Obrazek

Delta optical classic - Uciekło "zero" przy zmianie zooma

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
Awatar użytkownika
wojteketjow
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 381
Rejestracja: 16 cze 2018, 19:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Delta optical classic - Uciekło "zero" przy zmianie zooma

Post autor: wojteketjow »

A propos kręcenia wieżyczkami i czy można kręceniem coś zepsuć.

Co prawda jest to cytat z instrukcji obsługi lunet Leapers ale myślę, że z innymi jest podobnie.

„Analizując punkty trafienia w cel przeprowadź odpowiednie korekcje.
Wstępną korektę należy przeprowadzić podkładając pod montaż podkładki lub przesuwając lunetę na śrubach montażu, tak aby punkt trafienia był z tolerancją ok. 15 cm. Wówczas można zacząć regulacje pokrętłami…

…Pokrętła regulacji siatki celowniczej są ustawione w środkowym położeniu „0”.
Pokrętłami można regulować w prawo lub w lewo od miejsca ustawienia „o” o jeden obrót.
Próby regulacji ponad jeden obrót mogą spowodować zablokowanie sprężyny, przemieszczanie siatki i powstanie błędu paralaksy.
Pro Sport, HW30S i spora gromadka w klimacie westernu
dyziok
Posty: 24
Rejestracja: 06 sie 2019, 7:10

Re: Delta optical classic - Uciekło "zero" przy zmianie zooma

Post autor: dyziok »

W delcie podobno pisze tak samo , ps szkoda że podłozyłem dopiero gdy się kapnąłem ze nie ma sensu kręcic dalej a przejechałem ponad jednen obrót.Teraz wiem (mądry po szkodzie) że jeśli przstrzeliny nie mieszczą sie na 20m w kartce a4 gdziekjolwiek tylko leci jeszcze 20cm nad nią to odrazu trzeba podłożyć bo bez tego ani rusz.Może serwis delty nie rozpozna po bebechach że to wina użytkownika(no bo niby jak?!) naprawią albo wymienia na nową (jeśli uciekanie zera przy zmianie zoomu się powtórzy) i będe szczęśliwy.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Delta optical classic - Uciekło "zero" przy zmianie zooma

Post autor: kamazek »

Bądź facetem, wyślij lunetę do serwisu i czekaj na werdykt ! Jak naprawią w ramach gwarancji to super, jak nie to trudno.
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Delta optical classic - Uciekło "zero" przy zmianie zooma

Post autor: Mamutowicz »

Jak masz paragon to idź do tego sklepu niech ci wydadzą kartę.
Albo wytłumacz w Delcie że nie dostałeś, bo sprzedawca zapewnił że paragon wystarczy - to częsta praktyka sprzedających...
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Delta optical classic - Uciekło "zero" przy zmianie zooma

Post autor: Mamutowicz »

wojteketjow pisze: 22 sie 2019, 9:52 '...'
Wstępną korektę należy przeprowadzić podkładając pod montaż podkładki lub przesuwając lunetę na śrubach montażu, tak aby punkt trafienia był z tolerancją ok. 15 cm. Wówczas można zacząć regulacje pokrętłami…

'...'
Próby regulacji ponad jeden obrót mogą spowodować zablokowanie sprężyny, przemieszczanie siatki i powstanie błędu paralaksy.”
WHAT?
Przy zerze na 25m raczej wątpię by jednym obrotem dało się skompensować 15cm różnicy.
Poza tym co w przypadku gdy ( np w leapersie) po ustawieniu zera wyzerowało się wieże i zapomniało ile i w którą stronę było kręcone? Po przełożeniu czy sprzedaży lunety każda następna próba ustawienia "zera" to była by rosyjska ruletka.. ;D
Co za bzdura... :hm:
I do tego powstanie błędu paralaksy przy regulacji ponad 1 obrót..
Przecież to jakiś qźwa nonsens jest.. :zdziwko:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Delta optical classic - Uciekło "zero" przy zmianie zooma

Post autor: Qbuś »

2 magnesy z lodóki i kawałek dętki hheh razem to daje jakieś może 3mm podniesienia
Takie "rzeczy" to się podkłada pod chyboczący stolik a nie pod lunetę, człowieku przestań ! (nie idź tą drogą). Złamiesz, albo wykrzywisz lunetę (o zagnieceniach nie wspomnę.
Podkładanie pod lunetę 3mm świadczy o uszkodzonej wiatrówce luz na kostce (lub lufa banan), albo jeszcze coś innego. Najprościej by było gdyby "ktoś kto się zna" zerknął na twoją wiatrówkę i ocenił co jest nie tak 8) .
Ps. Mamut nie denerwuj się , bo jak na razie ten temat bardzo kojarzy się z tym : https://www.youtube.com/watch?v=SnkZGN_xIVs :lol: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Delta optical classic - Uciekło "zero" przy zmianie zooma

Post autor: Mamutowicz »

Znaczy.. Wojtek zacytował instrukcję obsługi..
Do niego nic nie mam ale ta instrukcja to chyba pisana przez jakiegoś debila z ciężko uszkodzonym jajnikiem...
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Delta optical classic - Uciekło "zero" przy zmianie zooma

Post autor: Qbuś »

:hm: Kręciłem wieloma lunetami w "pełnym zakresie", rozbierałem, kleiłem, składałem, (przeważnie to ok. 7-8 pełnych obrotów na cały zakres), bo jak inaczej znaleźć "środek" czyli "0" ? :lol: I ani razu nic się nie przemieściło, nie wyskoczyło, nie zablokowało . Przecież w wieżyczce w środku jest śrupka z drobnym gwintem i kuleczki na sprężynkach, które klikają. Dociska to wszystko płaska sprężysta blaszka z przeciwnej strony. Wiadomo jak się na siłę wkręci lub wykręci może się łepek od śrupki skrzywić , albo odłamać, blaszka pęc, ale to skrajne przypadki ;) .
Przecież jak by faktycznie było tak :
Próby regulacji ponad jeden obrót mogą spowodować zablokowanie sprężyny, przemieszczanie siatki i powstanie błędu paralaksy.”
to nikt by takiej lupki nie kupił :lol: .
Ps. A o co chodzi z tym "błędem paralaksy ??? "
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Delta optical classic - Uciekło "zero" przy zmianie zooma

Post autor: Mamutowicz »

Dokładnie. Dlatego mnie to tak dziwi...
Czyżby to była furtka do nie uznania reklamacji bo posunąłeś się "O jeden klik za daleko".. ? ;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Delta optical classic - Uciekło "zero" przy zmianie zooma

Post autor: Mamutowicz »

Cytat z instrukcji Leapersa ( kolbapl)
Lunety z regulacją paralaksy ustaw na odległość około 18 metrów. Modele z regulacją powiększenia ustaw na największe przybliżenie. Zdejmij nakrywki pokręteł regulacyjnych krzyża. Ze stabilnej pozycji strzeleckiej oddaj trzy serie na odległość 18 metrów. Analizując punkty trafienia w cel przeprowadź odpowiednie korekcje. Wstępną korektę należy przeprowadzić podkładając pod montaż podkładki lub przesuwając lunetę na śrubach montażu, tak aby punkt trafienia był z tolerancją ok. 15 cm. Wówczas można zacząć regulacje pokrętłami (stawiamy montaż do lunety). By podnieść punkt trafienia należy obracać pokrętłem regulacji krzyża w pionie w kierunku przeciwnym od ruchu wskazówek zegara. Natomiast w celu przesunięcia punktu trafienia w lewo, należy obracać pokrętłem regulacji krzyża w poziomie w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara. Pokrętła regulacji siatki celowniczej są ustawione w środkowym położeniu „0”. Pokrętłami można regulować w prawo lub w lewo od miejsca ustawienia „o” maksymalnie o jeden obrót. Próby regulacji ponad jeden obrót mogą spowodować zablokowanie sprężyny, przemieszczanie siatki i powstanie błędu paralaksy. W wieżyczkach typu „target” przed przystąpieniem do regulacji należy poluzować je odkręcając lekko śruby blokujące do momentu „klikania wieżyczek” kluczem imbusowym załączonym w komplecie. Czynność należy wykonać delikatnie, aby nie uszkodzić wieżyczki.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Delta optical classic - Uciekło "zero" przy zmianie zooma

Post autor: Qbuś »

:hm: To się raczej wydaje zbyt trudne, żeby "nasze małe rozumki" mogły to rozkminić :lol:
Nie wiemy co "autor" tej instrukcji miał na myśli pisząc te "mondrości" ;) .
Zresztą jemu raczej chodzi o karabin automatyczny
Ze stabilnej pozycji strzeleckiej oddaj trzy serie na odległość 18 metrów.
:lol:
Przesunięcie Krzyża o "+- 15 cm" na 18 metrach jest niemożliwe jednym obrotem wieży :lol: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
wojteketjow
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 381
Rejestracja: 16 cze 2018, 19:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Delta optical classic - Uciekło "zero" przy zmianie zooma

Post autor: wojteketjow »

Mamutowicz pisze: 22 sie 2019, 20:43 Cytat z instrukcji Leapersa ( kolbapl)
No to skorzystaliśmy z tego samego źródła ;)
Pro Sport, HW30S i spora gromadka w klimacie westernu
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Delta optical classic - Uciekło "zero" przy zmianie zooma

Post autor: rokasa58 »

Mamutowicz pisze: 22 sie 2019, 20:43 Cytat z instrukcji Leapersa ( kolbapl)
Lunety z regulacją paralaksy ustaw na odległość około 18 metrów. Modele z regulacją powiększenia ustaw na największe przybliżenie. Zdejmij nakrywki pokręteł regulacyjnych krzyża. Ze stabilnej pozycji strzeleckiej oddaj trzy serie na odległość 18 metrów. Analizując punkty trafienia w cel przeprowadź odpowiednie korekcje. Wstępną korektę należy przeprowadzić podkładając pod montaż podkładki lub przesuwając lunetę na śrubach montażu, tak aby punkt trafienia był z tolerancją ok. 15 cm. Wówczas można zacząć regulacje pokrętłami (stawiamy montaż do lunety). By podnieść punkt trafienia należy obracać pokrętłem regulacji krzyża w pionie w kierunku przeciwnym od ruchu wskazówek zegara. Natomiast w celu przesunięcia punktu trafienia w lewo, należy obracać pokrętłem regulacji krzyża w poziomie w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara. Pokrętła regulacji siatki celowniczej są ustawione w środkowym położeniu „0”. Pokrętłami można regulować w prawo lub w lewo od miejsca ustawienia „o” maksymalnie o jeden obrót. Próby regulacji ponad jeden obrót mogą spowodować zablokowanie sprężyny, przemieszczanie siatki i powstanie błędu paralaksy. W wieżyczkach typu „target” przed przystąpieniem do regulacji należy poluzować je odkręcając lekko śruby blokujące do momentu „klikania wieżyczek” kluczem imbusowym załączonym w komplecie. Czynność należy wykonać delikatnie, aby nie uszkodzić wieżyczki.
Wszystko na temat:
Obrazek
Wróciła sprawna. Pozdr.
dyziok
Posty: 24
Rejestracja: 06 sie 2019, 7:10

Re: Delta optical classic - Uciekło "zero" przy zmianie zooma

Post autor: dyziok »

To co ja mam ze swoim hatsanem zrobic zeby nie bylo tyle podłozone pod lunete jesli trzeba? Załóżmy że lufa to banan , to poprostu dać ją komuś naprostować i problem z głowy? Coś czuję że bede musiał maks do przyszłego sezonu wyrzucić to scierwo i kupic inny jakikolwiek nowy karabinek chociazby za 500zł.Może delta uzna gwarancje nawet jakby powstały jakies obtarcia czy cos od podkładek (skoro sami piszą żeby podłożyć xd).Hmm nie wiem ja to jestem zdania ze 400zł nie może zostać wyrzucone , to ma działać i tyle , łaski nie robią bo to nie luneta za 50zł zeby po 3 tygodniach i 2 pudełkach śrutu takei jaja.Myśle że delta okaże się łaskawa ,w razie czego już pisałem maila.Dodam że nawet w pudełku nie otrzymałem instrukcji ,szkoda bo jestem poszkodowany , skąd miałem się dowiedzieć że nie można robić tak i tak.Tak pozatym próbowałem powtórzyc sytuacje ze zmianą zoomu i co ciekawe punkt trafienia się nie zmienił. Jaja muszę dłużej potestować.
dyziok
Posty: 24
Rejestracja: 06 sie 2019, 7:10

Re: Delta optical classic - Uciekło "zero" przy zmianie zooma

Post autor: dyziok »

rokasa: tak ale zapłaciłes za naprawe pewnie i to ile? Albo gwarancyjny?Choc nie widze żeby tam na pieczątce pisało coś w stylu delta albo inne tego typu
Zablokowany