Obrazek

Łuk

Kusze, łuki, paralizatory, noże, miecze, repliki, survival... Czyli inne nasze zabawki!
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

też znam takich pasjonatów choć w muzeum nie pracują :lol:
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

I jak to mówią Babciu kwiatka nie podlewa się oliwą - wnusiu pies z kwiatkiem , grunt by karabin nie zardzewiał .
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
przemek83
Posty: 126
Rejestracja: 28 mar 2007, 10:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: przemek83 »

Ja mam własny łuk typu wschodniego produkcji bisoka czyli "łukbis" bardzo składny lekki i poręczny. Troche mało stabilny przy strzale. całkiem fajny naciąg : 23 kg :)
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

A powiedzcie mi taką rzecz. Chodzi mi o stronę prawną posiadania takiego sprzętu.
Kolega ostatnio coś wspominał o strzelectwie, ale chce właśnie strzelać z łuku. Czy konieczne są jakieś regulacje prawne, rejestracja, strzelnice itp?
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
przemek83
Posty: 126
Rejestracja: 28 mar 2007, 10:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: przemek83 »

Myślę, że sprawa ma sie podobnie jak z wiatrówkami. Ja po prostu bazuję na miłych sąsiadach :) Niedaleko jest łąka plus nasyp kolejowy :brawo: Oczywiście czaję się gdy przejeżdża pociąg bo ludzie są różni... Łuk ma tą zaletę,że jest niesamowicie cichy :aniolek: Tylko bardzo trudno się strzela- strzelanie z wiatrówki czy broni palnej czy nawet kuszy to przy tym pikuś :evil: Błędy bywają bardzo bolesne :maruda:
doktor
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: doktor »

Luk nie jest bronia w rozumieniu ustawy. Moze miec naciag 100 kg i miotac strzaly zdolne przebic samochod, a bronia nie bedzie. W odroznieniu od kuszy, ktora bez wzgledu na naciag zawsze jest bronia. Ot, logika naszej władzi kochanej.

Z luku mozesz strzelac wszedzie, gdzie nie powoduje to zagrozenia dla osob postronnych.
--
Maciek
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Ma ktoś może dostep do piór? Bo chodzenie po parku i zbieranie piór jest uciążliwe. A strzał trochę zużywam. Jak myślicie akacja nada się na łuk? Robią wycinki pod liniami wysokiego napięcia i trzeba wyciągac co się da dęby,akacje i w sumie reszta się nie nadaje. Choć mam łuk klonowy mojej wysokości i strzela już rok ale długo już nie pociągnie. Więc jak z tymi piórami ma ktos może? :> moga być bylejakie byle nie były puchowe :D
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Akacja jest dość krucha. Wątpię... :hm:
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
seba222
Posty: 69
Rejestracja: 23 lut 2007, 7:11
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: seba222 »

KM88 pisze:Ma ktoś może dostep do piór? Bo chodzenie po parku i zbieranie piór jest uciążliwe. A strzał trochę zużywam. Jak myślicie akacja nada się na łuk? Robią wycinki pod liniami wysokiego napięcia i trzeba wyciągac co się da dęby,akacje i w sumie reszta się nie nadaje. Choć mam łuk klonowy mojej wysokości i strzela już rok ale długo już nie pociągnie. Więc jak z tymi piórami ma ktos może? :> moga być bylejakie byle nie były puchowe :D
Czy mogą być kurze pióra? Może moi rodzice ędą jakąś kurę zgładzać (albo liliputkę) to powiem im, żeby pióra zostawili, tylko nie wiem kiedy to będzie.
Iż 38 + Norica mod. 56 + Slavia 631
przemek83
Posty: 126
Rejestracja: 28 mar 2007, 10:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: przemek83 »

Z polskich drzew nadają się tylko : klon polny, jesion wyniosły i wiąz. Z reszty nie próbuj robić bo szkoda twojego czasu i tylko się zrazisz. Pozatym polecam zapoznać się najpierw z jakąś książką na ten temat bo to nie jest takie proste jakby się mogło wydawać. Polecam książkę :Drewniany Łuk Średniowieczny" Jarosława Jankowskiego naprawdę fachowa skondensowana wiedza. Jeśli chodzi o pióra to w polskich warunkach najłatwiej chyba o indycze i gęsie.Mogą też być łabędzie lub dużych ptaków drapieżnych , ale o te trudniej.Myszą być sztywne.
Aha no i najlepiej do jednego kompletu strzał użyć piór z jednego skrzydła.
Awatar użytkownika
KbUr35
Posty: 304
Rejestracja: 07 kwie 2007, 20:54
Lokalizacja: Warszawa - YelonkY
Kontakt:

Post autor: KbUr35 »

KM88 pisze:Ma ktoś może dostep do piór? :D
Pióra można kupić w hurtowniach pasmanteryjnych. Wiem bo siostra narzeczonej kupowała własnie do strzał, jeżeli Cię to interesuje dowiem się o szczegóły.
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

To muszą być solidne, sztywne lotki 1-go rzędu z dużego ptaka, radzę poszukać hodowcy indyków.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

I oskubać mu indyki :D Jakby ktoś był w stanie załatwić takie pióra w przystępnej cenie (nie muszą być długie) w sumie to każde będa lepsze od używanych przezemnie obecnie (srocze, gołębie i gawronie). Co do drewana to tzreba brac to co oferuje nam Energetyka oraz działkowicze ( wyrzucają sporo uschłych cisów, jałowców, tui etc.) Gdzieś widziałem łuk z akacji ( w sumie robini akacjowej) i chyba działał. Mam jeden z kolnu długi nawet i musze powiedzieć że długo z niego strzelam i jeszcze się trzyma choć nie ma jakiejś dużej mocy. Tylko ostatnio kolega który ma krzepę z niego strzelał więc nie wiem jak go wymęczył. Ale on jest krzywy i jak dla mnie ma za mały naciąg. Zrobienie łuku to kwestia paru godzin no chyba ze ktoś chce kleić no to już dłużej. Ale i o klejonym myślałem. Puki co dalej szukam piór :D Chętnie rozpatrze każdą ofertę.
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
doktor
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: doktor »

A nie wiecie, gdzie mozna znalezc profile lukow do odrysowania na drewnie? Bo lezy mi i suszy sie klonowy klocek - gdzies w lipcu bede go obrabial :)
--
Maciek
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Zajrzyj na http://www.gazetarycerska.pl/forum/ tam gdzieś widziałem :)
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
ODPOWIEDZ