Obrazek

Tor HFT - Ilość celów

Informacje o planowanych spotkaniach, zdjęcia i opisy.

Moderator: Koval

Jaki byś widział tor HFT na Wiosennych Zawodach HFT "Tawerniaki 2012"

Czas głosowania minął 17 sty 2012, 9:01

Tor - 30 celów
13
33%
Tor - 40 celów
11
28%
Wisi mi to i powiewa, najważniejsza jest zabawa :)
15
38%
 
Liczba głosów: 39

Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Tor HFT - Ilość celów

Post autor: tomaschek »

Po ostatnich Tawerniakach (tych nad Jeziorem Tarnobrzeskim) jedni atakowali mnie aby następnym razem tor HFT składał sie z 40 celów a inni grozili palcem żeby absolutnie nie zmieniać obecnego stanu.

Chciałem zasięgnąć waszej opinii w tej kwestii, zwłaszcza, że w maju kolejne Tawerniaki i chciałbym aby były jeszcze lepsze od tych jesiennych.

Może najpierw napiszę co ja o tym myślę.

Z punktu widzenia zawodnika.

40 celów - przy 30tym zaczynam myśleć żeby to się już skończyło, cała przyjemność ze strzelania znika
Myślę, że 30 celów jest liczbą idealną zwłaszcza jeśli tor rozciągnięty jest na dużej przestrzeni (tak jak to miało miejsce na Jesiennych Tawerniakach 2011)


Z punktu widzenia organizatora.

Z Czarkiem staramy się układać tor przemyślanie. Każde stanowisko mamy przed rozkładaniem toru rozpisane, pomierzone odległości aby się nie powtarzały, gdzie jaka figurka i z jaką kilzoną itd. Nie ma w tym przypadku.
Uwierzcie mi, że już na 30tym stanowisku zaczyna brakować pomysłów, każde następne stanowisko, chcąc zrobić tor na 40 celów, to byłoby rzucanie figurki bezmyślnie gdzie popadnie.


Poddaję wam to pod rozwagę.

Proszę się wypowiadać w tym temacie, jednak proszę nie ograniczać sie do suchej odpowiedzi "wolę 30" lecz uzasadnić swój wybór, przedstawić za i przeciw.

Pozdrawiam

T.
Ostatnio zmieniony 19 gru 2011, 9:21 przez tomaschek, łącznie zmieniany 3 razy.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
dagi40
Posty: 357
Rejestracja: 12 sty 2008, 23:39
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: dagi40 »

Wolę 40 celi, bo jak już jadę te parę kilometrów, to chciałbym postrzelać do bólu :)
Jak dla mnie 30 za szybko się kończy.
Teren piękny, miejsca sporo i myślę, że te dodatkowe 10 da się upchnąć.
Jak przy 30 stanowisku masz już dość, to znaczy, że jesteś głodny i należy sięgnąć do plecaka po kanapkę i batonika 8)
Jeżeli włosy są ładne, to nie musi być ich k...wa dużo!
HW35, Walther LGM-2 PCP
Awatar użytkownika
Revolut
Posty: 1429
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:51
Lokalizacja: Sanok i okolice

Post autor: Revolut »

Tomasz! Przy 30tym miałeś dość? Kozak! Ja po 15tym już myślałem o tym, żeby wracać na strzelnicę...

Jeśli tor jest ciekawy i na dużym terenie to wolę 25-30celi, niż 40 średnich, rozstawionych blisko siebie :D

Ale ja zaznaczyłem 3cią opcję :D
Kupa złomu i trochę szczęścia :uzi:
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Jestem za 30 stanowiskami. Zawsze traktuję zawody jak rozrywkę i spotkanie towarzyskie...ambicje i wyniki schodzą na dalszy plan. ;) Po 30 figurce jestem już zmęczony dżwiganiem sprzętu i na ogół głodny. Jeśli jeszcze teren jest trudny (jak np. w Morsku), to normalnie mam dość i myślę tylko o piwku z kolegami.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
dany
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 210
Rejestracja: 03 paź 2009, 21:36
Lokalizacja: sanok

Post autor: dany »

Jak to się mówi świńskim targiem 35 :)

Ja zaznaczyłem 30
Ostatnio zmieniony 18 gru 2011, 21:05 przez dany, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

40 zaznaczyłem, jestem masochistą , uwielbiam czuć się nastrzelanym do bólu a poza tym po 40-stym celu piwko smakuje najlepiej.

Poważnie ,
właśnie na tych ostatnich 10-ciu figurkach zaczyna być widać różnice kto trenuje, a kto strzela dla rozrywki od czasu do czasu , to przecież konkurencja strzelecka a nie strzelanie do puszek na grilu.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
Oko
Posty: 836
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:14
Lokalizacja: Bytom

Odp;Tor HFT - Ilość celów

Post autor: Oko »

Odpowiadając na pytanie o ilość celów na torze HFT, zaakceptuję każdy wariant jaki organizatorzy zastosują. Nigdy nie powiem, że mi to ‘’wisi i powiewa’’, bo tak nie jest. Cenię sobie szlachetną rywalizację, koleżeńską atmosferę i nade wszystko to, że przestrzegane są zasady fair play i wtedy mogę powiedzieć, że się dobrze bawiłem. Natomiast, gdyby decyzja należała do mnie, jaki wariant zawodów wybrać, to mając na uwadze przede wszystkim; rozpiętość wieku(nastolatkowie ÷ seniorzy), poziom kondycji (niezależnie od wieku) oraz to, że w zawodach wezmą udział również kobiety, zaś teren zawodów jest trudny, a i warunki pogodowe są nie do końca przewidywalne (od upału po ulewny deszcz), zdecydowałbym się na ustawienie tylko trzydziestu celów. Decydując o wariancie zawodów nie mogę nie brać pod uwagę opinii Czarka, a dotyczącej terenu zawodów po ulewnych deszczach. Struktura gleby jest tam taka, że deszcze powodują iż brnie się po kostki w mazi w której obuwie można zgubić, zaś upały to grząski piach, kto był na ostatnich zawodach nad zalewem machowskim to wie o czym piszę. Dodatkowym aspektem przemawiającym za proponowanym przeze mnie wariantem jest to, że nie są to zawody zaliczane do Pucharu PFTA, a są tylko zawodami towarzyskimi, gdzie jak mniemam mamy się przede wszystkim dobrze bawić.
Ostatnim zaś argumentem, równie ważnym jest to co napisał Tomek :
‘’Z Czarkiem staramy się układać tor przemyślanie. Każde stanowisko mamy przed rozkładaniem toru rozpisane, pomierzone odległości aby się nie powtarzały, gdzie jaka figurka i z jaką kilzoną itd. Nie ma w tym przypadku. Uwierzcie mi, że już na 30-tym stanowisku zaczyna brakować pomysłów, każde następne stanowisko, chcąc zrobić tor na 40 celów, to byłoby rzucanie figurki bezmyślnie gdzie popadnie.’’,
wierzcie mi ustawienie toru na tak rozległej przestrzeni nie jest sprawą łatwą.
Na koniec powiem tylko, że brakowało mi trochę nocnego strzelania. Dwadzieścia celów na nocnym
torze jest dla mnie taką małą rozgrzewką przed dziennym strzelaniem. Dla mnie, to ‘’nocnik’’ mógłby
być rozgrywany jako ostatni, ja po prostu lubię ten klimat. :lowca: :D
Jeśli nie wiesz jak się zachować, to zachowuj się
przyzwoicie.
Awatar użytkownika
Revolut
Posty: 1429
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:51
Lokalizacja: Sanok i okolice

Re: Odp;Tor HFT - Ilość celów

Post autor: Revolut »

Oko pisze:Na koniec powiem tylko, że brakowało mi trochę nocnego strzelania. Dwadzieścia celów na nocnym
torze jest dla mnie taką małą rozgrzewką przed dziennym strzelaniem. Dla mnie, to ‘’nocnik’’ mógłby
być rozgrywany jako ostatni, ja po prostu lubię ten klimat. :lowca: :D
:piwo:

Jak wiadomo, umiejscowienie zawodów uniemożliwiało rozegranie "nocnika", ale chętniej przeszedłbym 20figurek w dzień i 20 w nocy :D Co niestety wiąże się z dużo większym wysiłkiem organizatorów (2 tory, a może nawet przenoszenie jednego toru w inne miejsce gdy wszyscy siedzą i czekają sobie spokojnie - jeśli nocnik byłby po konkurencji dziennej)
Swoją drogą, taka ankieta nie ma sensu, bo przecież głosy ułożą się mniej więcej po równo i później i tak organizatorzy będą musieć słuchać marudzenia jednej lub drugiej grupy :D
Kupa złomu i trochę szczęścia :uzi:
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

dagi40 pisze:Wolę 40 celi, bo jak już jadę te parę kilometrów, to chciałbym postrzelać do bólu
Jak dla mnie 30 za szybko się kończy.
Ta, lepiej od razu sie przyznaj, że chcesz zajechać kondycyjnie konkurencję :PP .
30 figurek jak dla mnie to w sam raz, zwłaszcza na tak długim i urozmaiconym terenowo torze jak na ostatnich Tawerniakach. Gdyby organizatorzy nie pomyśleli o doniesieniu wody na tor, to padłbym jak Messerschmitt w połowie.
Awatar użytkownika
Oko
Posty: 836
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:14
Lokalizacja: Bytom

Odp;Tor HFT - Ilość celów

Post autor: Oko »

Grzesiu ! :)
To co napisałem o ‘’nocniku’’ to nie było żadne żądanie pod adresem organizatorów, niczego się nie domagam, jest to jedynie sugestia, propozycja zorganizowania nocnego strzelania w domyśle jako ‘’rekompensata’’( dla niektórych zawodników ) za skrócony do trzydziestu celów tor dzienny.
Przecież nigdzie nie zapisano, że to Tomek z ekipą musi się wszystkim zajmować.Zgłaszam tym samym swoją chęć do ustawienia toru‘’Nocnika’’ na terenie strzelnicy i liczę że znajdą się choć dwie osoby które mi w tym pomogą.
Rozpiska ustawień figurek zalecona przez organizatorów znakomicie by mi, nam w tym pomogła. Nigdzie też nie napisano, że na zawodach towarzyskich musimy strzelać tylko do figurek. Można brakujące figurki zastąpić np. spinerami ( chodzi mi o to aby nie
przenosić figurek z jednego toru na drugi ).
Zaliczanie trafień wyglądałoby w ten sposób, że muśnięty śrutem spiner który jedynie zakołysze się i nie wykona pełnego obrotu, jako trafienie w blachę - jeden punkt , zaś spiner który wykona po trafieniu przynajmniej jeden obrót, jako położenie figurki – dwa punkty.
Na koniec, jest to tylko moja propozycja, niczego nie żądam, przy niczym się nie upieram, a jedynie zgłaszam swoją chęć pomocy. :D
Ostatnio zmieniony 19 gru 2011, 16:44 przez Oko, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli nie wiesz jak się zachować, to zachowuj się
przyzwoicie.
Awatar użytkownika
dagi40
Posty: 357
Rejestracja: 12 sty 2008, 23:39
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: dagi40 »

martiusx pisze:
dagi40 pisze:Wolę 40 celi, bo jak już jadę te parę kilometrów, to chciałbym postrzelać do bólu
Jak dla mnie 30 za szybko się kończy.
Ta, lepiej od razu sie przyznaj, że chcesz zajechać kondycyjnie konkurencję :PP
Ale że kto? JA? Taki cherlak? ;)
Jeżeli włosy są ładne, to nie musi być ich k...wa dużo!
HW35, Walther LGM-2 PCP
Awatar użytkownika
beben1982
Posty: 267
Rejestracja: 31 lip 2011, 15:23
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: beben1982 »

Witam jak byłem w Krakowie to te 30 celi szybko śmigło. I tak myśle że 40 celi to dobry pomysł będzie więcej czasu na poznanie dużej ilości fajnych ludzi. Biorądz pod uwagę że to będą moje pierwsze Tawerniaki. :bobas: :D
Hatsan 85tg + Full Alchemizacja + Leapers 3-9x32 AO MD
E-TAWERNA Radomsko
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

A tak na marginesie Panowie, to: 30/40 celów.... do celi więziennej nie strzelamy - nawet gdyby tam siedział sam Lucyfer. :PP

Ten cel=tych celów ; ta cela= tych cel, dokąd? - do celi (znawcy wolą: "pod celę")

Sorry za OT.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Oko
Posty: 836
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:14
Lokalizacja: Bytom

Odp;Tor HFT - Ilość celów

Post autor: Oko »

Z tym co napisał Piotr, zgadzam się i przyklaskam obydwu ręcami. :D
To jak piszą na iwebie nie można bezkrytycznie przenosić na nasze forum , nazbyt często piszą tam po polskiemu, że o interpunkcji nie wspomnę. Można sobie żartować, że jak często będziesz przebywał na iwebie to ci się gramatyka wykoślawi. Moim zdaniem jest w tym trochę winy moderatorów, po prostu odpuszczają.
Pisanie byle jak jest przejawem niechlujstwa, zatem pisząc na forum w sposób niedbały okazuje się lekceważenie wszystkim czytającym je użytkownikom. Kiedy ktoś wysyła do mnie list, napisany niedbale, to ja po prostu nie czytam go do końca i nie odpowiadam nań.
Od razu uprzedzę tu moich adwersarzy, że nie jestem purystą językowym i sam popełniam błędy. Staram się jednak maksymalnie przyłożyć i tekst napisać w miarę poprawnie, a na pewno tak, by był zrozumiały. Do czepialstwa też się nie przyznaję, ale wystarczy trochę poczytać fora i ręce opadajom, a szczęka wylata. :nauka:

Wybaczcie, ale musiałem napisać te parę słów i z nikim nie mam zamiaru się :bije: :D
Jeśli nie wiesz jak się zachować, to zachowuj się
przyzwoicie.
Awatar użytkownika
wawool
Posty: 118
Rejestracja: 22 wrz 2009, 10:55
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: wawool »

Myślę, że za ilością 40 celów przemawia też fakt, że na zawodach w innych częściach kraju jest to standard (zgodny z przepisami PFTA).
I "Tawerniaki" chcąc przyciągnąć jak największą ilość zawodników (nie tylko z okolic) powinny być organizowane według podobnych reguł jak inne "duże" zawody.
Co wcale nie oznacza, że po ich zakończeniu atmosfera nie może być "zlotowa" :D .
Steyr LG 110 FT + BN, AA S400 + BE 4200 6-24x40SF, FWB 300S, FWB 100, HW30, CP99, SSP-250
ODPOWIEDZ