Obrazek

Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Zack »

Witam
Jako że jednym z pierwszych pytań osób rejestrujących się tu jest właśnie takie pytanie postanowiłem założyć ten temat.
Wiadomo, ile osób tyle opinii a tu możecie śmiało zadawać pytania. Na pewno znajdzie się ktoś, kto udzieli Wam odpowiedniej rady.
Czemu tak piszę? Bo ilu użytkowników tyle opinii.
Zanim zadacie jednak pytanie w stylu
"Mam 300 złoty i chce wiatrówkę"
zadajcie SOBIE tych kilka pytań

Jak długo będę używał sprzętu i do czego jest mi on potrzebny?

Dla niejednego będzie to z pewnością okazjonalne strzelanie przy grillu do celu :hihi:
Dla nieco mniejszej ilości będzie to strzelanie do tarczy ( w domu, strzelnicy, działce, lesie etc.etc.etc. niepotrzebne skreślić :) )
A na pewno pojawi się grupa osób które zainteresuje HFT (ale o tym kiedy indziej).

Ile mogę wydać na sprzęt?
Czemu piszę na sprzęt a nie na karabinek?
Ponieważ dla wielu z Was nie skończy się to na strzelaniu z otwartych przyrządów celowniczych więc dochodzi optyka. Dodatkowo czynnikiem będzie tu jeszcze napęd Waszego karabinka więc kolejne koszta.
Nie mówię tu o sprężynie a o gas-ramie, CO2 lub PCP.

Chcę sprzęt nowy czy używany?
Wiele osób ma ten dylemat. Nowy sprzęt ma gwarancję więc jeżeli nie zamierzasz w nim grzebać może to jest to.
Jednocześnie często w cenie nowego karabinka można dostać sprzęt tuningowany lub z wyższej półki. Wielu z kolegów o sprzęt dba bardziej niż o kobietę ( :hihi: bez urazy drogie Panie ) więc jest to opcja warta rozważenia.

Czy tuning jest potrzebny?
W większości tak zwanych wiatrówek budżetowych poprawienie fabryki (tak zwany tuning) jest wskazane. Eliminuje to niedociągnięcia które jak wiadomo w fabrykach się zdarzają ;)
W sprzęcie że tak powiem budżetowym poprawia to pracę wiatrówki, eliminuje różnego rodzaju niepotrzebne odgłosy (brzęczenie sprężyny w Harnasiu i nie tylko) i z reguły wpływa na wyniki.

Jeżeli po przemyśleniu tych pytań zadacie pytanie to gwarantuję Wam że dość szybko otrzymacie satysfakcjonującą Was odpowiedź.

Pozdrawiam.
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Moojito
Posty: 2
Rejestracja: 03 kwie 2013, 16:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

Hatsan 90 vs Crosman Remington Vantage

Post autor: Moojito »

Witam :)
Planuję zakup karabinka do 500 zł(absolutnie max.). Nie miałem zbytniej styczności z strzelectwem dotychczas. Jak na razie sporo czytam o karabinach i mam dwa typy:
Hatsan STG 90 Ultra
Crosman Remington Vantage Ultra

Z powodów finansowych skłaniałbym się ku Crosmanowi. Wiem, że to chinol ale zbiera pozytywne opinie, na stronie Cekausa porównano go do budżetowych hatsanów. 500 zł to maksimum jakie mogę zapłacić za cały zestaw i niestety w wypadku obu karabinków będę musiał sobie radzić przez jakiś czas bez optyki (nie chcę kupować lunety z założeniem, że zaraz ma paść).
Pewnie wielu użytkowników poleci mi Slavie, niestety jest to ponad budżetowe rozwiązanie, które nie wchodzi w grę. Nie chcę kupować używanych karabinów, ponieważ nie wiem kto, co z nimi robił (chyba, że miałbym możliwość sprawdzenia sprzętu).
A może doradzicie mi coś innego (tańszego :D ) o porównywalnych parametrach? W wypadku Hatsana obawiam się jego mocy, a raczej odrzutu. Waga karabinu nie gra zbytniej roli, nie mam też specjalnych wymagań odnośnie kolby. Miło by było, gdyby karabin był ładowany dolnym ciągiem.
Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi :)


Edit.
Pojawił się kolejny problem. Mianowicie w Cekausie nie mają już tych karabinów, nie wiem czy można zamówić. Może ktoś ma jakieś informacje w tym temacie?

Dodam, że karabin ma mi służyć jedynie do rekreacyjnego strzelectwa. Chciałbym, by karabin wymagał jak najmniej pracy i wkładu finansowego (nie licząc tarcz, śrutu i okresowego smarowania). A może w wersji standardowej, "nieultra" by spełniały moje wymagania?
Awatar użytkownika
Paweł1992
Posty: 192
Rejestracja: 14 sty 2013, 21:33

Post autor: Paweł1992 »

Witaj!
Chcesz to zapraszam do mnie na test Hatsana 90 przed zakupem (Jestem z okolicy)

co do karabinka zadzwoń do Cekaus'a i pogadaj z chłopakami na pewno dobrze doradzą :)

Hatsan do rekreacji jest wystarczający i mnóstwo osób posiada ten sprzęt co świadczy o jego wypracowanej renomie :)

Polecam Ci Hatsana 55 to samo co 90 a drewniana kolba jest ładniejsza niż plastik :)

W ostateczności jakby Cekaus nie miał teraz karabinków znam miejsce gdzie są nowe Hatsany 90 po 330zł ;) i wtedy można by było do chłopaków na dopracowanie wysłać :)

PS dodaj imię pod nicka i przywitaj się w dziale "centrum powitań" to zniknie CI dopisek "nowy" :PP
HATSAN 90 STG + DOC 3-9x40 MD
TYTAN GS 750 +ZOS 3-9x40
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

Hatsan90 i Crosman Vantage będą dostępne w Cekausie pod koniec tego lub na początku następnego tygodnia ... :!:
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
Awatar użytkownika
Paweł1992
Posty: 192
Rejestracja: 14 sty 2013, 21:33

Post autor: Paweł1992 »

no to spoko :PP to kolega nie ma się o co martwić :D
HATSAN 90 STG + DOC 3-9x40 MD
TYTAN GS 750 +ZOS 3-9x40
Moojito
Posty: 2
Rejestracja: 03 kwie 2013, 16:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Moojito »

No to jedna sprawa z głowy. :)
Pozostaje jeszcze kwestia Hatsan czy Crosman.
Dziękuję za propozycję Pawle. Mam nadzieję, że uda nam się jakoś ugadać.
Jednak wciąż mnie zastanawia czy ten tuning jest rzeczywiście konieczny? W końcu to jakieś 150 zł, a jak przyjemność ze strzelania będzie porównywalna to mogę to odłożyć na przyszłość, gdy uzbieram większe fundusze.
:D
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Qbuś pisze:i kuźwa ! zacznij czytać forum, bo to wszystko już po kilka razy napisano
Zdenerwował Qbue to nie możliwe :lol: Sopel jesteś "miszczu nie wiedzy "i nie chciejstwa w jej przyswojeniu przez czytanie .
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2013, 18:53 przez yamrt, łącznie zmieniany 1 raz.
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

...miszczu niewiedzy i niechciejstwa.... bo ja się zdenerwuję. :PP
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
sopel1916
Posty: 86
Rejestracja: 25 sie 2013, 13:14
Lokalizacja: STalowa wola

Post autor: sopel1916 »

czytałem każdym z tych śrutów ale specjalnie podawałem ceny żeby wiedzieć czy opłaca się kupić droższą wersje czy można się skupić się na tańszej o podobnych parametrach ( skupieniu, zasięgu, celności)
Hatsan 90 + DOC 3-9x40
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Dobra Sopel w sobotę dam Ci paczkę śrutu ale pod jednym warunkiem , postrzelasz , po testujesz i podzielisz się z nami wnioskami . Dobra dam dwie paczki pełne w połowie żeby nie było , że rozrzutny jestem będziesz miał materiał porównawczy . Warunki znasz .
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2013, 19:17 przez yamrt, łącznie zmieniany 1 raz.
Grupa "Beaver"
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Qba , Tobie też dam to Ci się dziura ku centrum przesunie . :lol:
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Ale widać że opłaca się Krzyśka fqrzać.. w nerwach śrutem dzieli..

.. :hm: ..

.. byle tylko nie z prędkością 240m/s.. :nie:

Co będzie jak się do grubej soli dorwie.. ;(
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1675
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

Będę się starał uspokoić Krzyśka (aplikując mu pewne płyny w odpowiednich dawkach) i powstrzymać go przed przejściem do rękoczynów :hihi: Ale nie wiem, czy dam radę :nie: Dlatego SOPEL!!! Zacznij CZYTAĆ!!! Śruty matchowe są fajne do robienia ładnych, okrągłych dziurek w tarczy na 10-15m. Ale to się szybko nudzi. Kup grzybka KTK i Crossman Pointed na próbę, jeśli szukasz taniego śrutu. Albo zaczekaj tydzień z zakupami, to na Tawerniakach wypróbujesz jeszcze exacta :PP
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Krzysiek co trzeba zrobić, żebyś lunety rozdawał :?: Właśnie rozważam rozpoczęcie nowego tematu w piaskownicy o pomocy w wyborze celownika do HFT1. ....
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Jaro pisze:Krzysiek co trzeba zrobić, żebyś lunety rozdawał
Albo "sztajery" ?
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
ODPOWIEDZ