Obrazek

La' dylemato: HW 90(gas-ram) vs HW 90K vs HW95 vs HW97K

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Apofis
Posty: 201
Rejestracja: 30 cze 2010, 17:50
Lokalizacja: Wrocław

La' dylemato: HW 90(gas-ram) vs HW 90K vs HW95 vs HW97K

Post autor: Apofis »

Otóż tak jak w temacie, mam dylemat który karabinek wybrać. Prosiłbym znawców, bądź posiadaczy w/w karabinków o krótki opis zalet i wad oraz spostrzeżeń wynikających z doświadczenia w strzelaniu własnych karabinków.

Mam jeszcze dodatkowe pytania:

1) Czy brać gas-ram czy lepiej jest wziąć typową sprężynówkę?

2) W AKHOBBY są też karabinki dedykowane dla leworęcznych (ja jestem właśnie mańkutem) - czy warto inwestować w leworęczny sprzęt czy może jest to bez różnicy. Osobiście posiadam Hatsana 55 i lewą ręką strzela mi się dobrze - czy będzie jakaś różnica jak kupię sprzęt dedykowany pod mańkuta ?

3)W/W wersje karabinków w AKHOBBY są też dostępne z tłumikami czy też warto w nie inwestować ?

Mi zaś chodzi o dobre, przyjemne i precyzyjne strzelanie na dystansie 70-100m.

Proszę o pomoc i ewentualnie spostrzeżenia.

Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Sporo odpowiedzi uzyskałeś w poprzednim poście:
http://e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=6928

W całym dziale WEIHRAUCH są niemal, wszystkie informacje jakich oczekujesz.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Revolut
Posty: 1429
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:51
Lokalizacja: Sanok i okolice

Post autor: Revolut »

A HW 98?

Regulowana osada ambi... I tle w temacie :D
Kupa złomu i trochę szczęścia :uzi:
Awatar użytkownika
Apofis
Posty: 201
Rejestracja: 30 cze 2010, 17:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Apofis »

Owszem uzyskałem garść odpowiedzi, jednak to nie wszystkie odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Kwestia gas ramu oraz tłumików a także systemu dla leworecznych ? Nie bardzo widzę odpowiedzi na te pytania w tym portalu.
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Re: La' dylemato: HW 90(gas-ram) vs HW 90K vs HW95 vs HW97K

Post autor: Jaro »

tren90 pisze:Otóż tak jak w temacie, mam dylemat który karabinek wybrać. Prosiłbym znawców, bądź posiadaczy w/w karabinków o krótki opis zalet i wad oraz spostrzeżeń wynikających z doświadczenia w strzelaniu własnych karabinków.

Mam jeszcze dodatkowe pytania:

1) Czy brać gas-ram czy lepiej jest wziąć typową sprężynówkę?

2) W AKHOBBY są też karabinki dedykowane dla leworęcznych (ja jestem właśnie mańkutem) - czy warto inwestować w leworęczny sprzęt czy może jest to bez różnicy. Osobiście posiadam Hatsana 55 i lewą ręką strzela mi się dobrze - czy będzie jakaś różnica jak kupię sprzęt dedykowany pod mańkuta ?

3)W/W wersje karabinków w AKHOBBY są też dostępne z tłumikami czy też warto w nie inwestować ?

Mi zaś chodzi o dobre, przyjemne i precyzyjne strzelanie na dystansie 70-100m.

Proszę o pomoc i ewentualnie spostrzeżenia.

Pozdrawiam !

1) Jeżeli przyłożyłeś się do lektury to już wiesz, że wiatrówki GAS-RAM charakteryzują się
wieloletnią trwałością, nie tracąc przy tym nic ze swojej mocy.
Sprężynowe wymagają po pewnym czasie wymiany owej sprężyny, lecz nie jest to duży
koszt.

2) To już zależy od Twoich preferencji. Wydaje mi się jednak, że lepiej mieć bakę
policzkową ambi.

3) Tłumik nie przeszkadza i nie pomaga. Zalecany gdy masz zamiar strzelać blisko
sąsiadów, którym ten hałas może przeszkadzać.

Podsumowując: HW 90 zapewni Ci możliwość strzelania zaraz po wyjęciu z pudełka.
HW 97 jest łatwiej opanować, zwłaszcza początkującemu użytkownikowi.

Jeżeli możesz jutro podjechać na ul. Wołoską we Wrocławiu / godziny przedpołudniowe / to przywiozę swoją HW 98. Strzelisz sobie i sprawdzisz jak Ci leży taki karabinek.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Apofis
Posty: 201
Rejestracja: 30 cze 2010, 17:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Apofis »

Kurcze, bardzo chętnie - tylko że do 15-tej jestem w pracy. Może godziny popołudniowe lub ewentualnie next weekend. Bardzo Ci dziękuję za odpowiedz :)
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 1234
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:46
Lokalizacja: Kostry/Lubelskie

Re: La' dylemato: HW 90(gas-ram) vs HW 90K vs HW95 vs HW97K

Post autor: eclip2 »

Jako że posiadałem HW97k i mam HW90, to mogę coś tam napisać ;)
tren90 pisze: 1) Czy brać gas-ram czy lepiej jest wziąć typową sprężynówkę?
Subiektywnie gasram. Wyciągasz z pudła i strzelasz - zero ingerencji w bebechy.
2) W AKHOBBY są też karabinki dedykowane dla leworęcznych (ja jestem właśnie mańkutem) - czy warto inwestować w leworęczny sprzęt czy może jest to bez różnicy. Osobiście posiadam Hatsana 55 i lewą ręką strzela mi się dobrze - czy będzie jakaś różnica jak kupię sprzęt dedykowany pod mańkuta ?
Jeżeli lepiej Ci się strzela przykładając lewy policzek do baki, to bierz wersje dla leworęcznych.
3)W/W wersje karabinków w AKHOBBY są też dostępne z tłumikami czy też warto w nie inwestować ?
Moim zdaniem nie. Żadna z tych wiatrówek nie jest zbyt głośna, a wersje z tłumikami są droższe niż "zwykłe". Ponad to, tłumik możesz sobie dokupić kiedy będzie trzeba.
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44
BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
Apofis
Posty: 201
Rejestracja: 30 cze 2010, 17:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Apofis »

Nareszcie ktoś kto ma dwa sprzęty. A powiedz jakie są ogólne odczucia co do tych karabinków. Rozumiem ze HW90 masz gas ram. Jakie odczucia, który lepszy, który polecasz, zalety wady itp. Byłbym wdzięczny.
RAF77
Posty: 140
Rejestracja: 05 sie 2010, 10:12
Lokalizacja: TBG, WPR, Cardiff

Post autor: RAF77 »

Hw90 to wyłącznie gas-ram, no napisał Ci kolega, żebyś nie brał z tłumikiem, chyba lepiej mieć muszkę i szczerbinkę, to można pobawić się na mniejszych dystansach bez lunety.
HW80 4.5mm + NS4-12x50AO
Chrono Radeckowe i obudowa FNmilo
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 1234
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:46
Lokalizacja: Kostry/Lubelskie

Post autor: eclip2 »

tren90 pisze:Nareszcie ktoś kto ma dwa sprzęty. A powiedz jakie są ogólne odczucia co do tych karabinków. Rozumiem ze HW90 masz gas ram. Jakie odczucia, który lepszy, który polecasz, zalety wady itp. Byłbym wdzięczny.
Ojoj, spostrzeżeń odnośnie tych dwóch wiatrówek toby można było kilka stron napisać :D
Ale tak pokrótce:
-Oba tak samo celne, oba świetnie wykonane.
-90 ma lepszy chwyt, za to 97 ma lepszą bakę pod celownik. No chyba, że weźmiesz wersję 97kT, wtedy chwyt będzie lepszy w 97kt.
-Spust w 90 jest płynniejszy, za to w 97 ciut miększy.
-97 ma trochę mniejszego kopa niż 90 i łatwiej ją (97) opanować.
-Obie ciężkie, 97 ciąży bardziej na lufę i sprawia wrażenie ciut cięższej.
-97 wymaga co najmniej umycia, przesmarowania i obróbki końców sprężyny, 90 nie wymaga niczego.
-90 ma przyrządy celownicze otwarte, 97 ma za to separator, z którego można zrobić tłumik.
-90 jest bardziej zabójczy dla celowników...

Konkluzja: Jak się troszkę poprawi 97, to będzie się z niej łatwiej trafiać niż z 90 (moje całkowicie subiektywne spostrzeżenie.
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44
BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
Apofis
Posty: 201
Rejestracja: 30 cze 2010, 17:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Apofis »

No tak, tylko dlaczego przesiadłeś się z 97 na 90 ?

A jak to jest z tym portem ładowania w 97 - podobno trudniej się ładuje, a jak lunetke się zamocuje to już w ogóle trudno.

Czy boczny naciąg jest lepszy niż klasycznie łamana wiatrówka ?

Jakos cały czas byłem na60% zdecydowany na HW90 ale zaczynam sie bardziej wahać
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 1234
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:46
Lokalizacja: Kostry/Lubelskie

Post autor: eclip2 »

tren90 pisze:No tak, tylko dlaczego przesiadłeś się z 97 na 90 ?
Z 97 przesiadłem się na PCP, a z PCP dopiero na HW90 :)
Chciałem czegoś nowego, ponad to chwyt mi w 97 nie pasował. Gdyby nie chwyt i kiepskie (dla mnie) wyważenie, to raczej nie sprzedałbym 97.

A jak to jest z tym portem ładowania w 97 - podobno trudniej się ładuje, a jak lunetke się zamocuje to już w ogóle trudno.
Bzdura. Przez cały okres posiadania 97 nie zauważyłem, aby cokolwiek mi utrudniało wkładanie śrutu do lufy. Nie wiem jak z długim celownikiem, bo mi Bushnell Trophy i Legend nic nie zasłaniał ;)
Czy boczny naciąg jest lepszy niż klasycznie łamana wiatrówka ?
Boczny? Nie dolny? Bo różnica.
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44
BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
Apofis
Posty: 201
Rejestracja: 30 cze 2010, 17:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Apofis »

OFC, że dolny, coś mi się pomyliło.
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

eclip2 pisze:
A jak to jest z tym portem ładowania w 97 - podobno trudniej się ładuje, a jak lunetke się zamocuje to już w ogóle trudno.
Bzdura. Przez cały okres posiadania 97 nie zauważyłem, aby cokolwiek mi utrudniało wkładanie śrutu do lufy. Nie wiem jak z długim celownikiem, bo mi Bushnell Trophy i Legend nic nie zasłaniał ;)
Nie taka znowu bzdura - mi w HW77 Hawke przesłaniało całkowicie port ładowania i utrudniało.
Utrudniało nie znaczy uniemożliwiało!!! Procedura łądowania śrutu wymagała niejakiego obycia - i już było względnie, czyli ładowanie automatyczne :)
Teraz burek kończy sie przed portem i jest po prostu bajka !!!


Co do porównania HW90 i HW97 (a raczej mojej 77 - choć to ten sam system).
Mam nieco inne zdanie niż Tomek.
Łoże i wyważenie to indywidualna sprawa - to dla mnie jest jasne (sam mam kustom łoże, a wyważenie mi się podoba - lubię jak karabinek nieco leci na "pysk").
Co do kopa..... Hmmmmmmmmm..........
Dane mi było strzelać z HW90 5,5mm odkupionego od kolegi radecek po tuningu - i ten karabinek to po prostu bajka - kopniak tak delikatny, że byłem w szoku.
Zatem tak Tomku - w HW 90 także można sporo (i to całkiem) poprawić w kulturze strzału - choć nie wiem co dokładnie tam było zrobione. Ale strzelało toto genialnie.


Pozdrawiam
Adam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 1234
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:46
Lokalizacja: Kostry/Lubelskie

Post autor: eclip2 »

Kilan pisze:Nie taka znowu bzdura
Bzdura co do tego, że przy niezasłoniętym porcie ładuje się trudno :)
Kilan pisze:Co do porównania HW90 i HW97 (a raczej mojej 77 - choć to ten sam system).
Mam nieco inne zdanie niż Tomek.
Łoże i wyważenie to indywidualna sprawa - to dla mnie jest jasne (sam mam kustom łoże, a wyważenie mi się podoba - lubię jak karabinek nieco leci na "pysk").
Nigdzie nie napisałem, że obiektywnie jest źle, gdy karabinek ciąży na lufę ;)
Kilan pisze:Zatem tak Tomku - w HW 90 także można sporo (i to całkiem) poprawić w kulturze strzału - choć nie wiem co dokładnie tam było zrobione. Ale strzelało toto genialnie.
Można, ale nie musowo :) Co innego 97.
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44
BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
ODPOWIEDZ