Obrazek

AKS74U - krótki kałach, czyli "suczka"

Dla miłośników replik ASG
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

AKS74U - krótki kałach, czyli "suczka"

Post autor: kamazek »

No i stało się !
Długo się przed tym broniłem, ale z naturą grzebacza sprzętowego nie wygrasz ;)
Nabyłem swoją pierwszą długą replikę elektryczną.

Krótki epizod z "prądową" repliką Hi-Capy od Cymy pomijam, bo to typowy sprzęt dla aesgejów, do puszkobicia za słaba, zdecydowanie lepsze są do tego gaziaki z blow-backiem :)
Tłumaczyłem sobie jak dziecku, po co ci plująca seriami replika, przeca to sprawdza się w strzelankach ASG, ale jak bym gadał do ściany !
Buszując w necie za informacjami o snajperkach, ciągle napotykałem tematy o AEGach, więc ziarno się samo zasiało.

Najpopularniejsze repliki to G36, AK i M4/AR15, jest masa informacji o nich, wadach i zaletach, częściach, tuningach itd.
Najbardziej byłem sercem za AK z racji wieku ;), G36 jest dla mnie za plastikowe, emki taktyczne do bólu.

Więc ostatecznie padło na kałacha w skróconej wersji, AKS74U czyli "suczkę" ;)

Obrazek

Żołnierze, afrykańskie dzieci, talibowie i inne świry z ostrej strzelają, mogę i ja z repliki :)

W zdecydowanej większości korpus ze stali, wiadomo znal też jest, chwyt przedni drewniany.

Obrazek

Obrazek

Plastikowy magazynek z kompletu nie pasuje mi zupełnie, hi-capy sprawdzaja się może w strzelankach ASG, więc zaopatrzyłem się w stalowego mida.
Co prawda taki krzywulec nie jest podobno koszerny w tej replice, bo z poprzedniej wersji AK, ale mi się bardziej podoba, a to jest dla mnie najważniejsze.

Czy wybrałem dobrze, czas pokaże ...i ubytek kasy, bo tutaj jest dopiero pole do popisu, sprężynowe snajpy nie mają takiej ilości fajnych części do niepotrzebnego kupowania :lol:

Chociaż suczka prosto z pudełka działa świetnie, ma blisko 400 fps'ów, do hurtowego rozwalania puszek wystarczy, ale i tak pewnie ją dopieszczę mechanicznie.

Na razie dostała tłumik zamiast fabrycznej "trąbki", jest ładniej i trochę ciszej ;)

W necie jest tyle o tuningowaniu elektryków, że nie będę raczej dublować tych informacji, najwyżej napiszę coś o moich rozwiązaniach autorskich, jak oczywiście będzie o czym :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Corel
-#zasłużony2021
-#zasłużony2021
Posty: 105
Rejestracja: 24 lut 2013, 13:25
Lokalizacja: Wrocław / Sobótka

Re: AKS74U - krótki kałach, czyli "suczka"

Post autor: Corel »

Zawsze z uwagą czytam Twoje podboje świata replik ASG.
Też siedzę w tym Kulkowym Szaleństwie po hełm (ale nie biegam po starych fabrykach, tylko staram się tłuc gongi z timerem) i chociaż szafki pełne szpeju, to tak jak Ty, wertuję strony szukając coraz nowszych wypasów... to się nie kończy, a zakładek "do przetestowania" przybywa..

Długie elektryczne repliki szturmówek mają przyzwoitą celność, bodajże niecała nakrętka pet na 15 m (w pomieszczeniu).
Będziesz sprawdzał tego Kałashka przy użyciu tarczki i jakiegoś celownika na 15-20m, z ciekawości?
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: AKS74U - krótki kałach, czyli "suczka"

Post autor: kamazek »

Oczywiście przetestuję nowy nabytek pod kątem celności, ale raczej na dostępne w mieszkaniu 10 m :)
Muszę tylko skombinować uchwyt do bocznego montażu na optykę, bo otwarte to mi się rozmazują, szczególnie szczerbinka :lol:

Ale ze "szturmiaka" z trybem full-auto nie bawi się człowiek w subtelności, tylko wywala kilkadziesiąt kuleczek w puszkę, aż rozerwie ją na strzępy :killer2:

Podczas zastanawiania się co kupić, myślałem o jakiejś emce, którą przerobiłbym na elektryczną snajpę, ale ostatecznie zwyciężyła chora chęć na radosną rozpierduchę :)

A tak naprawdę przekonała mnie ta oto urocza użytkowniczka ostrej" suczki" :P

https://www.youtube.com/watch?v=s9yaC3AXAYQ
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: AKS74U - krótki kałach, czyli "suczka"

Post autor: kamazek »

Czekając na możliwość przetestowania kałaszka w terenie, zajrzałem do jego środka :)
Nie mam kompletnie porównania do innych replik elektrycznych, ale jakość wykonania niektórych jej elementów nie zachwyciła mnie :hm:

Komora hop-up jest z jakiegoś przeźroczystego plastiku, o takiej sobie dokładności i staranności wykonania, ma się wrażenie, że coś zaraz w niej pęknie.
Lufa wewnętrzna z niestarannie obrobionym okienkiem, lekko kręci się wokół swojej osi włożona razem z gumką do komory.
Winny jest kiepski plastikowy zatrzask, który mocuje lufę w komorze.

No to rozbieram gearbox, pierwszy raz w życiu :)
Metalowy, z kulkowymi łożyskami.
Zębatki wyglądają ok, stalowe, więc chyba to dobrze ;)
Głowica cylindra wygląda jak z jakiejś zabawki, dysza (strasznie badziewiasta, z plastiku) lata w niej ze sporym luzem, co na bank powoduje utratę szczelności.
Cylinder chyba ok.
Tłok z trzema stalowymi zębami, nie mam zdania, czy to gwarantuje wytrzymałość.
Głowica tłoka z jakiegoś tworzywa, wentylowana, wygląda jakoś tak biednie.
Ale test "strzykawki" wychodzi dobrze, cylinder trzyma ciśnienie, ale bez założonej dyszy.
Z założoną dyszą praktycznie brak kompresji.

Sprężyna jak sprężyna, nieobrobione zakończenia, prowadnica łożyskowana.

Jak już miałem wszystko rozbebeszone, to żal było to składać bez wymiany na coś fajniejszego :P

Zamówiłem ciut dłuższą doszczelnioną dyszę, głowice tłoka i cylindra, wszystko z aluminium, przynajmniej na zdjęciach wyglądały o niebo lepiej niż stockowe.
No i aluminiową komorę oraz na wszelki wypadek mocniejszą sprężynę.

Części przyszły, faktycznie jakość wykonania bardzo dobra, a nie brałem jakiś drogich.

Składam wszystko do kupy, na razie bez nowej sprężyny, próbne strzały, działa :)

Przedtem miałem ok. 395 fps'ów, teraz jest +- 425.
Zakładam nową sprężynę oznaczoną jako M130, na chrono wychodzi 450-455 fps !

Dzisiaj przetestowałem w terenie kałaszka, wyprułem z niego minimum 800 kulek i po sprawdzeniu na chrono dalej jest taka prędkość.
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: AKS74U - krótki kałach, czyli "suczka"

Post autor: kamazek »

Kałaszek jest już po kilku sesjach w strzelaniu statycznym do dynamicznych puszek :)
I ma już za sobą dwie małe awarie.

Stockowa gumka HU nie wytrzymała i zaczęła blokować kulki.
Wymieniłem na czerwoną SHS, na razie działa świetnie, ale był problem aby ją dobrze włożyć do komory od Cymy.
Ta cymowska jest bardzo ciasna i grubsze gumki nie chcą włazić, np. zielona G&G nie dała rady.

A ostatnio replika zablokowała się od zbyt słabo przykręconej głowicy tłoka.
Dałem na gwint trochę loklajtu i powinna trzymać.

Sprawdziłem jaki suczka ma ROF.
Na naładowanej batce 7,4 i sprężynie M130 wyszło prawie 10 kulek na sekundę.
Jak dla mnie wystarczy, w końcu to kałach, a nie przerobiona na wiertarkę emka :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
ODPOWIEDZ