Obrazek

Optyka - Co kupić. Jeśli nie jesteś pewien zapytaj tutaj !

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
ODPOWIEDZ
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Optyka - Co kupić. Jeśli nie jesteś pewien zapytaj tutaj !

Post autor: andrzej__ »

Januszpelle jak czytam niektóre twoje posty to scyzoryk mnie sie w kieszeni prostuje ..tak jak post o H55 i koniec ,a tutaj jajo w obejmech.Szlifowanie itp...montaż za 180zł tymbardziej dwuczęściowy znanych firm , to niemałe pieniądze,więc czy firma produkująca to czy owo mogłaby sobie pozwolić na takie cóś? no chyba że ten montaż przejechał walec, to ok.
Wyrzucam do smietnika i zamawiam coś za 7 dyszek co nie będzie miało JAJA , i tyle.
Po co te fotki z prac (jaki to jestem perfekcyjny i z niczego zrobie cos) zwłaszcza że to coś, co szlifnąłes nie nadaje się do niczego.

...a teraz znów możesz się śmiać aż rozboli cię brzuch...obyś nie złapał kolki..pzdr
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Optyka - Co kupić. Jeśli nie jesteś pewien zapytaj tutaj !

Post autor: rokasa58 »

andrzej__ pisze: 10 maja 2021, 2:26 Januszpelle jak czytam niektóre twoje posty to scyzoryk mnie sie w kieszeni prostuje ..tak jak post o H55 i koniec ,a tutaj jajo w obejmech.Szlifowanie itp...montaż za 180zł tymbardziej dwuczęściowy znanych firm , to niemałe pieniądze,więc czy firma produkująca to czy owo mogłaby sobie pozwolić na takie cóś? no chyba że ten montaż przejechał walec, to ok.
Wyrzucam do smietnika i zamawiam coś za 7 dyszek co nie będzie miało JAJA , i tyle.
Po co te fotki z prac (jaki to jestem perfekcyjny i z niczego zrobie cos) zwłaszcza że to coś, co szlifnąłes nie nadaje się do niczego.

...a teraz znów możesz się śmiać aż rozboli cię brzuch...obyś nie złapał kolki..pzdr
To nie post Janusza,tylko mój ;) Po prostu chciałem sprawdzić jak to jest,a że mam tokarkę i znalazłem odpowiedni wałek,to co mi zależało :lol:
Na tych montażach,co piszesz,że są do niczego,mam zamontowane dwie SWFA :D .
A co do ceny i jakości,to pokażę BKL-a 263 z wadą.Za cholerę nie można było go zacisnąć na żadną szynę,przy mocniejszym dokręceniu,inaczej nie łapał,poszły trzy gwinty,przegwintowałem na M5,ale w/g niektórych,to zaybisty montaż i tylko BKL :D ,żaden inny :D
https://i.postimg.cc/KcPZczNk/IMG-20210510-073211.jpg
https://i.postimg.cc/Sx711nW4/IMG-20210510-073245.jpg
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Optyka - Co kupić. Jeśli nie jesteś pewien zapytaj tutaj !

Post autor: andrzej__ »

:)
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 389
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Re: Optyka - Co kupić. Jeśli nie jesteś pewien zapytaj tutaj !

Post autor: masa »

rokasa58 pisze: 29 kwie 2021, 6:48
Mamutowicz pisze: 28 kwie 2021, 19:44
Niestety, to co Rokasa zapodał to ne załatwia sprawy nieosiowości.. :/
Wiem,wiem,chciałem tylko pokazać,że obejmy nie są idealne,mam też długi wałek do szlifowania ich po zamontowaniu, ale nigdy tego nie robiłem.
Goście na tych filmikach wykonują to na metalowych systemach, a nie na aluminiowych podpierdułkach /czytaj. korpus wiatrówki/.
A w/g Ciebie:masz jajowaty montaż + nieosiowość na szynie i jest ok,ja przynajmniej wyeliminowałem jedną.
A ja kiedyś potraktowałem długim trzpieniem średni montaż PP z Zielonego.... Trzpień + pasta do docierania zaworów + półtorej godzinki zabawy i wyszło pięknie. Lupka siedziała, jak zamurowana przy delikatnym dokręceniu śrub od obejm :up:
Oczywiście nie załatwia to braku współosiowości "okularu" z frezami szyny :D , ale i na to są sposoby....
Miałem się właśnie tak zabawić z nowym średnim montażem - padło by chyba na coś od Hawke albo Leapersa, ale wpadła mi ostatnio w oko jedna taka, co ma 30mm tubus ;) , więc na razie odpuściłem zakupy calowego montażu.
TX200 HC + Element Helix
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Optyka - Co kupić. Jeśli nie jesteś pewien zapytaj tutaj !

Post autor: rokasa58 »

Osiowość obejm i szyn warto sprawdzić tam gdzie robi się mostek np. HW100, S400 FWB serii 6.. itp.
Swego czasu na beżowym bazarku był wysyp Domarowych montaży,a zaczęło się od tego,że jednemu miszczowi zmieniło się POI i winą obarczył rzeczony montaż i temperaturę otoczenia.A wystarczyło zajrzeć do literatury i sprawdzić rozszerzalność aluminium i od razu by wyszło,że to bzdura.
ODPOWIEDZ