Obrazek

Optyka - Co kupić. Jeśli nie jesteś pewien zapytaj tutaj !

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
Awatar użytkownika
zaskoor
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 600
Rejestracja: 11 cze 2014, 17:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: Optyka - Co kupić. Jeśli nie jesteś pewien zapytaj tutaj !

Post autor: zaskoor »

czyli nadal za wysoka energia . a z lupki bez krzyża to można zrobić obserwacyjną;)
Było C11, P900, Vantage, C1377, Hydraulik. QB78 Mamutkowy
Jest c1077 , PSsssst , p17 , kuperek , ABS z ASG
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Optyka - Co kupić. Jeśli nie jesteś pewien zapytaj tutaj !

Post autor: andrzej__ »

Raczej i do tego się nie nada. Obraz rozmyty i w ogóle jakaś felerna się trafiła. pzdr
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
Darayavahus
Posty: 12
Rejestracja: 26 kwie 2021, 17:27

Re: Optyka - Co kupić. Jeśli nie jesteś pewien zapytaj tutaj !

Post autor: Darayavahus »

Hej wszystkim czytającym.

Stało się. Po długich namysłach kupiłem pierwszą w życiu wiatrówkę, za pomocą której prawdopodobnie trafię w drzwi z 5 metrów. Model H50s od Eresa po poprawkach. Do tej pory miałem takie, które strzałem płoszyły szpaki ze stodoły.

Żeby jednak móc w te drzwi trafić, będę potrzebował lunety. Obecnie na zdezelowanej niczym polska gospodarka norconii mam lunetę "marki" tasco 3-9x40.

Skłaniam się ku hawke vantage 3-9x40 ao md. Ponoć powinna styknąć. Nie powinno być problemu z ostrzeniem, bo ma ao i nie trzeba przefokusowywać (chyba, że się mylę). Czy ta lupa da radę na ucywilizowaną wiatrówkę?

Jaki montaż polecacie pod te wiatrówkę i lupkę o podobnym gabarycie?
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2021, 6:53 przez Darayavahus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Optyka - Co kupić. Jeśli nie jesteś pewien zapytaj tutaj !

Post autor: kamazek »

Witaj :)
Dobry wybór z tą wiatrówką, "pięćdziesiątka" to klasyka, karabinek do rekreacji i na pierwsze zawody :spoko:
Jeżeli jest po poprawkach u Eresa, to ta lupka jest ok, wytrzyma ... a nawet jak padnie to masz gwarancję (jak nowa).
W tej cenie za nową lupkę trudno polecić coś porównywalnego, pobaw się nowym zestawem, potem ewentualnie rozglądaj się za jakimś Vortexem.
Raczej nie polecam tanich Leapersów czy BSA, zazwyczaj maja gorszy obraz lub grubszy krzyż.
Udanego strzelania :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Optyka - Co kupić. Jeśli nie jesteś pewien zapytaj tutaj !

Post autor: andrzej__ »

Heyka.
Tak jak kolega kamazek napisał "wytrzyma" ja ją mam posadzoną na Dianie 430l i po kilku paczkach ołowiu trzyma zero i nic się z nią nie dzieje.
Za te pieniądze spoko :) pzdr
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Optyka - Co kupić. Jeśli nie jesteś pewien zapytaj tutaj !

Post autor: andrzej__ »

...a co do montażu to najlepiej jednoczęściowy (średni)
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Optyka - Co kupić. Jeśli nie jesteś pewien zapytaj tutaj !

Post autor: kamazek »

Zapomniałem o montażu ;)
Faktycznie najlepiej jednoczęściowy, średni.
Niestety ten karabinek ma nie za wysoką bakę policzkową, przydałoby się czymś ją podwyższyć, aby zawsze składać się tak samo do strzału.
No, ale każdy z nas ma inne warunki fizyczne, czasami gęsta broda ratuje sytuację :D
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Optyka - Co kupić. Jeśli nie jesteś pewien zapytaj tutaj !

Post autor: Mamutowicz »

A ten karabinek ma łoże inkrustowane czy ryflowane?
https://superwiatrowki.pl/wiatrowka-wei ... -p-81.html
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Optyka - Co kupić. Jeśli nie jesteś pewien zapytaj tutaj !

Post autor: rokasa58 »

Darayavahus pisze: 27 kwie 2021, 15:53 Hej wszystkim czytającym.

Stało się. Po długich namysłach kupiłem pierwszą w życiu wiatrówkę, za pomocą której prawdopodobnie trafię w drzwi z 5 metrów. Model H50s od Eresa po poprawkach.
Żeby jednak móc w te drzwi trafić, będę potrzebował lunety. Obecnie na zdezelowanej niczym polska gospodarka norconii mam lunetę "marki" tasco 3-9x40.

Skłaniam się ku hawke vantage 3-9x40 ao md. Ponoć ponoć powinna styknąć. Nie powinno być problemu z ostrzeniem, bo ma ao i nie trzeba przefokusowywać (chyba, że się mylę). Czy ta lupa da radę na ucywilizowaną wiatrówkę?

Jaki montaż polecacie pod te wiatrówkę i lupkę o podobnym gabarycie?
No i błąd,ja bym sobie zostawił Tasco, a jak już chcesz łamańca, to HW 95 :D HW 50,to takie małe i nie składne,to tyle.
Darayavahus
Posty: 12
Rejestracja: 26 kwie 2021, 17:27

Re: Optyka - Co kupić. Jeśli nie jesteś pewien zapytaj tutaj !

Post autor: Darayavahus »

rokasa58 pisze: 28 kwie 2021, 6:38
Darayavahus pisze: 27 kwie 2021, 15:53 Hej wszystkim czytającym.

Stało się. Po długich namysłach kupiłem pierwszą w życiu wiatrówkę, za pomocą której prawdopodobnie trafię w drzwi z 5 metrów. Model H50s od Eresa po poprawkach.
Żeby jednak móc w te drzwi trafić, będę potrzebował lunety. Obecnie na zdezelowanej niczym polska gospodarka norconii mam lunetę "marki" tasco 3-9x40.

Skłaniam się ku hawke vantage 3-9x40 ao md. Ponoć ponoć powinna styknąć. Nie powinno być problemu z ostrzeniem, bo ma ao i nie trzeba przefokusowywać (chyba, że się mylę). Czy ta lupa da radę na ucywilizowaną wiatrówkę?

Jaki montaż polecacie pod te wiatrówkę i lupkę o podobnym gabarycie?
No i błąd,ja bym sobie zostawił Tasco, a jak już chcesz łamańca, to HW 95 :D HW 50,to takie małe i nie składne,to tyle.
Spoko, wiem, że HW95 większy, silniejszy, cięższy i droższy. Ale mi nie potrzeba urynoła. Miało być celnie, przyjemnie, zgrabnie i na lata. Więc nie żałuję ani trochę. Gdybym miał tak na to patrzeć, to mógłbym jeszcze sobie żałowac, że nie wziałem AATX200. A co tam, przecież skoro stać mnie na wiatrówkę za 1.5k, to co za różnica dopłacić 2,5-3k? Z mojej strony jednak 3 tysiące to za dużo na wiatrówkę. Za tyle można kupić broń palną.

Co do lupki - Tasco to badziew. Hawke vantage na średnim montażu od Hawke wjedzie (dzieki za sugestie chłopakom z wcześniejszych postów), jak przyzwyczaję się do otwartych przyrządów na tyle, by trafiać w cel.
Awatar użytkownika
wojteketjow
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 381
Rejestracja: 16 cze 2018, 19:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Optyka - Co kupić. Jeśli nie jesteś pewien zapytaj tutaj !

Post autor: wojteketjow »

Mamutowicz pisze: 27 kwie 2021, 22:26 A ten karabinek ma łoże inkrustowane czy ryflowane?
https://superwiatrowki.pl/wiatrowka-wei ... -p-81.html
Skoro sprzedawca pisze, że inkrustowane to inkrustowane.

Pewnie tuż przed zrobieniem zdjęcia inkrustacja chwilowo odpadła i nikt tego nie zauważył :hm:
Pro Sport, HW30S i spora gromadka w klimacie westernu
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Optyka - Co kupić. Jeśli nie jesteś pewien zapytaj tutaj !

Post autor: rokasa58 »

Tak sobie tylko napisałem własne przemyślenia,przecież mi wolno :D A co do lunet,to Hawke i Tasco mogą pochodzić z jednej fabryki :D, ja tam miałem
kilka lat Tasco na Comecie i było chyba nieźle,fotka poniżej.
https://1drv.ms/u/s!AtWd9oRUBDAThEihhzq ... A?e=fVli1s
Pozdr.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Optyka - Co kupić. Jeśli nie jesteś pewien zapytaj tutaj !

Post autor: Mamutowicz »

Cóż.. Ja patrzyłem przez obie i jednak Hawke sprawia lepsiejsze wrażenia apteczne, wiec jeśli wytrzymałoś będzie podobna to jednak optowałbym, za Hawke...
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Optyka - Co kupić. Jeśli nie jesteś pewien zapytaj tutaj !

Post autor: Mamutowicz »

wojteketjow pisze: 28 kwie 2021, 8:12
Mamutowicz pisze: 27 kwie 2021, 22:26 A ten karabinek ma łoże inkrustowane czy ryflowane?
https://superwiatrowki.pl/wiatrowka-wei ... -p-81.html
Skoro sprzedawca pisze, że inkrustowane to inkrustowane.

Pewnie tuż przed zrobieniem zdjęcia inkrustacja chwilowo odpadła i nikt tego nie zauważył :hm:
mam nadzieję ze sprzedawca nie podchodzi w ten sam sposób do opisu tuningu.. :hm:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Darayavahus
Posty: 12
Rejestracja: 26 kwie 2021, 17:27

Re: Optyka - Co kupić. Jeśli nie jesteś pewien zapytaj tutaj !

Post autor: Darayavahus »

rokasa58 pisze: 28 kwie 2021, 11:27 Tak sobie tylko napisałem własne przemyślenia,przecież mi wolno :D A co do lunet,to Hawke i Tasco mogą pochodzić z jednej fabryki :D, ja tam miałem
kilka lat Tasco na Comecie i było chyba nieźle,fotka poniżej.
https://1drv.ms/u/s!AtWd9oRUBDAThEihhzq ... A?e=fVli1s
Pozdr.
Wszelkie uwagi są zawsze mile widziane. Mój tasco 3-9x40 to jakby zamglona lornetka z czasów prlu. Ma ze 20 lat 🤣🤣
Mamutowicz pisze: 28 kwie 2021, 11:37
wojteketjow pisze: 28 kwie 2021, 8:12
Mamutowicz pisze: 27 kwie 2021, 22:26 A ten karabinek ma łoże inkrustowane czy ryflowane?
https://superwiatrowki.pl/wiatrowka-wei ... -p-81.html
Skoro sprzedawca pisze, że inkrustowane to inkrustowane.

Pewnie tuż przed zrobieniem zdjęcia inkrustacja chwilowo odpadła i nikt tego nie zauważył :hm:
mam nadzieję ze sprzedawca nie podchodzi w ten sam sposób do opisu tuningu.. :hm:
Opis, opisem. Oby tuning był dobry,bo właśnie tu kupiłem Hw50s po poprawkach. Czekam na realizację zamówienia (-: ogólnie nigdzie obecnie nie sprzedają wiatrówek po tuningu(przynajmniej nie ten model, na który polowałem), tylko tu udało mi się wyrwać.

Czy jednoczęściowy montaż od hawke (na 4 imbusy) nie będzie za długi na cylinder Hw50s?

Czy warto rozważyć tańszy montaż od leapers, albo delty przy tuningowej H50s, czy lepiej wziąć ten od hawke?
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2021, 17:17 przez Darayavahus, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ