA NA KAMIENIE
kamil82
Posty: 34
Rejestracja: 29 paź 2011, 10:55

Post autor: kamil82 »

Pistolet daje sporo frajdy w strzelaniu rekreacyjnym :)
crash85 pisze: Pistol mimo masy dobrze wyważony, przynajmniej mi nie lata tak jak C1377 który ciążył na lufę.
Dokładnie, "pompka" bardziej na lufę ciąży. Ja myślę nad kolimatorem, tylko boję się żeby nie rozsypał się po kilku strzałach :hm: Trzeba będzie jakiegoś "pancernego" poszukać :)
Chociaż w sumie kolimator to chyba raczej do czegoś "szybkostrzelnego" z magazynkiem i na co2, więc chyba będzie jakaś lupka...
ODPOWIEDZ