Obrazek

docisk kartusza co2 w replice asg od KWC/Cyberguna

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: docisk kartusza co2 w replice asg od KWC/Cyberguna

Post autor: rokasa58 »

kamazek pisze: 05 lis 2021, 12:17 Można, jasne, ale problem jest gdzie indziej.
Szybko wyrabia się otwór w kostce na sworzeń blokady i lufa dostaje luzu góra - dół.
Kiedyś widziałem na fotce,jak lufa odleciała z tej kostki :D.
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 389
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Re: docisk kartusza co2 w replice asg od KWC/Cyberguna

Post autor: masa »

Można zrobić nową stalową kostkę, w sumie dość prosta robota, ale komu się chce... :D
TX200 HC + Element Helix
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: docisk kartusza co2 w replice asg od KWC/Cyberguna

Post autor: rokasa58 »

masa pisze: 05 lis 2021, 14:47 Można zrobić nową stalową kostkę, w sumie dość prosta robota, ale komu się chce... :D
Nie pomyślałem,to działaj,może się skuszę :D.
gryzmin
Posty: 7
Rejestracja: 02 lis 2021, 16:03

Re: docisk kartusza co2 w replice asg od KWC/Cyberguna

Post autor: gryzmin »

Drodzy Koledzy,
Przede wszystkim dziękuję bardzo za garść porad, szczególnie ciekawy jest ten pomysł z śruba do Beretty. Ślusarza może też poszukam niezależnie. Na szczęście póki co śruba działa więc mam trochę czasu żeby się tym zająć. Jakiś czas temu widziałem w którymś sklepie komplet dwóch śrub do repliki cybergun za ok 36zl. Niestety nie zrobiłem zakładki i nie mogę teraz tego znaleźć a być może towar szybko się rozszedł. W załączeniu daje fotki. Teraz jestem na wyjeździe więc jakby trzeba było nowych to wrzucę po 15.11. Dajcie proszę znać czy można odczytać parametry śruby.

Raz jeszcze b. dziękuję i cieszę się że trafiłem na taką fajną społeczność :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: docisk kartusza co2 w replice asg od KWC/Cyberguna

Post autor: kamazek »

Z Twoich zdjęć wynika, że rozmiar śruby dociskowej jest zbliżony do mojej z beretki.
Ale to za mało dokładna analiza zdjęć.
Rozmiar gwintu śruby to jej średnica i skok gwintu, czyli odległość pomiędzy zwojami.
Jak by miał to dorabiać tokarz, to bez problemu sobie poradzi.
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
gryzmin
Posty: 7
Rejestracja: 02 lis 2021, 16:03

Re: docisk kartusza co2 w replice asg od KWC/Cyberguna

Post autor: gryzmin »

Ok. Policzę to dokładnie jak wrócę do domu. Dam znać w tym wątku jak udało mi się rozwiązać problem. Niezależnie, prośba o wrzucanie linków do sklepów / msc gdzie można takie śruby dostać. Podejrzewam, że nie tylko ja mogę mieć problem z tym patentem kwc. Może śruby cyberguna lub wspomnianej przez Ciebie beretki gdzieś wypłyną i można je będzie kupić. Kupno nowego magazynka z nową śrubą kwc (plastik) raczej dla mnie nie ma sensu, bo nie na długo wytrzyma. Ta beretka to jaki producent, model? KJWorks też na chyba w swoich replikach w pełni metalowe śruby imbusowe.. Może ktoś potwierdzić?
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: docisk kartusza co2 w replice asg od KWC/Cyberguna

Post autor: kamazek »

Moja beretka jest właśnie od KJW :)
W sprawie sprawdzenia dostępności takich korków w sklepach ... :hm:
W sumie mamy weekend, człowiek się nudzi, ile w końcu można łoić gorzałę lub spędzać czas z bliskimi :P
Ok, zabieram się za wertowanie internetów, czego się nie robi dla Kolegów, którzy są tak zajęci, że nie mogą tego zrobić sami :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
gryzmin
Posty: 7
Rejestracja: 02 lis 2021, 16:03

Re: docisk kartusza co2 w replice asg od KWC/Cyberguna

Post autor: gryzmin »

Oj, to nie tak :) Szukam, szukam i po kilku godzinach niczego nie znalazłem. Bardziej mi chodziło, że jak komuś się poszczęści i trafi na ten wątek to nie tylko ja docenię, jak wrzuci linka. KJW #007676 (m9a1)? Zastanawiałem się nad nią :)

Znalazłem póki co jedną taką śrubę ale raczej nie do mojego p226: https://gunfire.com/pl/products/stalowa ... 16041.html
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: docisk kartusza co2 w replice asg od KWC/Cyberguna

Post autor: kamazek »

A po czym wnioskujesz, że nie będzie pasować do Twojej repliki ?
Skontaktuj się z GF, nie podadzą dokładne wymiary śruby.
Cena jest dobra, podejrzewam, że żaden tokarz nie zrobiłby taniej.
W replikach ASG często tak jest, że części różnych producentów pasują do siebie.
Podejrzewam nawet, że robione są w tym samym miejscu ;)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
gryzmin
Posty: 7
Rejestracja: 02 lis 2021, 16:03

Re: docisk kartusza co2 w replice asg od KWC/Cyberguna

Post autor: gryzmin »

Rzeczywiście. To może pasować. Dopytam a jak się uda to zaraportuję jak działa.
gryzmin
Posty: 7
Rejestracja: 02 lis 2021, 16:03

Re: docisk kartusza co2 w replice asg od KWC/Cyberguna

Post autor: gryzmin »

Trochę to trwało, ale najpierw czekałem ok 10 dni na odpowiedź od GF, w międzyczasie ktoś wykupił prawie wszystkie wskazane dociski :), więc zamówiłem póki jeszcze były. Odpowiedź od GF przyszła parę dni od dostarczenia towaru - śruby nie pasują do KWC/Cybergun P226. Poszukiwania zatem będę kontynuował. Znalazłem link do starej oferty na alle (https://archiwum.allegro.pl/oferta/cybe ... 94347.html), oczywiście oferta już nieaktualna. Generalnie widać, że dostęp do części KWC/Cybergun jest kiepściutki. KJW jeszcze się jakoś ratuje (po TM) ale szału też nie ma. Być może wszystkie repliki powinny być sprzedawane z adnotacją: sprzęt działający do pierwszej awarii bo sklepy, które mają w ofercie części wymienne do replik można policzyć (chyba) na palcach jednej ręki... Przy okazji, może ktoś mnie oświecić w sprawie magazynków do KJW KP-07? Ta replika działa podobno i z CO2 i GG, magazynki oryginalne / zamienniki gdzieś dostępne?

Swoją drogą, taka śruba z plastikowym kołnierzem działa chyba jako bezpiecznik - lepiej aby zerwać plastikowy gwint (jak np. wystrzeli co2 przy energicznym dokręcaniu - podobno może się tak zdarzyć), niż kartusz narobi szkód w środku... Docisk całkowicie metalowy jest trwalszy ale dla użytkowników, którzy wiedzą co robią...
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: docisk kartusza co2 w replice asg od KWC/Cyberguna

Post autor: kamazek »

Więc pozostał ci jakiś serwis (dalej plastikowy korek), nowy magazynek z plastikowym korkiem lub tokarz, który dorobi metalowy :)
Nawet na tawernie ogłasza się ktoś z usługami tokarskimi, kilku kolegów go chwali.
Z KWC jest faktycznie kłopot z częściami, nawet głupiej gumki HU często nie ma jak kupić, a inne nie pasują.
Magi do KP-07 wymiotło, pewnie trzeba czekać na dostawę z Tajwanu.
Ewentualnie może podejdą magi od WE, ale to trzeba sprawdzić.
A jak zerwie ci plastikowy gwint przy dokręcaniu kapsuły, to może ona zadziałać jak mała rakieta i trafić w operatora, więc nie wiem, czy to takie bezpieczne rozwiązanie ;)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 389
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Re: docisk kartusza co2 w replice asg od KWC/Cyberguna

Post autor: masa »

Panowie, z tym plastikowym korkiem jest tak, jak z plastikową kostką w Gamo - koszty, kasa, zysk.... Nie warto się doszukiwać jakiejś ukrytej funkcjonalności. Najdroższy rodzaj obróbki to obróbka skrawaniem, najtańszy to obróbki plastyczne - odlewanie, tłoczenie, kucie. Różnica w kosztach produkcji może wynieść nawet tylko kilkanaście euro centów, ale tu dochodzi efekt skali....
Przykład z życia - nie tak dawno temu braliśmy udział jako firma w projekcie zastąpienia jednego rodzaju materiału innym dla światowego giganta z branży automotive. Podzespół o wartości ok 600Eur, a oszczędność na sztuce miała finalnie wynieść ok. 1,4Eur. Koszty wdrożenia czyli budżet projektu wynosił blisko 200tyś.Eur. Zapytałem jednego z szefów projektu - po co wam to??? Odpowiedział: 1,4Eur x min. 800tyś. rocznie - 200tyś. kosztów = min. 920tyś.Eur zysku rocznie. I tak na każdym kroku w przypadku każdego komponentu/części składowej produktu.
Podobają Wam się cyfrowe zegary w samochodach? Tablety dotykowe zamiast fizycznych guzików do sterowania np. klimatyzacją? Może tak, bo to ostatnio modne i na czasie.... Trzeba tylko mieć świadomość, że za wszystkim stoi cięcie kosztów, a modę i upodobania klientów kształtuje się poprzez kampanie reklamowe. Coś jak: wymyśl suplement z atrakcyjną nazwą, a my już stworzymy do tego chorobę.....
Ktoś powie - kolorowe wyświetlacze to dodatkowa funkcjonalność. Zgoda, tylko sprawdźcie u dealerów, czy jest opcja "po taniości", czyli nie biorę wyczesanych zegarów tylko te staroświeckie na wskazówki bez dodatkowych funkcji. Uppps - nie da się. Dlaczego? Bo klasyczne bieda zegary i zwykłe guziki i tak będą droższe od tabletów z bajerami.
Wywód z pozoru bez związku z innymi postami, ale warto mieć to z tyłu głowy zachodząc w głowę "co autor miał na myśli" wprowadzając "usprawnienia" w nowszych wersjach lub po prostu oglądając w telewizji reklamy przed black friday.
TX200 HC + Element Helix
ODPOWIEDZ