Obrazek

Stopka

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
Awatar użytkownika
Funky_Koval
Posty: 132
Rejestracja: 14 cze 2006, 9:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Funky_Koval »

Chodzi mi o stopke, ktora masz zwienczona kolbe. Jakis przyjemnie wygladajacy braz i jakies metalowe (miedziane?) jej wykonczenie. Nie spotkalem sie z czyms takim jeszcze w zadnym hatsanie i wlasnie ten element wzbuidza moja wielka ciekawosc - czy byl dorabiany czy tez masz egzemplaz "lux" albo inna egzotyke.
Z cena chodzilo mi o to ze tylko ja skomentowales a nie dales punktu :] Sam rozumiesz - przemawia przezemnie duma posiadacza lol . Wiem ze spust, kultura i celnosc leza po stronie Slavii ale wolalbym by Hatsan przegral 3:4 a nie 2:4 :> .
Ladnie wyglada ta skrocona lufka. Nie predko sie na to zdecyduje (jesli wogole) ale wyglad poprawia mocno. Jedyny minus jaki widze w Twojej maszynie to brak bezpiecznika. Niby detal ale dobrze go miec.
Strzelam do puszek po piwie hem... bezalkoholowym;)
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Chodzi mi o stopke, ktora masz zwienczona kolbe...
Acha :glupek: Zrobiona została ze zwykłej mosiężnej płytki o grubości około 4-5 mm. Najpierw ołówkiem narysowałem sobie zarys a później oszlifowałem na kamieniu. Na końcu wodnym papierem ściernym wykończyłem ją na lusterko. Rzecz jakże prosta do zrobienia a dająca bardzo ładny efekt. Niestety bardzo ciężko było mi dostać taką płytkę. Obecnie próbuję zdobyć skądś drugą taką do Slavii.
Z cena chodzilo mi o to ze tylko ja skomentowales a nie dales punktu Sam rozumiesz - przemawia przezemnie duma posiadacza . Wiem ze spust, kultura i celnosc leza po stronie Slavii ale wolalbym by Hatsan przegral 3:4 a nie 2:4.
No w sumie to mogłoby być te 3:4. Niedługo to poprawię :okok:

P.S A Ta moja stopka to i tak się nie umywa przy stopce Szymona... :)
Awatar użytkownika
Funky_Koval
Posty: 132
Rejestracja: 14 cze 2006, 9:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Funky_Koval »

Wlasnie sobie obejzalem stopke Szymka. Jest ladna i napewno funkcjonalna ale Twoja i tak mi sie bardziej podoba. Bardziej pasuje do dosc klasycznych ksztaltow Hatsana. Szymek robil customa ktory mi sie wprawdzie ksztaltowo nie podoba (to tylko kwestia gustu ktory jest niemal bez znaczenia) ale i tak jestem pelen podziwu dla jego kunsztu. Chyba Cie troche zplagiatuje Dude bo ja skolei mam taki kawaleczek blachy. Chce tez zrobic stalowy kurek bezpiecznika (niekoniecznie w oryginalnym ksztalcie). Widze go stylizowanego na tradycyjnej dzwigni zamka (taka z kulka jak w AA400Cl). Najpierw jednak znajde odpowiedniego slusarza :). Wogole to dzieki. Natchnales (a raczej to co zrobilez ze swoim dzialem) mnie estetycznie lol. .
Strzelam do puszek po piwie hem... bezalkoholowym;)
Logan

Post autor: Logan »

jak będziesz robił dzwigienkę to zrób od razu dwie :p albo daj znać to zrobimy razem...

a co do ślusarza to pracowałem kiedyś na dorabianiu kluczy... co prawda szefem jest ojciec mojej byłej ale podejżewam że jakąs prostą robutkę by nam zrobił... tylko musisz mi powiedzieć co chcesz zrobić konkretnie.
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Dzisiaj zauważyłem, że luneta na mojej Slavii powędrowała około pół centymetra do tyłu. Nie przesunęła się jednak w miejscu łączenia wiatrówka-montaż lecz w obejmach. Postanowiłem, że zdejmę ją i zamontuję na nowo. Aby sytuacja ta się nie powtórzyła owinę tubus taśmą wulkanizacyjną.
Przy rozkręcaniu zauważyłem, że wszystkie sruby na obejmach montażu były prawie luźne. Niby Slavia tak nie kopie a jednak lunetkę potrafi przestawić :)
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Dude powiedz czy zmiana lufy na Slaviową poprawiła celnosć karabinka :?:
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Szczerze mówiąc nie miałem dużo czasu by ją testować... Wystawiłem karabinek na Allegro z zawyżoną ceną i powiedziałem sobie, że jak pójdzie to pójdzie, jak nie to nie... no i poszedł :) Po za tym strzelam tylko z pozycji klęczącej (gdzieniegdzie stojącej) w której poprawa celność karabinka, rzędy kilku milimetrów nie robi różnicy.

Podczas gdy Hogan wymieniał lufę i montował tłumik, wstawił także pod sprężynę centymetrowy dystans. Karabinek stał się przez to bardzo narowisty i nie mogłem sobie z nim poradzić. Miałem wyjąć ten dystans i dopiero wtedy zrobić jakiś test nowej lufy ale nie zdążyłem (Allegro było szybsze :) )
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

kurczę-szkoda... w swoim karabinku zrobiłem chyba już wszystko co zrobić można aby poprawić jego walory strzeleckie z odchudzeniem tłoka włącznie (nawierciłem otworki na ciężarku-kop naprawdę minimalny a chcę odchudzić jeszcze bardziej tylko chwilowo nie mam dostępu do tokarki) oprócz właśnie wymiany lufy, mam lufę od łucznika ale jest trochę za cienka aby kombinować z wymianą a mój karabinek ma właśnie tą lufę z baaardzo kiepskim gwintem który ma wyraźne ślady obróbki-fotka takiego była na starej tawernie i jest chyba gdzies jeszcze na iweb.pl.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Zadam pytanie, które się tutaj jeszcze nie pojawiło (może być uznane za głupie). Czy ta lufa od Slavi była zamontowana razem z kostką czy może lufa Hatsanowska została tylko zastąpiona lufą od Slavi w kostce od Hatsana :?: Nadążacie :?: :wysmiewacz: Może tak: czy lufa od Slavi była zamontowana w kostce od Hatsana :?: Ciekawi mnie to bo jeśli lufa z kostką od Slavi podejdzie do hatsana bez wielkich przeróbek to może ja się na to skuszę lol
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Wymieniona została sama lufa (bez kostki).

[ Dodano: 19 Lipiec 2006, 01:50 ]
Moja Slavia dostała nową błyskotkę: :radocha:

http://republika.pl/hatsan/Slavia/Stopka1.jpg
http://republika.pl/hatsan/Slavia/Stopka2.jpg

Najpierw na mosiężnej płytce narysowałem zarys stopki. Nadmiar metalu obciąłem brzeszczotem a resztę zjechałem na kamieniu. Później wyszlifowałem kolejno: na szlifierce, papieren ściernym (chyba 220) potem papierem wodnym a na końcu pastą polerską. Efekt przerósł moje oczekiwania! Co prawda w Hatsanie zarobiłem sobie taką samą wstawkę, jednak nie wypolerowałem jej pastą. Teraz to uczyniłem i efekt jest taki, że prawie można się w niej przejrzeć :)

Acha, całość jest trochę krzywa (miałem do dyspozycji jedynie trochę powyginaną płytkę) ale na szczęście tego nie widać.
Awatar użytkownika
Funky_Koval
Posty: 132
Rejestracja: 14 cze 2006, 9:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Funky_Koval »

Swietna robota Dude pdt_34 . Tez chce cos zrobic w mojej maszynie ale brakuje nie umiejetnosci czy narzedzi ale czasu. Skad Ty bierzesz te wszystkie plytki? Mieszkam w domu po kolekcjonerach-artystach (rupiecirnia, na szczescie juz posprzatana) a takich fajnych blaszek nie ma wcale pdt_09 ...
Na koniec powtorze raz jeszcze. Swietny efekt pdt_37
Strzelam do puszek po piwie hem... bezalkoholowym;)
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Kiedyś już pisałem do Ciebie o załatwienie takiej płytki.
Jak byś coś miał to pamietaj o mnie. Może być grubsza.
A "błyskotka" rzeczywiście ładnie się prezentuje :brawo:
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Z tą płytką, żeby dostać to jest naprawdę problem :/ Oryginalnie ta płytka wcale nie była prosta. Miała kształt mniej więcej taki: =^= Wzdłużnie miała taki garb o szerokości około 3 cm i wysokości 1 cm. Ojciec sklepał ją młotem i jakoś wyszło. Ewentualnie gdybyście chcieli, mogę Wam przesłać takie (niewyklepane). Myślę, że jaszcze kilka by się znalazło... Acha, dzięki za słowa uznania. :)
Awatar użytkownika
Funky_Koval
Posty: 132
Rejestracja: 14 cze 2006, 9:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Funky_Koval »

No to jestem chetny lol :lol: . Klepanie to juz zaden problem, ciecie, szlif i polerka takze ale znalezienie materialu bylo ponad moje sily. Przy okazji moze skrawek tego co zostanie wykozystam do pomyslu ktory chodzi mi po glowie od czasu zalozenia lunetki. Mianowicie przeszkadza mi ona w odciagnieciu bezpiecznika. Chce go zatem wyprowadzic na bok stylizujac go na wajche zamka w KBKS. Adres wysle Ci na prv. Co bylo by Ci jeszcze potrzebne do wysylki? Wsadzisz w paczke czy zwykla koperta?
Strzelam do puszek po piwie hem... bezalkoholowym;)
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Na wszelki wypadek dla Ciebie (i ewentualnie dla Szymona, jeżeli także byłby zainteresowany) wrzucam fotki żebyście nie byli rozczarowani ;) :
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... f4dc8d86a7
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... fc024d2b72
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 8e595e4b3f

Zmierzcie jaką szerokość potrzebujecie. Te 'płaskowniki' które ja mam mają tylko po 4 cm szerokości!

Szczegóły odnośnie wysyłki na PW.
ODPOWIEDZ