Obrazek

zakup Diana PCP Stormrider

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
tojfel
Posty: 15
Rejestracja: 01 lis 2020, 10:11

zakup Diana PCP Stormrider

Post autor: tojfel »

Witam
Od razu piszę że wiele czytałem...ale mało znalazłem opinie na temat przedmiotowego sprzętu...zaczynam przygodę i stawiam na coś z Co2 lub PCP ze względu na problemy z barkiem
Pierwszy wybór padł na QB-78 ... no ale jakoś go odsuwam na bok ( choć nie rezygnuję )
teraz padło na Diana PCP Stormrider 4,5mm
Sporo jest o pierwszym zakupie z tyż że sporo sprzed 2-4 lat...co mało aktualne :)
Wiem że zaraz będzie o dokładaniu....ale początkowo był to budżet 500-700, teraz koło 1000...no i zaraz pewnie jakaś optyka.
W tej kwocie zmieszczę się z tym karabinkiem ale poczytam jeszcze wasze opinie, może ktoś już posiada...mało znalazłem na innych forach na jego temat...tylko gdzieś tam artykuł że wszystkie to chińskie produkcje oprócz kadara spod warszawy...
dodam jeszcze że to nowe hobby tak żeby syna może w temat wciągnąć ( 10 latek ) a jak już się spodoba to wtedy można myśleć o czymś poważniejszym...a na razie łąki, pola, lasy ...
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6432
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: zakup Diana PCP Stormrider

Post autor: Qbuś »

tojfel pisze: 01 lis 2020, 18:28 W tej kwocie zmieszczę się z tym karabinkiem
Z karabinkiem owszem, ale to nie wszystko, musisz go jeszcze "napełnić" powietrzem a do tego niezbędna jest butla albo pompka. Jeżeli chcecie strzelać z synem, pompkę odradzam , bo sobie nie postrzelasz (będziesz tylko "dymał", a to nie jest lekkie :lol: ) a jak nadymasz, to strzelać nie będziesz miał ochoty bo wszystko "dygocze" i ręce muszą odpocząć, więc przydała by się butla i możliwość jej napełniania w okolicy, a to przekracza niestety twój "stan finansowy". Ale zgadzać z moją opinią się nie musisz i zrobisz, jak uważasz. Może koledzy coś merytorycznego jeszcze napiszą i sprawy przyjmą inny obrót :up: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
tojfel
Posty: 15
Rejestracja: 01 lis 2020, 10:11

Re: zakup Diana PCP Stormrider

Post autor: tojfel »

mam butle nurkowe...zawsze napełnione w okolicy więc tu nie ma problemu
1000 to na sam karabinek, reszta wiem że dojdzie...pompka, szkiełko i pewnie coś tam jeszcze :) to już osobny budżet
bardziej chodzi mi o jakieś spostrzeżenia do sprzętu ;)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6432
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: zakup Diana PCP Stormrider

Post autor: Qbuś »

:hm: Sprzętu nie znam (na oczy nie widziałem i nie macałem), to się nie wypowiem :) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Zagorek
Posty: 583
Rejestracja: 22 gru 2016, 20:15
Lokalizacja: Lublin

Re: zakup Diana PCP Stormrider

Post autor: Zagorek »

Ta Diana to to samo co Kandar, Artemis i kilka innych tylko zmiana nazwy. Po kilku drobnych poprawkach wart tych pieniędzy. Nie na zawody ale do rekreacji spoko.
Walther LGU + Vortex diamondback HP= profesorski zestaw (strzelec uczeń)
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3167
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: zakup Diana PCP Stormrider

Post autor: kamazek »

Qbuś pisze: 01 lis 2020, 19:38 :hm: Sprzętu nie znam (na oczy nie widziałem i nie macałem), to się nie wypowiem :) .
Qbuś na oczy widziałeś, bo w tym roku do LaOsu przychodziło dwóch kolegów z tymi pecepami :)
Tak jak pisze Zagór, sprzęt do rekreacji, najlepiej po poprawkach, jak to chinol.
I jest raczej mały, na zdjęciach tego nie widać, więc warto potrzymać w ręcach przed kupnem ;)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6432
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: zakup Diana PCP Stormrider

Post autor: Qbuś »

:hm: Może byłem "chory" :PP .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
szczupak
Posty: 42
Rejestracja: 06 lis 2016, 16:05

Re: zakup Diana PCP Stormrider

Post autor: szczupak »

To to samo co Artemis PR900W wiec nie przepłacaj. Najlepiej kup od kogoś już po poprawkach. Kup sobie też pompkę za 220 zł i będziesz zadowolony. Tam jest minikartusz więc dymania nie ma wiele a 4,5 w limicie to strzałów sporo. Bardzo lekka więc na juniora się nada. Dobrze zrobiona to skupienie 5 zł na 30m to nie będzie problem. Junior będzie zadowolony ale ty zabawki chętnie mu nie oddasz :)
tojfel
Posty: 15
Rejestracja: 01 lis 2020, 10:11

Re: zakup Diana PCP Stormrider

Post autor: tojfel »

zaraz popatrzę ... na używki nie mam smaka bo to nie wiadomo co się kupi...
ninalken
-#zasłużony2020-21
-#zasłużony2020-21
Posty: 220
Rejestracja: 16 kwie 2015, 16:45
Lokalizacja: Poznań i okolice...

Re: zakup Diana PCP Stormrider

Post autor: ninalken »

Jeśli używka to szukaj na forach strzeleckich po poprawkach albo daj ogłoszenie w dziale kupię.
Różne takie tam... stare ale z duszą ;)
tojfel
Posty: 15
Rejestracja: 01 lis 2020, 10:11

Re: zakup Diana PCP Stormrider

Post autor: tojfel »

i znowu czytam...szukam...czytam...na innych forach...i zaczynam się zastanawiać nad QB 78 ... bo o pozostałych jest stanowczo mniej wspominane...generalnie mało o Co2, PSP ... ale szukam dalej......wiem o swoim niezdecydowaniu ale tak miałem przed zakupem sprzętu do nurkowania....to co polecali to brałem...a później w praniu było inaczej....a sprzedać i wymienić sprzęt bardzo indywidualny i często osobisty mało
możliwe :)
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3167
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: zakup Diana PCP Stormrider

Post autor: kamazek »

Z QB 78 i innych na co2 w chłodzie nie postrzelasz, ten napęd lubi ciepełko :)
Jeżeli chcesz po taniości PCP i do tego nowe to pozostaje ci ta Dianka lub identyczny Artemis czy Kandar.
Ale tylko poprawione po fabryce, bo takie tanie wiatrówki cierpią zazwyczaj na niedostatki montażu czy wykonania.
I nie daj się namówić na kaliber 5,5 mm, często w mocno obniżonych cenach.
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
tojfel
Posty: 15
Rejestracja: 01 lis 2020, 10:11

Re: zakup Diana PCP Stormrider

Post autor: tojfel »

jak to w życiu...ciężko kogoś na coś przekonać :) znalazłem jeszcze coś takiego jak Crosmana 1760 - cenowo w moim założeniu ...ALE jeszcze poczytałem o czymś takim - Umarex 850 ( najwyżej dołożę ) dzisiaj to już max :) chyba że ma mnie to bardziej zadowolić od żony której już nie mam ;)
tojfel
Posty: 15
Rejestracja: 01 lis 2020, 10:11

Re: zakup Diana PCP Stormrider

Post autor: tojfel »

kurna ... się napaliłem na ttps://allegro.pl/oferta/wiatrowka-karabinek-umarex-850-m2-xt-kit-co2-88g-9781270186
brać ?
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6432
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: zakup Diana PCP Stormrider

Post autor: Qbuś »

:nie:
A jeżeli upierasz się na CO2, to na początek kup to : https://srut.pl/pl/co2/839-wiatrowka-pi ... nkiem.html i będziesz pan zadowolony 8) .
Na fotkach w postach widać jak łatwo zrobić z tego mini-karabinek :lol: viewtopic.php?f=39&t=3154&start=7635
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
ODPOWIEDZ