Obrazek

Hatsan 55STG Allegro

Spam, Archiwum Forum.
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Tak z czystej ciekawosci chcialbym zobaczyc jak sie strzela :) a bipod fajnie wyglada ;)
PS. W aa nie ma juz bipodow bo sf nie dziala ;)
Bezbronny
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Język spustowy to chyba we wszystkich Hatsanach jest z tworzywa chodziło mi o mechanizm jeden jest zgrzany z trzech blaszek, a drugi z jednolitego mitalu.
Awatar użytkownika
parashut
Posty: 240
Rejestracja: 26 cze 2006, 1:26
Lokalizacja: z niedaleka

Post autor: parashut »

Mikrus, był temat o bipodach - http://hatsan.siecplay.pl/viewtopic.php?t=660 poczytaj to rozwieje Twoją zachciankę ;)
Hatsan 90s (tuning) + Belomo 6x42 MD
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Oki oki zaraz poczytam :) hehe wiem dziwne mam zachcianki ale jak sie na cos upre to nie ma ch** we wsi jak to sie mowi :P w ten sposob kupilem harrego ;)


EDIT
Dobra poczytalem i juz go nie chce :/ jak sie tak pudluje to bleee z bipodem. Swoja droga dlazcego takie kosmiczne ceny one maja ? :/
Bezbronny
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Darek pisze:Ja mam taki model jak zamierzasz kupić tylko bez bezpiecznika hatsana 55tg spust jest z blaszek .
Kolega kupił H55stg i mechanizm spustu ma z grubej blachy a nie taki jak mój.
w TG i STG mechanizm spustu jest dokładnie taki sam, być moze do karabinka kolegi użyto innego materiału bo jest nieco nowszy-nic poza tym :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
SEBCIO
Posty: 217
Rejestracja: 12 paź 2006, 7:26
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: SEBCIO »

czyli jednak lepiej kupic STG bedzie pewniej
CZ200s+BL 5-15X40 I WIATR W PLECY
Sabo35
Posty: 94
Rejestracja: 12 sie 2006, 14:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: Sabo35 »

Obecnie nie ma w sprzedaży Hatsanów z gładka lufą( chyba stare zapasy, ale to wątpliwe)
Spusty Hatsana są z trzech blaszek może fabryka robi od czasu do czasu inne(może na inny rynek) ale nie spotkałem. Mam RR5 i po zamontowaniu spustu Al(Chemika) widać różnicę.(dobra robota Dominiku!!!). O ile karabinek jest po tuningu( sprężyna otteva+prowadnica) to należy przyjmować że gwint ma. Możesz spytać. Gładkolufke możesz dać do podrapania(porysowania) i bedzie lepsza od gwintowanej.
Dodaj do tego spust j.w. i bedziesz miał karabinek celny i przewidywalny na długie lata.
Ale ciągle decyzja należy do Ciebie.

Sabo35
AA S410 Classic,Cz200s,RR5,Iż38,Iż40
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Hatsany w wersji GL nie są wcale żadkością, sprzedawać je moze każdy a w wersji GW czyli gwintowane tylko sklepy koncesjonowane i jeszcze raz powtarzam: oznaczenie TG czy STG jak też to czy ma zamontowaną prowadnicę i otevę wcale nie świadczy o innym mechaniźmie spustowym czy też o tym czy lufa jest GW czy GL, S to bezpiecznik a TG to światłowodowe przyżądy celownicze otwarte i nic więcej ani mniej :!:
AA TX200 HC
Sabo35
Posty: 94
Rejestracja: 12 sie 2006, 14:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: Sabo35 »

Mariusz, bardzo Ciebie cenię i szanuje Twoja wiedzę w temacie. Chciałem jedynie podkreślic, że gładka lufa jest lepsza po gwintowanej kiepskiej jakości ponieważ po podrapaniu jest nawet lepsza. Sam Wiem jaki masz gwint ty też. Nie jestem tak bardzo w temacie Hatsanów chociaż niczego nie wykluczam, ale mojego RR5 stuningowałem prawie w 80% pozostała rura komory sprężania i osada i parę mniej ważych części.
Mam teraz problem lunetki ale pisze o tym w temacie optyka.


Pozdrawiam

Sabo35
AA S410 Classic,Cz200s,RR5,Iż38,Iż40
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

w prawdzie nie strzelałem z GL-ki na dalsze dystanse ale zaczytane wiadomości mówią że GL na więcej jak na 20m to już siewnik dlatego nie warto raczej się sugerować opisem w aukcji podanej na wstępie:

50 - 70m :
- butelka 5l - 100%
- puszka po piwie - ok. 80%

100 - 150m (!!!)
- butelka 5l - ok. 60%

Pragnę zauważyć, że podczas strzelania do 70m nie było konieczne nanoszenie żadnych poprawek , czyli opad śrutu był symboliczny!!!...


podkreślam że nie strzelałem z Hatsana w wersji GL ale wiem co nieco co potrafi GW, mój miał spaprany gwint-nie przeczę (to jeden z powodów dla których go sprzedałem) ale nawet z poprawnie wykonanym puszka po piwie z 50-70m trafiana w 80% to niestety raczej przesada zwłaszcza z 70m bo strzelano z otwartych, co więcej jeśli opis jest sprzed 2004 roku (wszystko wskazuje na to że tak było) to Hatsan był w wersji GL, jeśli wierzyć w jego moc to rzeczywiście tak mogło być, tu masz pełny opis:

http://pm.home.pl/gunsold/hatsan.html

każdy posiadacz karabinka może zweryfikować te wiadomości bo jeśli wierzyć opisowi to wskazuje on na pogarszającą się jakość Hatsana :), co do luf rysowanych to czy jest ona lepsza od GW tego nie wiem, z jednej strony to sposób na poprawę celności w karabinkach GL-chyba nawet to polski patent jak i sposób na sprzedaż zalegających po 2004 roku karabinków GL-pomiary i testy skupienia potwierdzają poprawę celności przy utrzymaniu prędkości początkowej wersji GL, z drugiej jednak strony jeśli rysowanka ma przewagę nad GW to dlaczego nikt nie kupi karabinka GL i go po prostu nie odda do rysowania-to trochę zastanawiające-nie prawdaż :?:
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

stworek5 pisze:z drugiej jednak strony jeśli rysowanka ma przewagę nad GW to dlaczego nikt nie kupi karabinka GL i go po prostu nie odda do rysowania-to trochę zastanawiające-nie prawdaż :?:
Pewnie dlatego, że rysowanie lufy kosztuje tyle co połowa całego Hatsana. Ot co...
Rysować jest dobrze lufy w karabinach ze średniej lub wyższej półki (sprężynowej oczywiście), ma to wtedy przełożenie na skupienie strzałów. Nie wydaje mi się, by Hatsan wykorzystywał rysowanie w 100%.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Pewnie dlatego, że rysowanie lufy kosztuje tyle co połowa całego Hatsana. Ot co...
nowa gwintowana lufa też :), czytałem dosć dużo różnych artykułów o rysowankach i jakos niestety mnie nie przekonują ale to moja opinia, jeśliby rzeczywiscie miało to wpływ na większą celność niż GW to czołowi producenci sprzetu pewnie rozważyli by możliwość produkcji :), jeden z artukułów mówił właśnie o poprawieniu skupienia w karabinkach GL(kurcze nie pamiętam gdzie go znalazłem) które po znowelizowaniu ustawy zalegały magazyny więc wymyślono rysowanki :), zresztą to wiadomości jak wspomniałem zaczytane, co innego gdybym miał skalę porównawczą-karabinek GL przed i po rysowaniu :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Nie, nie. Nikt nie twierdzi, że LR jest celniejsza od GW. Celność obu luf jest porównywalna. Chodzi tutaj głównie o prędkości dolotowe, gdzie przy GW są ponoć niższe -> rysowanki mają mniejszy opad, a trajektoria jest bardziej płaska.
Niedługo kolega Grisha będzie strzelał przez chronograf na 50m z LR i GW z tej samej sprężyny i doświadczalnie będzie się można dowiedzieć jak to faktycznie jest. ;)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
SEBCIO
Posty: 217
Rejestracja: 12 paź 2006, 7:26
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: SEBCIO »

Kiedys mialem chinke za 150zl była GL i powiem ze nie najgozej sie trafiało tylko ze rozleciała sie w bardzo szybko ok 9000 ś.I oczywiscie nie moglem dostac zadnych czesci do niej wiec lezy teraz w piwnicy i czeka na cud. :D
CZ200s+BL 5-15X40 I WIATR W PLECY
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Wierzbin pisze:Nie, nie. Nikt nie twierdzi, że LR jest celniejsza od GW. Celność obu luf jest porównywalna. Chodzi tutaj głównie o prędkości dolotowe, gdzie przy GW są ponoć niższe -> rysowanki mają mniejszy opad, a trajektoria jest bardziej płaska.
Niedługo kolega Grisha będzie strzelał przez chronograf na 50m z LR i GW z tej samej sprężyny i doświadczalnie będzie się można dowiedzieć jak to faktycznie jest. ;)
gwint w lufach wiatrowek gwintiwanych w przerazajacej wiekszosci wiatrówek jest robiony na kształt (a wlasciwie glebokosc) gwintow z broni palnej. Tam przeciazenia dzialajace na pocisk, starajace sie zerwac go z gwintu sa nieporownywalnie wieksze niz te dzialajace na srut w najsilniejszych wiatrówkach. Dochodzi jeszcze kwestia kalibru bo w broni palnej o kalibrze np 7.62 gwint o glebokosci bruzd takiej jak w wiatrowce nie zniekształca go na tyle zeby stracił celnosc w przeciwienstwie do gwintu w lufie wiatrowki 4,5mm lub nawet 5,5. Rysowanka lekko nacina tylko srut co w zupelnosci wystarcza zeby nadac mu ruch obrotowy a zarazem nie znieksztalca srutu.
Zniekształcony srut powoduje zawirowania powietrza bardzej burzliwe niz srut o prawidłowym kształcie i tak spada predkosc dolotowa :maruda:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Zablokowany