Obrazek

jakie pcp na początek

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: jakie pcp na początek

Post autor: Mamutowicz »

rokasa58 pisze: 19 maja 2021, 15:13 Nie wiem jaka,ale na pewno [...] .
Nie wiesz ale na pewno.. :hm:
Ok.
A to odosobniony przypadek misiania czy można to rozciągnąć na resztę twoich postów? :lol:

Skoro już sobie misiamy, to ja też pozwolę sobie na odrobinę wyobraźni.
Wyobrażam sobie na przykład taki motyw, że podczas nurkowania ( albo akcji strażaka w zadymionym budynku) odrywa się maleńki kawalątek tej wyściółki i uszkadza zawór..
Ciekawe czy po takiej akcji jakikolwiek producent pokrywałby czymkolwiek jakąkolwiek butlę od środka.. kiedykolwiek...
Zwłaszcza, że podczas legalizacji nie wykręca się zaworu żeby sprawdzić w jakim stanie jest wyściółka i czy przypadkiem się nie łuszczy...
:hm:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: jakie pcp na początek

Post autor: rokasa58 »

Mamutowicz pisze: 19 maja 2021, 18:50
rokasa58 pisze: 19 maja 2021, 15:13 Nie wiem jaka,ale na pewno [...] .
Nie wiesz ale na pewno.. :hm:
Ok.
A to odosobniony przypadek misiania czy można to rozciągnąć na resztę twoich postów? :lol:

Skoro już sobie misiamy, to ja też pozwolę sobie na odrobinę wyobraźni.
Wyobrażam sobie na przykład taki motyw, że podczas nurkowania ( albo akcji strażaka w zadymionym budynku) odrywa się maleńki kawalątek tej wyściółki i uszkadza zawór..
Ciekawe czy po takiej akcji jakikolwiek producent pokrywałby czymkolwiek jakąkolwiek butlę od środka.. kiedykolwiek...
Zwłaszcza, że podczas legalizacji nie wykręca się zaworu żeby sprawdzić w jakim stanie jest wyściółka i czy przypadkiem się nie łuszczy...
:hm:
ad. wyściółki-butle wykonywane są z tego samego materiału,są jeszcze butle alu/lekkie i potrzebny balast, dlatego mało popularne/.Faktycznie, misiałem :D
ad. zatkania zaworu- na zaworze jest filtr a dodatkowo zawór ma rurkę uniemożliwiającą przedostanie się syfu do zaworu w momencie przechylenia butli.
ad.wykręcania zaworu- czasami butle nurkowe idą do legalki z wykręconym zaworem /info od mojego dobrego znajomego prowadzącego firmę "Sonar"/
ad.syfu na dnie butli- po dwóch latach użytkowania jest jego cienka warstwa /kolor rudy/ sam sobie odpowiedz ,co to jest?
Już więcej nie misiam.
Pozdr.
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: jakie pcp na początek

Post autor: rokasa58 »

Małe uzupełnienie, dotyczące: z której butli lepiej napełnić kartusz,zaczerpnięte z tej instrukcji:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: jakie pcp na początek

Post autor: Mamutowicz »

Zgadza się, bo powietrze do nurkowania jest właśnie czyste i suche - a więc bezpieczne dla podzespołów karabinka - w przeciwieństwie do tego z pompki.. :)
Jeszcze co do ilości ładowań HW100 - na beżowym znalazłem ciekawy temat .. :)
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=33356
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Januszpelle
Posty: 64
Rejestracja: 04 lis 2012, 21:26
Lokalizacja: Zalesie

Re: jakie pcp na początek

Post autor: Januszpelle »

Butle powietrzne 200 bar, czy 300 bar robione są z jednego kawałka blachy stalowej i nie mają „wyściółki” w środku, są gładkie. Jeśli zardzewieją trzeba je czyścić / piaskować i suchość powietrze jest bardzo ważna.
Różnią się przeznaczeniem tj. do nurkowania z wypukłym dnem – najczęściej 200bar i krótszym terminem legalizacji, a niżeli butle techniczne do 300 Bar z płaskim dnem.
W starszych butlach nurkowych legalizację wydaje się tylko na 2 lata, w techniczny na 5 lat. (tak w skrócie)
„Wyściółki” występują w butlach acetylenowych w celu „zwiększenie powierzchni” wewnętrznej, a żaden skup złomu nie przyjmuje takich butli, nawet za darmo.
Przez kilka lat używałem butli 8L/300 Bar, ale zbyt często musiałem ją ładować. Teraz mam 15L/300 Bar i starcza mi ona na pół roku strzelania.
Nie wyobrażam sobie pompki do rekreacji, natomiast w siłowni tak :-)
Dzięki karabinkowi HW 100 strzelanie znowu stało się przyjemnością, mimo podeszłego wieku :-)
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: jakie pcp na początek

Post autor: rokasa58 »

Mamutowicz pisze: 20 maja 2021, 19:11 Zgadza się, bo powietrze do nurkowania jest właśnie czyste i suche - a więc bezpieczne dla podzespołów karabinka - w przeciwieństwie do tego z pompki.. :)
Jeszcze co do ilości ładowań HW100 - na beżowym znalazłem ciekawy temat .. :)
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=33356
Tutaj jest fajny kalkulator :D
http://www.orzel.org.pl/obliczarka/index.php
Balanarex
Posty: 7
Rejestracja: 18 kwie 2020, 20:12

Zakup pierwszego pcp

Post autor: Balanarex »

Witam planuje zakupić wiatrówkę pcp co możecie polecić na początek ?? Budżet jakieś 2-3k
ninalken
-#zasłużony2020-21
-#zasłużony2020-21
Posty: 218
Rejestracja: 16 kwie 2015, 16:45
Lokalizacja: Poznań i okolice...

Re: Zakup pierwszego pcp

Post autor: ninalken »

Budżet to na sam karabinek czy z osprzętem? Jaka forma strzelania?
Ps. Jesteś już przeszło rok na forum... poczytaj ( np. viewtopic.php?f=106&t=17176 ) , umów się z Twoimi lokalnymi strzelcami...
Różne takie tam... stare ale z duszą ;)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Zakup pierwszego pcp

Post autor: Mamutowicz »

Balanarex pisze: 03 lip 2021, 9:05 Witam planuje zakupić wiatrówkę pcp co możecie polecić na początek ?? Budżet jakieś 2-3k
Dozbieraj i kup Slavię..
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Balanarex
Posty: 7
Rejestracja: 18 kwie 2020, 20:12

Re: jakie pcp na początek

Post autor: Balanarex »

Witam dziękuję za przeniesienie na odpowiedni dział :P po przeczytaniu 5 stron doszedłem ze HW 100 ale to trochę nie ten budżet :p 2-3k planuję na samą wiatrówkę wydać . Typ strzelania bardziej co niedzielne na działce. Obecnie mam hatsan 90 i szukam czegoś ciekawszego z PCP
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: jakie pcp na początek

Post autor: rokasa58 »

A może chcesz mojego Grom-a,sprzedam kpl. z lunetą i bipodem.
Obrazek
ninalken
-#zasłużony2020-21
-#zasłużony2020-21
Posty: 218
Rejestracja: 16 kwie 2015, 16:45
Lokalizacja: Poznań i okolice...

Re: jakie pcp na początek

Post autor: ninalken »

Balanarex pisze: 05 lip 2021, 10:05 Witam dziękuję za przeniesienie na odpowiedni dział :P po przeczytaniu 5 stron doszedłem ze HW 100 ale to trochę nie ten budżet :p 2-3k planuję na samą wiatrówkę wydać . Typ strzelania bardziej co niedzielne na działce. Obecnie mam hatsan 90 i szukam czegoś ciekawszego z PCP
W takim razie poszukaj coś używanego w stylu CZ200 ew. AirArms np.S400. Jak nie przypadnie do gustu to łatwo odsprzedaż i nie stracisz finansowo.
Różne takie tam... stare ale z duszą ;)
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: jakie pcp na początek

Post autor: rokasa58 »

ninalken pisze: 05 lip 2021, 18:21
Balanarex pisze: 05 lip 2021, 10:05 Witam dziękuję za przeniesienie na odpowiedni dział :P po przeczytaniu 5 stron doszedłem ze HW 100 ale to trochę nie ten budżet :p 2-3k planuję na samą wiatrówkę wydać . Typ strzelania bardziej co niedzielne na działce. Obecnie mam hatsan 90 i szukam czegoś ciekawszego z PCP
W takim razie poszukaj coś używanego w stylu CZ200 ew. AirArms np.S400. Jak nie przypadnie do gustu to łatwo odsprzedaż i nie stracisz finansowo.
A co z częściami zapasowymi.U nas łatwo kupić dedykowane wiatrówki,ale już głupią sprężynkę zbijaka do s400,to trzeba ściągać z Angli,lub pisać: koledzy pomóżcie :D
W mojej FWB ostatnio pękł element naciągający zbijak /po prostu zmęczenie materiału/,mam nadzieję,że kupię to w de. :hm:
Obrazek
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: jakie pcp na początek

Post autor: Mamutowicz »

rokasa58 pisze: 06 lip 2021, 6:44 [...]
A co z częściami zapasowymi.U nas łatwo kupić dedykowane wiatrówki,ale już głupią sprężynkę zbijaka do s400,to trzeba ściągać z Angli,lub pisać: koledzy pomóżcie :D
[...]
Na szczęście w dobie zakupów online już nie trzeba niczego "ściągać".. Wystarczy zamówić i przyjdzie pocztą do 5 dni roboczych.. a może nawet wcześniej.
Poza tym AA jest tak popularne że częś i są łatwo dostępne. 😊
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: jakie pcp na początek

Post autor: rokasa58 »

Dokładnie jest tak jak piszesz,zamówiłem i nie mogłem zapłacić moją kartą-zapłaciła córka,ale części doszły w tydzień :D od Knibbsa.
Pozdr.
ODPOWIEDZ