Obrazek

Weaver D4

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Weaver D4

Post autor: kamazek »

Szukałem lunety do Walthera LGR.
Tak sobie wymyśliłem, że do tego karabinka pasuje celownik o skromnych gabarytach, z powiększeniem max. x4.
W końcu to machówka z 7 Julami na pokładzie, nie strzela się z niej dystansów HFT, więc większe powiększenie jest niepotrzebne.
No i trafia się okazja, naprawdę po taniości nabyłem Weavera D4, lunetę - ołówek z lat 70-tych, przynajmniej takie info znalazłem w necie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Stan naprawdę doskonały, tubus cały metalowy, oksydowany !, jedynie regulacja ostrości krzyża i pokrętła z tworzywa.
Krzyż cieniutki, tzw fine cross.
Szkła czyste, bez jakiś nalotów, biorąc pod uwagę wiek, rozdzielczość wystarczająca.
Drobne zniekształcenia i aberracje obrazu na obrzeżach są, ale za równowartość dobrej wódki nie ma co narzekać ;)

Długość 30 cm, śr. tubusu 22 mm, soczewka obiektywu 17 mm, okular 26 mm, powiększenie x 4, ostrzy od ok.10 m.
Montaż fabryczny, ząbkowany na tylnym zacisku do szyny, aby sie nie przesuwał.

Dzisiaj przetestowałem w LaOsie na dystansie 15-25 m i jestem naprawdę zadowolony, do ambitnej rekreacji na takim dystansie jest więcej niż wystarczający :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Weaver D4

Post autor: foxrysza »

Noooo
Niezłe wykopalisko 😉 , ale znając szkiełka Weavera jestem przekonany że to naprawdę zacna optyka i doskonale pasuje do wiekowego LGR-a.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Weaver D4

Post autor: kamazek »

foxrysza pisze: 15 gru 2019, 19:54 Noooo
Niezłe wykopalisko 😉 , ale znając szkiełka Weavera jestem przekonany że to naprawdę zacna optyka i doskonale pasuje do wiekowego LGR-a.
Stare wygi strzelectwa wiatrowego, Qbuś i diacon, przyznali, że lupka jest spoko, a aprobata z ich ust to naprawdę coś wyjątkowego :hihi:
108 pisze: 15 gru 2019, 22:38 Choć pomysł optyki do LGRa wydaje się karkołomny to trzeba przyznać że wygląda stylowo...co to znaczy ambitna rekreacja?
Skoro sam Qbuś używa lunety w swoim FWB 600, to uważam to raczej za normalne :)
Stylowe jak najbardziej połączenie lupki i karabinka, o to mnie chodziło :spoko:
Ambitna rekreacja, czyli strzelanie i trafianie w relatywnie małe cele, np. kapsle na 30 m.
W odróżnieniu od zwykłej rekreacji, czyli np. strzelaniu w baloniki :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
ODPOWIEDZ