Obrazek

La' dylemato: HW 90(gas-ram) vs HW 90K vs HW95 vs HW97K

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

tren90 pisze:Łamaniec to łamaniec czy lewy czy prawy to nie mam z nim problemu. TX jest specyficznym karabinkiem i nie każdemu leży.
Ale są TX'y "lewe" - znaczy dla leworęcznych - czyli port ładowania jest wycięty w drugą stronę - właśnie dla "lewusów" - chyba o to kolegom chodzi!!!
Ty strzelałeś/ładowałeś prawego - który dla Ciebie, jako leworęcznego miał prawo być niewygodny!!!
tren90 pisze:I macie racje - HW90K to mój wybór i na niego się zdecyduję.
No to fajnie - sam strzelałem z 90ki i bardzo mi się podobała, podobnie jak TX (prawy).
Dziwnie odnoszę wrażenie, że decyzję podjąłeś już kilka stron temu - po co zatem ten wątek kontynuować??
Kup HW90 - to naprawdę świetny sprzęt!!!
tren90 pisze:A co do TX'a to po prostu zwyczajnie się rozczarowałem, ponieważ tak bardzo zachwalany a dla mnie mańkuta on po prostu nie leży
Bo prawa wersja ma port ładowania i bezpiecznik dla praworęcznych - lewa ma odwrotnie, oczywiście baka też jest odpowiednio dla prawo i leworęcznych.
Chyba tego nie rozumiesz, że lewa wersja to lustrzane odbicie tego z czego strzelałeś.
Lewe są robione specjalnie dla leworęcznych właśnie po to żeby im wygodnie było.
Zatem PIERNICZYSZ GŁUPOTY, chyba po to żeby utwierdzić się przy HW 90.
Najpierw postrzelaj z lewego TX !!
tren90 pisze:I macie racje - HW90K to mój wybór i na niego się zdecyduję.
Ja odnoszę wrażenie, że to HW90 to już przesądzone na samym początku było - nie tyle, że to zła decyzja - to świetny karabinek. Tylko po co te kilka stron???



Pozdrawiam Adam



PS i celnego pykania z HW90 ;)
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
cyno2
Posty: 42
Rejestracja: 07 paź 2010, 19:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cyno2 »

To nie tak
Myślę że kolega zamiast odrazy powiedzieć że TX mu się nie podoba(nie leży) owijał w bawełnę żeby nikogo nie urazić. Dopiero jak dostał "lewusa" pod nos to powiedział co mu na wątrobie leży i jaki jest jego wybór.
AirArms TX200 mk3 & Leapers 3-9x40 AO
Hatsan 90 SAS QT
Awatar użytkownika
Apofis
Posty: 201
Rejestracja: 30 cze 2010, 17:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Apofis »

Kolego Jarku - nie odbieraj tego do siebie. Ponieważ ty nic złego nie napisałeś, koledzy Edwin i Bartek insynuują że ja się złoszczę i mam pretensje a tak nie jest ( przynajmniej ze tak wyczuwają)

Gdzie jest napisane że ja się złoszczę - na jakiej podstawie tak oni twierdzą - to już nie wolno napisać że TX jest dla mnie gorszy niż HW ?

Zresztą olewka trzeba to odpuścić, ponieważ raz że nie piszemy na temat a dwa jakieś warny się posypią.

Skoro wszyscy są tak życzliwi jak Kolega Jarek pisze to czy ktoś coś wie na temat przejściówek do pomp HW ?

Czytałem sporo o tym i wiem, że chodzi o pompkę do amortyzatorów ale trzeba mieć przejściówkę - niestety nie mam warunków do zrobią sobie takiego bajeru dlatego chciałbym coś takiego nabyć od kogoś z forum - nie wiecie czy ktoś czymś takim handluje ?

Nie muszę chyba nadmieniać, że oryginalna pompką Hw do Gas ramów jest za droga ;)


Ps. Oj chwilka sprostowania - koledzy ubiegli mnie w pisaniu.

Adam - to nie jest tak - jak popatrzysz na moje posty i nie tylko, bo tez na tematy które zakładałem od samego początku odkąd jestem tu na forum, to jasno i wyraźnie można zauważyć, że zawsze staram się dobrać dla siebie najlepszy sprzęt jak również chcę rozwiać wszelkie wątpliwości.

Możesz mieć po części rację, że mój wybór został prawie podjęty wcześniej, ale to nie do końca tak , ponieważ gdy już miałem rozwiany dylemat pomiędzy HW 90 HW 90 K HW 98 HW 95 a HW97T to i tutaj na forum i na beżowym pisaliście (drodzy userzy) żeby wziąć pod uwagę TX 200 mk3 lub HC.

Jak widać wziąłem to pod rozwagę, zważywszy na to że faktycznie ten karabinek jest bardzo zachwalany. Dlatego teraz myślę że rozumiecie dlaczego temat jest ciągnięty dalej, a nóż ktoś o podobnych problemach do mnie kiedyś skorzysta z tych cennych postów.

W nawiązaniu do TX'a lewego - to zdaje sobie sprawę że są też na lewa rękę - niestety raz że ciężko je dostać - pewnie na zamówienie, dwa są droższe od prawu-sków, trzy nie interesują mnie używki.

Uważam że miałem prawo opisać swoje 30 minut spędzone z TX'em.

Skoro tak już to wszystkim przeszkadza ten temat - to proszę moderatorka chociażby udzielającego się Jarka o zamknięcie tego tematu.

Nadmienię, że na beżowym założyłem identyczny temat i tam jakoś ludzie są bardziej tolerancyjni i ciekawi - ale to może tylko moje zdanie.

Chłopaki bez urazy - kończmy tę nie równą walkę - i zakończmy te bezsensowne pojedynki na teksty, tu liczy się wiedza i doświadczenie a nie jakieś pierdu pierdu typu po co kontynuować wątek lub że ja mam jakieś pretensje.

Tyle w tym temacie.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2011, 22:25 przez Apofis, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

tren90 pisze:Czytałem sporo o tym i wiem, że chodzi o pompkę do amortyzatorów ale trzeba mieć przejściówkę - niestety nie mam warunków do zrobią sobie takiego bajeru dlatego chciałbym coś takiego nabyć od kogoś z forum - nie wiecie czy ktoś czymś takim handluje ?
Masz PW ;)

Pozdrawiam
Adam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
rubens21
Posty: 266
Rejestracja: 13 lip 2010, 9:43
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: rubens21 »

Taką przejściówkę może zrobić kumaty tokarz (gwinty wentylowe) lub http://www.cekaus.pl/index.php/cat/c38_ ... m-CO2.html
G17,Bajkał MP153,AKMS,ASTRA 680
Život je Horký. Bohudík
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

tren90 pisze:Kolego Jarku - nie odbieraj tego do siebie. Ponieważ ty nic złego nie napisałeś, koledzy Edwin i Bartek insynuują że ja się złoszczę i mam pretensje a tak nie jest ( przynajmniej ze tak wyczuwają
Spoko, odbieram to właściwie. Nie zauważyłem złych intencji naszych kolegów. Więc jakiekolwiek pretensje mnie dziwią.

Nie zamkne tego tematu, gdyż nie widzę takiego powodu ;)
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Apofis
Posty: 201
Rejestracja: 30 cze 2010, 17:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Apofis »

I o to mi właśnie chodziło.
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

tren90
Kup sobie Hw 90.
To dobry i sprawdzony sprzęt .Gdyby nie było Air Armsów ,to pewnie bym takowy nabył.
Tylko ,że musisz do niego kupić Dampe (jakieś 200zł) i pancerną lunetę ( np. Legenda?) bo to trochę ,,scope killer".
No i przejściówkę (100zł) i pompkę do amortyzatorów .
Co do TX to jak najbardziej może Ci się nie podobać ale pisząc:
tren90 pisze:- jak dla mnie dość gruby chwyt - nie jestem jakiś mały i rączek nie mam malutkich - jednak chwyt jest grubszy niż w moim byłym Hatsanie (może z przyzwyczajenia do Harnasia tak twierdzę)
pojechałeś już na całego .
Ja mam małe dłonie (krótkie polce) i chwyt wydaje się mi bajecznie wprost wyprofilowany .Układam dłoń wręcz anatomicznie .Osoby o dużych grabiach , też uznają chwyt TX'a za komfortowy.
Śmiem twierdzić, że jest to jedna z najbardziej ergonomicznych ,,sprężyn " - więc skąd ten osąd -?-aby usprawiedliwić sumienie w wyborze HW90 ???
A trzymałeś Hw 90 ? ,lub choćby 97 -tam to dopiero będziesz miał ,,grubaśny" chwyt skoro na ten z TX'sa narzekasz!!!
Co do naciągania i ładowania śrutu ,to nie można porównywać ,,łamańca" do ,,stałolufowca".
Przy ,,łamańcu'' port ładowania masz wyeksponowany ,a w drugim przypadku trzeba się zawsze troszkę ,,nagimnastykować ''.
Przyznam szczerze, że nie rozumiem twoich problemów z ładowaniem .
Ja jestem praworęczny ,a ładuję tak jak opisał to slavek_t, to jest nie tyle nawyk ,lecz asekuracja w łamańcach, w razie puszczenia zaczepu .Lewa naciąga i trzyma ,prawa ładuje .Ty naciągałeś lewą ,puszczałeś lufę i ładowałeś też lewą :hm: czy to bezpieczne ?
Spróbuj więc odwrotnie w Tx'sie :napnij prawą ,puść (tu się kłania to ,,durne" potrójne zabezpieczenie) sięgnij po śrut ,załaduj ,zamknij.
Lewa obejmuje karabinek od spodu osady ,na wysokości przycisku blokady ,zwalniając ją palcami (łapska masz spore, to sięgniesz bez problemu ,jak ja ze swoimi sięgam )
Noo chyba ,że jesteś zdeklarowanym mańkutem ,to wtedy osada tylko lewa ,albo ambi ;nie ma sensu się męczyć
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

Panowie, skończcie z tym ględzeniem w odniesieniu do gasramu że tak lupki morduje bo to już przesada. Mam praktycznie na co dzień do czynienia z HW90 i Theobenem i ani na jednym ani na drugim żadna nie padła, a nie siedzą na nich szkiełka za 2k. Jak karabinek jest w limicie to nic złego się nie wydarzy. Z dolnej półki - PP, DOC, Lepers czy ruskie wynalazki wytrzymują bez Dampy a śmiertelność ich nie jest większa niż w innych wiatrówkach <17J.
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
Awatar użytkownika
Apofis
Posty: 201
Rejestracja: 30 cze 2010, 17:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Apofis »

No to HW90K zamówione - teraz tylko cierpliwie czekać :)
Awatar użytkownika
Woytek
Posty: 646
Rejestracja: 15 maja 2010, 19:12
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Woytek »

[ Dodano: Sob 14 Maj, 2011 14:05 ]
tren90 pisze:No to HW90K zamówione - teraz tylko cierpliwie czekać :)
W końcu... :)
AA Pro Sport BKL DOT
HW 97k
Crosman 3576
Hatsan 90 custom
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 1234
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:46
Lokalizacja: Kostry/Lubelskie

Post autor: eclip2 »

cris pisze:Tylko ,że musisz do niego kupić (...) przejściówkę (100zł) i pompkę do amortyzatorów .
Nie musi. Pompka przydaje się do regulacji energii. Nie jest wymagana przy zakupie wiatrówki.
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44
BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

eclip2 pisze:Nie musi. Pompka przydaje się do regulacji energii. Nie jest wymagana przy zakupie wiatrówki.
Zgoda jeśli będzie miał sensowną energię ustawiona to po co !
Ale zauważ Tomek ,że Tren 90 pytał się o przejściówkę ,więc i chyba pompki będzie chciał użyć ?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Gratuluję Tren 90 zakupu -mam nadzieję że będziesz zadowolooooonyyy :lowca:
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 1234
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:46
Lokalizacja: Kostry/Lubelskie

Post autor: eclip2 »

cris pisze:Ale zauważ Tomek ,że Tren 90 pytał się o przejściówkę ,więc i chyba pompki będzie chciał użyć ?
Faktycznie, nie zwróciłem na to uwagi.
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44
BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

Gasram-owy karabinek raz na sezon trzeba przesmarować, w HW90 czasem zaworek ciut popuści a czasem dla własnego chciejstwa energię chce się ciut podnieść lub obniżyć więc własna pompka jest mile widziana. Kolega swoją kupił w sklepie rowerowym za około 70zł tylko jest tam gwint metryczny i musiał owinąć końcówkę w pompce taśmą teflonową.
Zresztą polecam nowy karabinek (sprężynowy) rozebrać, wymyć i przesmarować bo z reguły występuje nadmiar smarów czy jakiejś konserwacji a zdarzało się że w module spustu było sucho. Niestety jest to "taśmowa" produkcja i różnie może być więc chyba lepiej dmuchać na zimne i nie wieżę też by był fabrycznie ustawiony na równo 17J, raczej jest to +/- 4J lub więcej.
Ostatnio zmieniony 15 maja 2011, 11:32 przez Red, łącznie zmieniany 1 raz.
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
ODPOWIEDZ