Obrazek

Wytrzymałość celowników na Hatsanach

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomaszek
Posty: 21
Rejestracja: 31 paź 2007, 13:04
Lokalizacja: Kraków/Chełm

Post autor: Tomaszek »

Witam, czy miał ktoś przyjemność długotrwałego obcowania z lunetką: Leapers 3-9x32MDAO ? Szukam czegoś co zniesie tuningowanego h 55s, a z racji że pryzmat ma kłopoty z Belomo, poluje na jakąś inną lupke...


Tak, 1/3 ludzi z tego forum. Poszukaj, nie czekaj na gotowe informacje. Maniek
Ostatnio zmieniony 10 lis 2007, 18:11 przez Tomaszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Delta Optical Classic 3-9x40 jest już za 349zł to jest w tej chwili chyba najlepsza lunetka na rynku w stosunku cena/jakość. Nie przeglądam iweb-u na bieżąco ,ale nie słyszałem o problemach z tym celownikiem ,a posiadaczy ich jest znaczna ilość.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Koval pisze:Delta Optical Classic 3-9x40 jest już za 349zł
To wersja duplex. Z mildotem jest o pół stówki droższa. Podobnie jest z Deltą Titanium.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Powiem tylko tyle :) :nie:
mildot
duplex
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Tak, masz rację. Nie sprawdziłem sobie tego i polegałem na wcześnejszych cenach.
Tym lepiej :)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Tomaszek
Posty: 21
Rejestracja: 31 paź 2007, 13:04
Lokalizacja: Kraków/Chełm

Post autor: Tomaszek »

dzięki Panowie, ale mi chodziło o leapersa :) Mogę kupić używanego i się zastanawiam.
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

lord ares pisze:Czy te lunety wytrzymaja na hatsanie 70??
Pierwsza ma wielgachne szkła (czytaj ciężkie) a drugą miałem osobiście i po pierwszych 10-15 śrutach miałem grzechotkę , po zalaniu jej klejem (próba podklejenia) trzyma 0 do dziś, ale to czysty przypadek.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
Tomaszek
Posty: 21
Rejestracja: 31 paź 2007, 13:04
Lokalizacja: Kraków/Chełm

Post autor: Tomaszek »

Czy nikt nie wie jak z żywotnością tych lunetek na hatsanie? Przypomnę, że pytałem o celownik Leapers 3-9x40 oraz Leapers 3-9x32MDAO
"...człowiek strzela - Pan Bóg kule nosi..."
HW 57 + Leapers 3-9x32 MDAO
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Leapers 3-9x32MDAO- moja juz ma rok, po drobnych przygodach z lądowaniem na asfalcie ciągle trzyma zero. Poszło coś koła 7K śrutu.(1 bez tunigu)
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
pmarek3
Posty: 23
Rejestracja: 30 gru 2007, 10:06
Lokalizacja: Okęcie

Post autor: pmarek3 »

Barska2-7x32 siedzi na h-70 lekko cywilizowanym(dociążenie kolby,prowadnica,uszczelki Alchemik sprężyna no name 3,15drut-jarmark europa,około5000śrutu- dwa problemy- po wniknięciu w temat- wina montażu(doszedłem do tego dzięki Forum).
AA PS ultra h-70+barska3-12/40,crosman357,beretta px4 storm crosman 2100+barska 2-7/32 zoraki HP01
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Dla nieposiadających drukarni "euronów" w piwnic

Post autor: Luciush »

Witam :) Pewnie zdziwię kolegów forumowiczów, ale na swoim H90 posiadam lupkę TASCO i to bynajmniej nie oryginał tylko wersję bazar ;). Od czasu jej założenia przetrwała około 1000 strzałów, wielokrotny transport środkami masowego rażenia i składowanie "fifajki" w najrozmaitszych warunkach. Jak do tej pory trzyma się nie najgorzej i poza regulacją po przewozach, nic się nie urwało, nic nie grzechocze, trafia gdzie trzeba. Nieciekawe wyniki i rozrzut jest spowodowany raczej moimi umiejętnościami oraz raczej nietrafionym śrutem, którego zakupiłem sporą ilość swojego czasu i pomału zużywam ;)

Lunetka to TASCO 8x42 i (czytając wcześniejsze opinie na forum) wydaje mi się że albo trafiłem na wyjątkowo udany egzemplarz, albo ten model faktycznie do czegoś się nadaje, albo kwestią jest to że lupka posiada stałe powiększenie bez zoomu.
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
adikx
Posty: 41
Rejestracja: 04 lip 2008, 21:26
Lokalizacja: okolice Oświęcimia

Post autor: adikx »

Witam!

Właśnie stalem się posoadaczem lunetki firmy BUSZNIL z różnymi bajerami,ale nie chodzi mi o to żeby się pochwalić... ;) Mam Taki mały problem :/ Otóż zamontowałem lunetkę na swoim hatsanie 70 stg na dokupionym montażu i po kilku strzałach śróbka mocująca tzw STOP została ścięta... ;( Próbowałem zamontować na końcu szyny,żeby ograniczyć przesuwanie się montażu,ale... montaż poprostu "rozjechał" z jednej strony :!: :!: :!: :zdziwko: Zastanawiam się co mogę zrobić z tym mankamentem :hm: ... Udało mi się rozwiertać pozostałość po śrubie i wkręciłem nową, ale boję się,że po kilku strałach znowu ją "obetnie"... Proszę o jakieś propozycje rozwiazania mojego problemu.

PS. tu są 3 zdjęcia lunetki ;)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/880 ... 73d50.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e6b ... fe450.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c90 ... 140e8.html
Adik
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

Przeczytaj temat o PP tam jest dużo o jadących montażach.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
adikx
Posty: 41
Rejestracja: 04 lip 2008, 21:26
Lokalizacja: okolice Oświęcimia

Post autor: adikx »

Witam!
Mam pytanko. Otóż: chciałbym się dowiedieć, czy gdy kupię orginalny montaż, to mam gwarancję,że mi się nie bedzie "suwał" po szynie? Mam mozliwość kupienia montażu firmy crosman. Jak uważacie powinienem kupic montaż tej firmy?
Adik
Borys
Posty: 407
Rejestracja: 30 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Borys »

adikx pisze:Mam pytanko. Otóż: chciałbym się dowiedieć, czy gdy kupię orginalny montaż, to mam gwarancję,że mi się nie bedzie "suwał" po szynie?
Oryginalny tzn. jaki ?
A takiej gwarancji to raczej nie dostaniesz.
Powodem "suwania się " jest nie tylko zły montaż (99,9%) :P ale tez i zła szyna, oraz "narowisty" karabinek mogą nim być :/
Pozdrawia Darek: Hatsan 55 S + Leapers 3-9x40 AOMDLTS + ИЖ-53 + Laguna II 2,2 dCi 150 KM i coś jeszcze będzie...
ODPOWIEDZ